www.svethardware.cz
>
>
>

LG představuje 32" Ultra HD OLED monitor

LG představuje 32" Ultra HD OLED monitor
, , aktualita
Společnost LG si připravuje produkt, který by jistě všichni z nás měli rádi na stole a kdo říká, že ne, ten jistojistě lže. Jedná se o velký monitor s panelem typu OLED, a to konkrétně UltraFine 32EP950. 
K oblíbeným
reklama
LG UltraFine 32EP950 tak bude určen pro ty největší nadšence, kteří nebudou váhat sáhnout hluboko do své kapsy, neboť už jen základní údaje hovořící o 32palcovém OLED s rozlišením Ultra HD křičí do světa, že půjde o velice drahý produkt. A vůbec se nemůžeme divit, že se o ceně zatím nedočteme a k dispozici zatím nejsou ani kompletní specifikace.
 
 
LG zatím nenabízí ani detailní snímky, ale tato novinka je velice dobře vidět v následujícím videu, které ukazuje základní specifikace. 
 
 
Jde ale samozřejmě především o technologii OLED, jejíž výhody tkví v tom, že samotné pixely a subpixely jsou tvořeny malinkými světelnými diodami. Čili takový monitor nepotřebuje žádné podsvícení, takže tu nehrozí žádné nechtěné úniky světla přes okraje  a podobně a díky tomu tento monitor umí nabídnout i velice vysoký nativní kontrast. Problémy nebude mít ani s pozorovacími úhly a očekávat můžeme také velice kvalitní podání barev. 
 
LG UltraFine 32EP950 má přesněji 31,5" displej s 3840 x 2160 obrazovými body (16:9) a nativním kontrastem 1.000.000:1. Dokáže také pokrýt 99% barevného prostoru DCI-P3 díky svému 10bitovému zpracování barev (žádný FRC) a má certifikaci VESA DisplayHDR 400 True Black. 
 
Je pochopitelné, že takový produkt bude určen spíše na stůl profesionálům pracujícím s obrazem a těm se může velice hodit vestavěný KVM přepínač, díky němuž bude možné připojit dvě sestavy a ovládat je jednou sadou periferií. K tomu tu máme 2x DisplayPort, 1x HDMI a 3x USB (verze nebyly zmíněny) a vedle toho je tu i podpora napájení notebooku pomocí USB C s až 90 W. 
 
My můžeme doufat jen v to, že monitory OLED se už opravdu začnou rozšiřovat v nabídce firem a že budou za několik let mnohem dostupnější. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD
Zpráva polského serveru PurePC o údajné dohodě mezi Intelem a NVIDIÍ, která by odřízla AMD od možnosti využívat jeho APU v noteboocích s výkonnými kartami GeForce, se pochopitelně ihned rozšířila. A přiměla také Intel k reakci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P
Společnost NVIDIA nedávno představila grafické karty RTX 3000 pro mobilní počítače a my se nyní dozvídáme, že s nimi přijde i jedna podstatná změna v označování jejich verzí. Půjde o to, že se už nebudou označovat konfigurace Max-Q a Max-P. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu
Dle společnosti TrendForce aktuálně Intel jedná s firmou TSMC o možnostech svého outsourcingu výroby, zatímco Charlie Demerjian ze SemiAccurate zase mluví o využití kapacit firmy Samsung. To se ovšem nevylučuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi
Na trh se dostal již malý a levný jednočipový počítač Raspberry Pi Pico, který u nás přijde jen na něco málo přes 100 Kč. Tento model připomíná svými možnostmi i provedením právě známé a oblíbené Arduino Nano. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400? Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400?
Po světě už kolují nové procesory Intel Rocket Lake-S a také se testují a my se můžeme dívat na výsledky těchto testů. Mnohé potenciální zákazníky bude jistě zajímat model Core i5-11400 coby levnější šestijádro. A co dostanou? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek