www.svethardware.cz
>
>
>

LG Display investuje miliardy do továrny na OLED

LG Display investuje miliardy do továrny na OLED
, , aktualita
Displeje typu OLED se používají již dlouho, ale mezi počítačové monitory či televizory zatím téměř nepronikly. To by mohla změnit nová továrna firmy LG Display, která chce do ní investovat 8,7 miliardy dolarů.
K oblíbeným
reklama
To je v přepočtu nějakých 222 miliard korun, takže nejde o žádnou malou investici. Padnout mají na jednu velkou továrnu pro výrobu displejů technologií Organic Light-Emitting Diode (OLED), a to všemožných velikostí od velkých panelů pro televizory po malé flexibilní displeje pro hodinky či náramky.

Továrna bude postavena v jihokorejském městě Paju a znamená i to, jaké naděje firma LG do technologie OLED, která má oproti tradičním LCD řadu výhod. Výsledné displeje mohou být tenčí a lehčí, nepotřebují podsvícení a z hlediska kvality zobrazení mají také vyšší potenciál. Ten tkví především ve velkém pokrytí barevného prostoru, širokých pozorovacích úhlech s konzistentní saturací a kontrastem a právě díky absenci podsvícení je černá barva opravdu černou, neboť tu není podsvícení a pixel může být kompletně vypnut.

Nevýhodou je zase to, že panely OLED jsou zatím ještě drahé na výrobu a také mají problémy s postupným horšením zobrazení modré barvy dané kratší životností modrých subpixelů. S tím bojuje Samsung tak, že modré subpixely tvoří podstatně větší než ostatní a LG zase využívá systém WRGB s bílým subpixelem, díky němuž se modrý subpixel nemusí tak často používat. Díky nové továrně se alespoň můžeme těšit na to, že displeje typu OLED se stanou běžnější, a tedy i levnější.

Na OLED se prý chystá přejít i společnost Apple, o čemž informovala agentura Bloomberg a v reakci na to ihned vysočila nahoru cena akcií společností Sharp a Japan Display. Nicméně na trhu s OLED jsou dominantní právě korejské firmy LG Display a Samsung.

Co se týče produktů Apple, pak první vybavené OLED by se měly objevit v roce 2018 a zatím je otázka, které produkty to budou. Applez toho bude pravděpodobně chtít udělat svou technologickou výhodu, takže by nemělo jít pouze o malé telefony, kde by ostatně displej typu OLED nebyl žádná novinka. Uvažovat můžeme o něčem větším, tedy tabletu, notebooku či i iMacu.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek