reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Lian Li se pustilo do periferií

, , aktualita
Lian Li se pustilo do periferií
Společnost Lian Li specializující se na výrobu hliníkových počítačových skříní ukázala na CES 2016 nové počítačové periferie, mezi něž patří klávesnice a myš. A jako obvykle si za hlavní materiál vybrala hliník.
Lian Li se pustilo do periferií
V případě počítačových periferií je ale použití hliníku pochopitelně daleko složitější než u skříní, neboť pro výrobu počítačových myší se takový materiál zrovna nehodí. Můžeme ale počítat s tím, že se stane základem pro klávesnice Lian Li, která ale rozhodně nebude jediná vyrábějící hliníkové klávesnice. Vzpomeňme třeba na Corsair a jeho mechanické modely.

Lian Li se tedy chystá vyrábět z periferií zatím klávesnice a myši, přičemž na CES 2016 stačila představit již dva modely: stamostatnou klávesnici KM-01WGD a kombo klávesnice a myši KM-01BGN. Vypadá to však, že obě klávesnice jsou stejné, pouze mají jiný nádech barvy, pokud tedy fotografie nezkreslují (dle zprávy ne, jde o klávesnice s nádech do zelené a zlaté). Záměrem firmy je nabízet periferie v takových barvách, aby ladily s počítačovou skříní, čili půjde především o černé a stříbrné a pak také o další barvy (zlatá), jež firma využívá u svých moderních skříní.

Ukázané periferie Lian Li byly dosud prototypy, ale finální produkty by se neměly příliš lišit. Máme tu tedy ploché klávesnice typu Chiclet s provedením, na něž jsou zvyklí majitelé notebooků. Rozložení kláves je standardní a poukázat lze na jednořádkový Enter, na jehož místě se částečně usídlilo zpětné lomítko a leckomu by nemusely být po chuti tenké klávesy ve zcela vrchní řadě, které jsou navíc nalepeny na druhou řadu. Pokud bychom měli hledat v aktuální nabídce ekvivalent, pak klávesnice Lian Li vypadají jako od firmy Apple.

Myš je evidentně vyrobena z plastu s lesklým povrchem a vybavena je dvěma hlavními tlačítky, kolečkem a také jsou vidět dvě postranní pro palec. Lian Li ale sděluje, že myš může být nakonec vyrobena z jiného materiálu.

Je zřejmé, že Lian Li se na rozdíl od většiny ostatních firem nezaměří na hráče, ale na kanceláře a prostě pracovní prostředí. Pak je tu ale ještě otázka ergonomie, čili to, zda bude tenká Chiclet klávesnice s nízkým zdvihem pracantům vyhovovat, ale to už si každý musí určit sám. Uvidíme tedy, zda to Lian Li dotáhne do konce a své periferie vyšle na trh. Firma zatím neprozradila, kdy bychom je mohli očekávat, ovšem jejím záměrem je nabízet kombo klávesnice a myši za 45 USD, což není tak moc.

Zdroj: Tom's Hardware
reklama
reklama
reklama