Lepší než dabing: Cyberpunk 2077 synchronizuje řeč s pohyby úst v 10 jazycích

Lepší než dabing: Cyberpunk 2077 synchronizuje řeč s pohyby úst v 10 jazycích
, , aktualita
Cyberpunk 2077 měl sice dorazit už na jaře, ale nakonec tvůrci stihnou ještě letošní podzim, takže tato hra rozhodně nebude kandidát na titul s nejvícekrát odloženým nástupem na trh, na to jsou tu jiné. Navíc se ukazuje, že technicky bude opravdu na výši.
K oblíbeným
reklama
Vývojáři si dokonce pohráli i se synchronizací pohybu úst, který bude odpovídat tomu, co postava říká v nastaveném jazyce a ne ve výchozí angličtině. Tím se v podstatě namluvení této hry dostane nad rámec kvality prostého dabingu, jaký známe z jiných her nebo z filmů. I když ve filmech či seriálech může nezměněný obraz občas představovat i výhodu, to když v případě špatného a nelogického překladu díky pohybu úst lépe odhalíme to, co daná postava opravdu řekla. 
 
 
V případě Cyberpunk 2077 tuto možnost mít nebudeme, protože pohyby úst budou prostě odpovídat tomu, co postavy říkají v nastaveném jazyce a těchto namluvených jazykových verzí tu bude celkem deset. 
 
Na češtinu ale můžeme zapomenout, hra bude namluvena v angličtině, němčině, španělštině, francouzštině, italštině, portugalštině, ruštině, standardní čínštině, japonštině a samozřejmě i v polštině. 
 
 
Technologii pro animaci obličejů postav se věnuje přiložené video, z nějž zjistíme, že ty jsou založeny na technologii firmy Jali Research, která pro daný účel využívá umělou inteligenci. Celý proces je tak automatický, takže po implementaci technologie už ani moc nezáleží na tom, zda má synchronizace probíhat se dvěma, deseti nebo stem jazyků. 
 
Systém se navíc naučil rozpoznávat i emoce v hlase, které také zohlední v animacích rtů, ostatně technologie od Jali se použila pro animaci celých obličejů, takže jde v podstatě o samozřejmost. Jde tak nejen o synchronizaci pohybu rtů, ale o celou animaci lidských tváří, která by měla posunout Cyberpunk 2077 na novou úroveň oproti Zaklínači 3. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem
I když Apple nemá nic společného s operačním systémem Windows, Qualcomm naznačuje, že právě Apple M1 je tou pravou vzpruhou pro tento systém. Konkrétně jde o verzi určenou pro procesory na architektuře ARM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake
Společnosti MSI se povedlo zveřejnit dva screenshoty z utility CPU-Z, které ukazují řadu podrobností o procesoru Intel Rocket Lake-S. Bohužel to ještě není finální model, ale inženýrský vzorek, ale i tak jde o zajímavé informace.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Továrna Micronu měla hodinový výpadek, opět se mluví o zvýšení cen DRAM Továrna Micronu měla hodinový výpadek, opět se mluví o zvýšení cen DRAM
Už dlouho jsme se nedozvěděli o výpadku energie v některé z důležitých továren, a tak nás rok 2020 ještě alespoň jednou potěší. Hodinový výpadek totiž hlásí americká společnost Micron, jeden ze tří největších výrobců DRAM. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD uždibuje Intelu další kus podílu na Steamu AMD uždibuje Intelu další kus podílu na Steamu
Na rozdíl od DIY trhu je postup AMD v průzkumech na Steamu pomalý, ale zato vytrvalý. Nyní tu máme nové statistiky, které také ukazují popularitu grafických karet, kde se na předních místech nic nezměnilo, ovšem to se dalo čekat.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Epic nabídne zdarma Pillars of Eternity i Tyranny Epic nabídne zdarma Pillars of Eternity i Tyranny
Epic Games Store se chystá potěšit příznivce žánru cRPG, a to hned dvojitou nadílkou. Připravil si totiž na příští týden hry Pillars of Eternity - Definitive Edition a Tyranny - Gold Edition, které bude nabízet zdarma.
Včera, aktualita, Jan Vítek