www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lexar dosáhl propustností 7 GB/s na svém novém M.2 SSD

Lexar dosáhl propustností 7 GB/s na svém novém M.2 SSD
, , aktualita
Společnost Lexar ukázala v akci SSD pro M.2 a PCIe verze 4.0, které by již mělo patřit do generace s novými kontrolery, které byly vyvinuty právě už pro novou verzi rozhraní PCIe. Máme tu propustnost až 7 GB/s. 
K oblíbeným
reklama
Už několikrát jsme probírali, že jako první SSD pro M.2 a PCIe 4.0 se na trh dostaly modely vybavené upravenými kontrolery PS5012-E12 společnosti Phison. Jde tak o Phison PS5016-E16, jež mají až v příštím roce (pokud se něco nezměnilo) nahradit kontrolery příští generace vytvořené již na míru rozhraní PCIe 4.0 a od nich očekáváme i vyšší výkony. 
 
 
A právě i Phison ukázal chystané kontrolery jako model E18, jenž již slibuje právě oněch 7 GB/s, takže bychom mohli hádat, že prezentované SSD firmy Lexar je založeno právě na takovém. Ostatně žádná známá SSD s Phison PS5016-E16 takovou propustnost nezvládají. 
 
 
To ostatně nové SSD od firmy Lexar dle testu CrystalDiskBenchmark také ne, neboť v něm se dá mluvit přinejlepším o 6 GB/s, i když i to je velice slušné.  
 
 
Je tu ale ještě IOMeter, který už ukazuje 7180 MiB/s nebo 7529 MB/s, čili prostě zhruba 7 GB/s. 
 
Lexar své nové SSD ukazoval v Číně a uvedl, že právě propustnost 7 GB/s je pro ně cílová, alespoň co se týče rychlostí čtení, a to pochopitelně sekvenčního čtení. Sekvenční zápis dle CrystalDiskMark přesáhne 4200 MB/s, nicméně půjde pochopitelně o turbo, respektive o zápis do SLC cache. SSD totiž bude založeno na 96vrstvých pamětech NAND Flash s buňkami TLC, které tak rychlý zápis nemohou nabídnout. Nakonec se dozvídáme, že půjde o NAND Flash od Toshiby, respektive firmy Kioxia, jak se Toshiba Memory od tohoto podzimu nově nazývá a my si budeme moci vybrat mezi verzemi s kapacitou 512 GB, 1 TB a 2 TB. 
 
O cenách a dostupnosti je ještě předčasné mluvit. 
 
Zdroj: Guru3D


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře