www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lian Li PC-Q33: malá, ale objemná rozkládací herní skříň

Lian Li PC-Q33: malá, ale objemná rozkládací herní skříň
, , aktualita
Společnost Lian Li má spoustu zkušeností s výrobou malých skříní pro sestavy založené na deskách Mini-ITX. Ty nyní zúročila při výrobě modelu PC-Q33, která má zvládnout i výkonné herní sestavy, tedy v rámci možností svého omezeného prostoru.
K oblíbeným
reklama
Lian Li PC-Q33 z vnějšku vypadá podobně jako jiné malé skříně této firmy, ale rozhodně ne všechny nabídnou takové možnosti jako ona. Díky vnitřnímu uspořádání budeme moci dovnitř umístit i poměrně výkonnou sestavu založenou na základní desce formátu Mini-ITX, velkém zdroji typu ATX a problém nebude ani s osazením vysokého procesorového chladiče, tedy alespoň ne ze strany samotné skříně. Jinou otázkou je, zda to umožní samotná základní deska a případná karta ve slotu PCI Express x16.

PC-Q33 je samozřejmě vyrobena z hliníku a přichází jako obvykle v černé nebo stříbrné verzi. Firmě Lian Li je také vlastní minimalistický design, který ukazuje i zde. Vepředu tak najdeme pouze tlačítka, dva porty USB 3.0 a dva audio konektory.

Uvnitř je tato skříň rozdělena na dvě patra, přičemž dole je prostor pro napájecí zdroj, který si bude nasávat vzduch zespoda a jeho maximální hloubka může být 200 mm. Vedle něj je pak klec pro dva 3,5" pevné disky, popřípadě po jednom 3,5" a 2,5". Další pozice má však přední panel, samozřejmě zevnitř. Vejde se na něj jeden 3,5" HDD plus dva 2,5" SSD nebo celkem tři 2,5" SSD. Na tak malou skříň jde tedy o velmi slušnou nadílku.

Tím samozřejmě nekončíme. Horní část je určena pro základní desku a příslušné komponenty. Sem se vejde až 180mm vysoký procesorový chladič a také grafická karta pro dvě záslepky s maximální délkou 220 mm. To je asi největším omezením, protože opravdu výkonné karty jsou zpravidla delší.

Specialitkou této skříně je možnost odklopit přední panel, díky čemuž získáme snadný přístup ke všem komponentám, což jistě přijde velmi vhod. Současně se tak můžeme podívat na již nainstalovanou sestavu.

Lian Li PC-Q33 se na trh dostane na samotném konci tohoto roku s cenou 99 USD.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů