www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lexar uvedl 2,5” SATA SSD řady NQ100

Lexar uvedl 2,5” SATA SSD řady NQ100
, , aktualita
V nabídce SSD společnosti Lexar se objevily nové modely řady NQ100. Jde o klasické 2,5” jednotky využívající pomalejší rozhraní SATA. Tato SSD by tak měla být náhradou za starší pomalé pevné disky.
K oblíbeným
reklama
Nabídka SSD se rozšiřuje nejen směrem nahoru, ale také se objevují nové modely v low-endu. Společnost Lexar do této třídy představila nová SSD řady NQ100. Ta se nesnaží o rychlostní rekordy, jsem totiž o 2,5” modely s rozhraním SATA, takže výrobce slibuje maximální rychlost sekvenčního čtení jen 550 MB/s u všech modelů, což je sice mnohem více než u HDD, ale ve srovnání s M.2 PCIe SSD žádná sláva. K dispozici budou verze s kapacitami 240 GB, 480 GB a 960 GB.
 
Lexar NQ100
 
O moc více informací se bohužel nedozvíme, Lexar pak už jen uvádí schopnost zapsat 3,2 DWPD. U životnosti jsou specifikace poněkud zmatené, uváděny jsou hodnoty 84 TBW, 168 TBW a 336 TBW, jenže ty jsou vztaženy ke kapacitám 120 až 480 GB. 120GB verze však nebyla ohlášena a naopak chybí 960GB varianta. 240GB verze má stát $36,99, 480GB varianta pak vyjde na $65,99. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala