reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lenovo ThinkPad X130e k dispozici pro předobjednávku

30.1.2012, Štepán Veselý, aktualita
Lenovo ThinkPad X130e k dispozici pro předobjednávku
Přenosný počítač Lneovo ThinkPad X130e byl oznámen v prosinci minulého roku a nyní je konečně k dispozici pro předobjednávku, přičemž samotný prodej by měl být zahájen 10. února. Tento notebook je zaměřen především na vzdělávání, což v tomto...
Přenosný počítač Lneovo ThinkPad X130e byl oznámen v prosinci minulého roku a nyní je konečně k dispozici pro předobjednávku, přičemž samotný prodej by měl být zahájen 10. února. Tento notebook je zaměřen především na vzdělávání, což v tomto případě znamená použití gumového rámečku, který obtahuje celé šasi a tlustšího 2mm plastového rámečku displeje.

Stejně tak jsou přítomny porty s posíleným připevněním, pevnější panty a pevný disk s pohybovým senzorem. Notebook X130e disponuje 11,6palcovou obrazovkou, procesorem Intel Core i3 2367M nebo čipem APU AMD Fusion E-300 či E-450 s 2 GB RAM (volitelně je možno dokoupit až 8 GB). Pevný disk má kapacitu až 500 GB.
Dále je zde konektivita Bluetooth 3.0, 6článková baterie schopná pohánět tento počítač až 8,5 hodiny, tři porty USB 2.0, Ethernet, čtečka paměťových karet 4v1, výstupy HDMI a D-sub. Celý počítač by měl být schopný se spustit do 20 sekund a to díky technologii Lenovo RapidBoost. Jeho nastavení je možné upravovat prostřednictvím konfigurovatelného BIOSu a stejně tak je umožněno vyměňování barevného krytu zadní strany víka notebooku.

Nyní je možné přenosný počítač Lenovo X130e předobjednat ve dvou konfiguracích. První používá čip APU AMD E-300, zatímco druhá přichází s procesorem Intel Core i3 2367M fungujícím na 1,4 GHz. V těchto konfiguracích se nachází 250GB pevný disk a 4 GB RAM. Verze s řešením od AMD je k dispozici pro předobjednávku za €327. Cena modelu s procesorem od Intelu byla stanovena na €419.

Zdroj: Softpedia.com
reklama