www.svethardware.cz
>
>
>

LG UltraGear 27GN950: Ultra HD se 160 Hz

LG UltraGear 27GN950: Ultra HD se 160 Hz
, , aktualita
Společnost LG si připravila nový monitor UltraGear 27GN950, který se může chlubit rozlišením Ultra HD a obnovovací frekvencí až 144 Hz s možností přetaktování na 160 Hz. Jde tak primárně o herní LCD. 
K oblíbeným
reklama
Z označení LG UltraGear 27GN950 přitom můžeme snadno vyčíst, že jde o 27" panel a právě to může být pro mnohé asi největším nedostatkem, neboť nativních 3840 x 2160 na takovém panelu bude těžko využitelných pro práci v desktopovém prostředí bez změny měřítka a to může v případě některých aplikací být zdrojem problémů. Nicméně podobných monitorů s ohledem na rozlišení a úhlopříčku je i tak na trhu asi nejvíce a v jejich případě jde především o jemný rastr. UltraGear 27GN950 pak k tomu přidává i další výhody, jako je právě vysoká obnovovací frekvence, která se samozřejmě projeví právě už ve 2D režimu. 
 
Společnost LG zde použila rychlý panel typu IPS, od nějž můžeme očekávat vedle obnovovací frekvence až 160 Hz také velice slušné barvy. Jde konkrétně o Nano-IPS, jenž dokáže z 98 procent pokrýt barevný prostor DCI-P3. Dále tu také máme podporu DisplayHDR 600, čili maximální jas 600 cd/m2, tedy dle zprávy serveru Tom's Hardware, dle specifikací na stránkách výrobce je to kupodivu jen typických 400 cd/ma o vyšší hodnotě tu není zmínka, ale lze předpokládat že na údaj o maximálních 600 cd/m2 se jen zapomnělo. Nativní kontrast činí 1000:1 a odezva dokonce pouze 1 ms GtG. 
 
 
Synchronizace je zajištěna primárně pomocí AMD FreeSync Premium Pro, ale jde i o monitor s G-Sync Compatible. Mezi rozhraní patří neupřesněné verze dvou HDMI a jednoho DisplayPort, nechybí USB hub (2 porty a opět bez upřesněného typu) a sluchátkový výstup. Právě ze zprávy na Tom's Hardware se ale dozvíme, že DisplayPort je verze 1.4 a ten zvládne při 10bitových barvách nabídnout maximálně 95 Hz, při 8bitových až 120 Hz a oněch 144Hz opět s 10bitovými barvami, ale s využitím DSC na kartách NVIDIA Turing a AMD Navi. 
 
Když se podíváme dále do specifikací výrobce, najdeme tam i zmínku o typické spotřebě 95 W a maximální spotřebě 65 W. Vypadá to, že si dotyčný při vyplňování tabulky se specifikacemi nedal moc záležet, což zmiňuji pouze s odkazem na onu nesrovnalost s jasem. 
 
LG UltraGear 27GN950 máme očekávat na trhu brzy s cenou 800 dolarů. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD
Zpráva polského serveru PurePC o údajné dohodě mezi Intelem a NVIDIÍ, která by odřízla AMD od možnosti využívat jeho APU v noteboocích s výkonnými kartami GeForce, se pochopitelně ihned rozšířila. A přiměla také Intel k reakci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P
Společnost NVIDIA nedávno představila grafické karty RTX 3000 pro mobilní počítače a my se nyní dozvídáme, že s nimi přijde i jedna podstatná změna v označování jejich verzí. Půjde o to, že se už nebudou označovat konfigurace Max-Q a Max-P. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu
Dle společnosti TrendForce aktuálně Intel jedná s firmou TSMC o možnostech svého outsourcingu výroby, zatímco Charlie Demerjian ze SemiAccurate zase mluví o využití kapacit firmy Samsung. To se ovšem nevylučuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi
Na trh se dostal již malý a levný jednočipový počítač Raspberry Pi Pico, který u nás přijde jen na něco málo přes 100 Kč. Tento model připomíná svými možnostmi i provedením právě známé a oblíbené Arduino Nano. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400? Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400?
Po světě už kolují nové procesory Intel Rocket Lake-S a také se testují a my se můžeme dívat na výsledky těchto testů. Mnohé potenciální zákazníky bude jistě zajímat model Core i5-11400 coby levnější šestijádro. A co dostanou? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek