www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lexar dosáhl propustností 7 GB/s na svém novém M.2 SSD

Lexar dosáhl propustností 7 GB/s na svém novém M.2 SSD
, , aktualita
Společnost Lexar ukázala v akci SSD pro M.2 a PCIe verze 4.0, které by již mělo patřit do generace s novými kontrolery, které byly vyvinuty právě už pro novou verzi rozhraní PCIe. Máme tu propustnost až 7 GB/s. 
K oblíbeným
reklama
Už několikrát jsme probírali, že jako první SSD pro M.2 a PCIe 4.0 se na trh dostaly modely vybavené upravenými kontrolery PS5012-E12 společnosti Phison. Jde tak o Phison PS5016-E16, jež mají až v příštím roce (pokud se něco nezměnilo) nahradit kontrolery příští generace vytvořené již na míru rozhraní PCIe 4.0 a od nich očekáváme i vyšší výkony. 
 
 
A právě i Phison ukázal chystané kontrolery jako model E18, jenž již slibuje právě oněch 7 GB/s, takže bychom mohli hádat, že prezentované SSD firmy Lexar je založeno právě na takovém. Ostatně žádná známá SSD s Phison PS5016-E16 takovou propustnost nezvládají. 
 
 
To ostatně nové SSD od firmy Lexar dle testu CrystalDiskBenchmark také ne, neboť v něm se dá mluvit přinejlepším o 6 GB/s, i když i to je velice slušné.  
 
 
Je tu ale ještě IOMeter, který už ukazuje 7180 MiB/s nebo 7529 MB/s, čili prostě zhruba 7 GB/s. 
 
Lexar své nové SSD ukazoval v Číně a uvedl, že právě propustnost 7 GB/s je pro ně cílová, alespoň co se týče rychlostí čtení, a to pochopitelně sekvenčního čtení. Sekvenční zápis dle CrystalDiskMark přesáhne 4200 MB/s, nicméně půjde pochopitelně o turbo, respektive o zápis do SLC cache. SSD totiž bude založeno na 96vrstvých pamětech NAND Flash s buňkami TLC, které tak rychlý zápis nemohou nabídnout. Nakonec se dozvídáme, že půjde o NAND Flash od Toshiby, respektive firmy Kioxia, jak se Toshiba Memory od tohoto podzimu nově nazývá a my si budeme moci vybrat mezi verzemi s kapacitou 512 GB, 1 TB a 2 TB. 
 
O cenách a dostupnosti je ještě předčasné mluvit. 
 
Zdroj: Guru3D


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
QNAP QTS 4.4.1: funkcemi nabitý systém pro váš NAS QNAP QTS 4.4.1: funkcemi nabitý systém pro váš NAS
V dnešní recenzi se podíváme na schopnosti operačního systému QTS 4.4.1 pro NASy od QNAPu. Možnosti tohoto systému totiž daleko přesahují jen prosté ukládání dat na síťový disk a základní multimediální funkce.
Dnes, recenze, Milan Šurkala
Intel Core i5-10300H ukázal v benchmarku solidní výkon Intel Core i5-10300H ukázal v benchmarku solidní výkon
Už brzy bychom se měli dočkat nových mobilních procesorů Intel Core 10. generace na architektuře Comet-Lake H. Jedním z procesorů by měl být i Core i5-10300H, který ukázal v uniklém benchmarku velmi slušný výkon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Databáze Microsoftu s 250 miliony údaji se volně válela na Internetu Databáze Microsoftu s 250 miliony údaji se volně válela na Internetu
Společnost Microsoft oznámila, že kvůli špatně nakonfigurované databázi vytvořila nechtěný bezpečnostní problém. Databáze zhruba 250 milionů případů z uživatelské podpory se totiž volně objevila na Internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem
Na Internetu se začínají objevovat zprávy o připravovaných grafických čipech Nvidie pro mobilní zařízení, GeForce MX330 a MX350. Tyto čipy by měly být stále ještě postaveny na architektuře Pascal.
25.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů
I když streamovací služba Amazon Music není tak známá jako např. Spotify nebo Apple Music, je docela dobře možné, že se v tomto roce stane dvojkou a předběhne službu od Applu. Dosáhla už totiž na 55 milionů platících předplatitelů.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala