www.svethardware.cz
>
>
>

LG představuje 32" Ultra HD OLED monitor

LG představuje 32" Ultra HD OLED monitor
, , aktualita
Společnost LG si připravuje produkt, který by jistě všichni z nás měli rádi na stole a kdo říká, že ne, ten jistojistě lže. Jedná se o velký monitor s panelem typu OLED, a to konkrétně UltraFine 32EP950. 
K oblíbeným
reklama
LG UltraFine 32EP950 tak bude určen pro ty největší nadšence, kteří nebudou váhat sáhnout hluboko do své kapsy, neboť už jen základní údaje hovořící o 32palcovém OLED s rozlišením Ultra HD křičí do světa, že půjde o velice drahý produkt. A vůbec se nemůžeme divit, že se o ceně zatím nedočteme a k dispozici zatím nejsou ani kompletní specifikace.
 
 
LG zatím nenabízí ani detailní snímky, ale tato novinka je velice dobře vidět v následujícím videu, které ukazuje základní specifikace. 
 
 
Jde ale samozřejmě především o technologii OLED, jejíž výhody tkví v tom, že samotné pixely a subpixely jsou tvořeny malinkými světelnými diodami. Čili takový monitor nepotřebuje žádné podsvícení, takže tu nehrozí žádné nechtěné úniky světla přes okraje  a podobně a díky tomu tento monitor umí nabídnout i velice vysoký nativní kontrast. Problémy nebude mít ani s pozorovacími úhly a očekávat můžeme také velice kvalitní podání barev. 
 
LG UltraFine 32EP950 má přesněji 31,5" displej s 3840 x 2160 obrazovými body (16:9) a nativním kontrastem 1.000.000:1. Dokáže také pokrýt 99% barevného prostoru DCI-P3 díky svému 10bitovému zpracování barev (žádný FRC) a má certifikaci VESA DisplayHDR 400 True Black. 
 
Je pochopitelné, že takový produkt bude určen spíše na stůl profesionálům pracujícím s obrazem a těm se může velice hodit vestavěný KVM přepínač, díky němuž bude možné připojit dvě sestavy a ovládat je jednou sadou periferií. K tomu tu máme 2x DisplayPort, 1x HDMI a 3x USB (verze nebyly zmíněny) a vedle toho je tu i podpora napájení notebooku pomocí USB C s až 90 W. 
 
My můžeme doufat jen v to, že monitory OLED se už opravdu začnou rozšiřovat v nabídce firem a že budou za několik let mnohem dostupnější. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Krtek InSight na Marsu končí, NASA vzdala marné pokusy o zavrtání pod povrch Krtek InSight na Marsu končí, NASA vzdala marné pokusy o zavrtání pod povrch
Ne vždy se při průzkumu vesmíru daří, aby vše šlo podle plánů. To se již dlouhou dobu děje se sondou, která je součástí InSight a měla za úkol se zavrtat do podpovrchových vrstev na planetě Mars. Nyní NASA své marné snažení končí.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Kosmická loď Orion je připravená letět k Měsíci v rámci mise Artemis Kosmická loď Orion je připravená letět k Měsíci v rámci mise Artemis
Už v tomto roce by měla proběhnout první fáze programu Artemis. Americká kosmická agentura NASA plánuje vyslat k Měsíci kosmickou loď Orion, která je nyní již kompletní a připravená na svůj první let.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář