www.svethardware.cz
>
>
>

LG představuje 32" Ultra HD OLED monitor

LG představuje 32" Ultra HD OLED monitor
, , aktualita
Společnost LG si připravuje produkt, který by jistě všichni z nás měli rádi na stole a kdo říká, že ne, ten jistojistě lže. Jedná se o velký monitor s panelem typu OLED, a to konkrétně UltraFine 32EP950. 
K oblíbeným
reklama
LG UltraFine 32EP950 tak bude určen pro ty největší nadšence, kteří nebudou váhat sáhnout hluboko do své kapsy, neboť už jen základní údaje hovořící o 32palcovém OLED s rozlišením Ultra HD křičí do světa, že půjde o velice drahý produkt. A vůbec se nemůžeme divit, že se o ceně zatím nedočteme a k dispozici zatím nejsou ani kompletní specifikace.
 
 
LG zatím nenabízí ani detailní snímky, ale tato novinka je velice dobře vidět v následujícím videu, které ukazuje základní specifikace. 
 
 
Jde ale samozřejmě především o technologii OLED, jejíž výhody tkví v tom, že samotné pixely a subpixely jsou tvořeny malinkými světelnými diodami. Čili takový monitor nepotřebuje žádné podsvícení, takže tu nehrozí žádné nechtěné úniky světla přes okraje  a podobně a díky tomu tento monitor umí nabídnout i velice vysoký nativní kontrast. Problémy nebude mít ani s pozorovacími úhly a očekávat můžeme také velice kvalitní podání barev. 
 
LG UltraFine 32EP950 má přesněji 31,5" displej s 3840 x 2160 obrazovými body (16:9) a nativním kontrastem 1.000.000:1. Dokáže také pokrýt 99% barevného prostoru DCI-P3 díky svému 10bitovému zpracování barev (žádný FRC) a má certifikaci VESA DisplayHDR 400 True Black. 
 
Je pochopitelné, že takový produkt bude určen spíše na stůl profesionálům pracujícím s obrazem a těm se může velice hodit vestavěný KVM přepínač, díky němuž bude možné připojit dvě sestavy a ovládat je jednou sadou periferií. K tomu tu máme 2x DisplayPort, 1x HDMI a 3x USB (verze nebyly zmíněny) a vedle toho je tu i podpora napájení notebooku pomocí USB C s až 90 W. 
 
My můžeme doufat jen v to, že monitory OLED se už opravdu začnou rozšiřovat v nabídce firem a že budou za několik let mnohem dostupnější. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne
Český Internet baví další problém při řešení koronavirové krize. Nečekané chyby vykazují systémy pro registraci k očkování i server pro podávání kompenzačních žádostí. Ten to ve čtvrtek vzdal a shořel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA se opravdu nechystá vypustit do světa svou vlastní verzi karty GeForce RTX 3060 Founders Edition, takže tu budou pouze modely od AIB partnerů této společnosti. Můžeme se také ptát, jestli vůbec bude platit stanovená cena.
22.1.2021, aktualita, Jan Vítek
Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku
Intel už se chystá vrhnout na trh generaci Rocket Lake-S pro desktopy a chystá také Tiger Lake-H s osmi jádry pro notebooky, ovšem poté by se po delší době už měla na trhu sejít společná mobilní i desktopová generace, Alder Lake.
22.1.2021, aktualita, Jan Vítek