Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lenovo uvádí IdeaPad s Windows 8 i nové All-in-One PC

10.1.2012, Jan Vítek, aktualita
Lenovo uvádí IdeaPad s Windows 8 i nové All-in-One PC
Společnost Lenovo si připravila nový notebook IdeaPad YOGA, jehož panty mu dovolí přetočit displej a postavit jej na stůl a pak to je také nové IdeaCentre A720 označené za nejtenčí 27" All-in-One PC vůbec. A ještě aby ne, když pro komponenty...
Společnost Lenovo si připravila nový notebook IdeaPad YOGA, jehož panty mu dovolí přetočit displej a postavit jej na stůl a pak to je také nové IdeaCentre A720 označené za nejtenčí 27" All-in-One PC vůbec. A ještě aby ne, když pro komponenty je využita jeho základna a ne displej jako obvykle.

IdeaPad YOGA je tedy označen za výkonný 13,3" notebook a stavitelný multidotykový tablet s patentovanými dvojitými panty, které mu dovolí velmi flexibilní nastavení displeje. Můžeme jej tak využít jako notebook, tablet či LCD rámeček, jehož celková tloušťka je pouze 16,9 mm a hmotnost 1,47 kg. Uvnitř najdeme procesory Intel Core a OS Windows 8, až 8 GB RAM, 256GB SSD a 13,1" displej s rozlišením 1600 x 900 s 10bodovou dotykovou vrstvou. Vypadá to tedy na velmi zajímavý notebook.

IdeaCentre A720 All-in-One má tloušťku monitoru 24,5 mm, stejnou dotykovou vrstvu a hodit se bude pro "digitální domácnost". Jeho klouby umožní obrazovku naklpit v rozsahu 5° dopředu až 90° dozadu a v základně pak najdeme procesor Intel Core, grafiku NVIDIA GeForce, až 1TB disk a 64GB SSD, Dolby Home Theatre V4 audio, Lenovo High-Sense (720p HD) Webcam a software bude zahrnovat aplikace a hry Lenovo IdeaTouch.

IdeaPad YOGA bude k dispozici v druhé polovině roku 2012, kdy už budou na trhu jeho Windows 8 za cenu od 1200 USD a IdeaCentre A720 přijde ještě v tomto půlroce za cenu od 1300 USD.

Zdroj: TZ Lenovo