Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lenovo představuje nové IdeaPady a ThinkPady

10.1.2013, Jan Vítek, aktualita
Lenovo představuje nové IdeaPady a ThinkPady
Společnost Lenovo na CES 2013 přinesla ukázat své nové mobulní počítače, které jsou všechny určené pro operační systém Windows 8. Byly to především přenosné ultrabooky IdeaPad U, multimediální notebooky IdeaPad řady Z a notebooky ThinkPad...
Společnost Lenovo na CES 2013 přinesla ukázat své nové mobulní počítače, které jsou všechny určené pro operační systém Windows 8. Byly to především přenosné ultrabooky IdeaPad U, multimediální notebooky IdeaPad řady Z a notebooky ThinkPad Edge E431 a E531 určené pro SMB, čili malé podniky. Těm nabídnou možnost dokování s využitím OneLink.
IdeaPad Z400


Lenovo u nových počítačů také klade důraz na dotykové ovládání, pro něž je ostatně prostředí Metro ve Windows 8 stvořené. Takové jsou například ultrabooky Lenovo IdeaPad U310 a U410, u nichž můžeme využít pro ovládání až 10 prstů. Jejich tloušťka je jen 18 mm, přičemž v jejich těle se našlo místo pro procesor Core i7 Ivy Bridge, grafický čip NVIDIA GeForce a baterii slibující výdrž po "celý den" čímž výrobci obvykle myslí 8 hodin pracovního dne.
IdeaPad Z500


IdeaPad Z400 a Z500 mají stejné dotykové ovládání a u nich Lenovo zdůrazňuje Dolby Home Theatre v4 a reproduktory, jež mají zajistit nadprůměrně kvalitní zvuk. O výkon se jako u předchozích ultrabooků postarají procesory Core i7, ovšem již standardní mobilní modely, a grafika NVIDIA. Na výběr je mezi modely se 14" a 15,6" displejem, jež mají shodně ve výbavě podsvícenou klávesnici AccuType.
ThinkPad Edge E431


ThinkPad Edge E431 a E531 jsou první modely s technologií OneLink, které umožní pomocí jednoho kabelu připojit dokovací stanici ThinkPad OneLink Dock a notebook jednak napájet, přenášet obraz a také data. Dokovací stanice nabídne čtyři porty USB 3.0, HDMI a audio. Displeje těchto notebooků mají rozlišení Full HD a vybaveny jsou také pětitlačítkovým clickpadem. Další notebooky s OneLink budou následovat.

IdeaPad Z500 a IdeaPad U410 budou dostupné celosvětově v dubnu, modely IdeaPad Z400 a IdeaPad U310 v březnu. ThinkPad Edge E431 a E531 budou dostupné celosvětově v květnu, stejně tako jako ThinkPad OneLink Dock.

Zdroj: TZ Lenovo