www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lian Li PC-O11WGX: prosklená skříň s certifikací Asus ROG

Lian Li PC-O11WGX: prosklená skříň s certifikací Asus ROG
, , aktualita
Lian Li si připravila další model skříně typu kostka, který tentokrát vyzbrojila také certifikací Asus ROG (Republic of Gamers). Lian Li PC-O11WGX je z velké části složena z temperovaného skla.
K oblíbeným
reklama
Otázka je, co získáme z certifikace Asus ROG my zákazníci a vypadá to, že půjde spíše jen o logo a o trošku upravený design ve stylu starých Mayů, na něž se Asus odkazuje. Lian Li ale také říká, že design skříně včetně jejích funkčních částí byl upraven na základu zpětné vazby uživatelů.

Jde o již klasický typ skříně obsahující dvě vertikálně rozdělené komory. Ve větší umístěné vlevo je hlavní prostor pro desku s jejími komponenty a chlazením a v druhé menší je pozice zdroje a úložných zařízení, stejně jako kabely vedoucí od předních portů.

PC-O11 WGX však dle Lian Li patří do třídy Middle Towerů a má rozměry 277 x 506 x 457 mm s čistou hmotností 10,6 kg, na níž se bezpochyby značně podílejí skleněné panely, neboť zbytek je jako obvykle hliníkový, ale ne celý, neboť interiér je z oceli SECC. Dovnitř můžeme nacpat i základní desku formátu E-ATX s osmi sloty (nebo i Mini ITX s jedním), ale i když jde o skutečně velkou bednu, máme tu dohromady jen čtyři pozice pro HDD, nebo SSD. Externí pozice tu pak není žádná.

Omezení pro velikost karet a zdroje tu prakticky nejsou, ale procesorový chladič může mít na výšku jen 150 mm, do čehož se rozhodně nevejde vše. chlazení počítá s až třemi vrchními 120mm ventilátory, dvěma zadními 80mm a třemi 120mm vespod. Dle mého názoru mohlo Lian Li skříň ještě trošku rozšířit, aby se dozadu vešel 120mm ventilátor a hlavně vyšší procesorový chladič. Na druhou stranu firma evidentně počítá s tím, že bude využito vodní chlazení.

Mezi funkční vylepšení skříně patří konektor USB 3.1 typu C na předním panelu, místo pro celkem tři 360mm radiátory (nahoře, dole a v přepážce uvnitř) a pak bude možné si grafické karty nainstalovat i ve vertikální poloze díky adaptéru pro slot PCIe a také přídavné sadě Lian Li O11-1. Doporučená cena pochopitelně není nízká a jde o 319 dolarů nebo 280 liber.

Zdroj: Lian Li
reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek