www.svethardware.cz
>
>
>

LG uvádí ne ohebný, ale ohybatelný OLED monitor i pro hry

LG uvádí ne ohebný, ale ohybatelný OLED monitor i pro hry
, , aktualita
Společnost LG Display představila nový panel typu OLED, který označuje za Bendable CSO displej optimalizovaný pro hry. Ukáže jej na CES 2021, i když jen virtuálně a my se budeme moci podívat na to, jak lze změnit jeho zakřivení. 
K oblíbeným
reklama
Bendable Cinematic Sound OLED (CSO) od společnosti LG Display je tak určen už dle svého názvu pro sledování filmů, ovšem dle výrobce se bude velice dobře hodit také pro hraní. Ostatně jde o technologii OLED slibující rychlou odezvu, kvalitní barvy, pozorovací úhly i nezměrný kontrast. Zde jde ale i o něco jiného, a sice o možnost displej zcela narovnat, anebo naopak ohnout s poloměrem 1000R. 
 
Čili pokud jej budeme sledovat akorát ze vzdálenosti jednoho metru, což je pro hraní před 48palcovou obrazovkou vcelku vhodný odstup, měli bychom mít střed i okraje ve stejné vzdálenosti. Otázka je, zda bude ohnutý displej opravdu dokonale opisovat kružnici a jak bude vůbec fungovat onen mechanismus, který jej ohne, nebo naopak narovná. 
 
 
Vedle toho je tu ovšem také zmíněná technologie CSO, která neznamená využití nějakých certifikovaných reproduktorů. Jde o to, že zde vibruje a tvoří zvuk samotný displej, v němž je zabudovaný budič s tloušťkou pouze 0,6 mm (dříve 9 mm), díky němuž může být samotný monitor velice tenký a ohebný. 
 
Co se týče použité technologie OLED, my dobře víme, že v jejím případě se nepoužívá žádné podsvícení, protože každý pixel či subpixel je tvořen malými LED, které tvoří světlo samy o sobě. To zajistí skutečně černou barvu a vysoký kontrast, přičemž výrobce nám poskytl údaje o odezvě (pouze 0,1 ms) a variabilní obnovovací frekvenci od 40 do 120 Hz. Více se dozvíme až z prezentace na CES 2021. Společnost LG Display sice dnes zveřejnila slíbený teaser, ovšem ten neukazuje nic zajímavého.  

Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA se opravdu nechystá vypustit do světa svou vlastní verzi karty GeForce RTX 3060 Founders Edition, takže tu budou pouze modely od AIB partnerů této společnosti. Můžeme se také ptát, jestli vůbec bude platit stanovená cena.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku
Intel už se chystá vrhnout na trh generaci Rocket Lake-S pro desktopy a chystá také Tiger Lake-H s osmi jádry pro notebooky, ovšem poté by se po delší době už měla na trhu sejít společná mobilní i desktopová generace, Alder Lake.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi? Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi?
Neinformovaný zákazník by z označení prodávaných procesorů mohl mít pocit, že jejich TDP bude odpovídat skutečné spotřebě, jenomže to neplatí ani u Intelu a v podstatě ani u AMD. Nyní ale bude řeč právě o Intelu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek22 komentářů