www.svethardware.cz
>
>
>

Lian Li se pustilo do periferií

Lian Li se pustilo do periferií
, , aktualita
Společnost Lian Li specializující se na výrobu hliníkových počítačových skříní ukázala na CES 2016 nové počítačové periferie, mezi něž patří klávesnice a myš. A jako obvykle si za hlavní materiál vybrala hliník.
K oblíbeným
reklama
V případě počítačových periferií je ale použití hliníku pochopitelně daleko složitější než u skříní, neboť pro výrobu počítačových myší se takový materiál zrovna nehodí. Můžeme ale počítat s tím, že se stane základem pro klávesnice Lian Li, která ale rozhodně nebude jediná vyrábějící hliníkové klávesnice. Vzpomeňme třeba na Corsair a jeho mechanické modely.

Lian Li se tedy chystá vyrábět z periferií zatím klávesnice a myši, přičemž na CES 2016 stačila představit již dva modely: stamostatnou klávesnici KM-01WGD a kombo klávesnice a myši KM-01BGN. Vypadá to však, že obě klávesnice jsou stejné, pouze mají jiný nádech barvy, pokud tedy fotografie nezkreslují (dle zprávy ne, jde o klávesnice s nádech do zelené a zlaté). Záměrem firmy je nabízet periferie v takových barvách, aby ladily s počítačovou skříní, čili půjde především o černé a stříbrné a pak také o další barvy (zlatá), jež firma využívá u svých moderních skříní.

Ukázané periferie Lian Li byly dosud prototypy, ale finální produkty by se neměly příliš lišit. Máme tu tedy ploché klávesnice typu Chiclet s provedením, na něž jsou zvyklí majitelé notebooků. Rozložení kláves je standardní a poukázat lze na jednořádkový Enter, na jehož místě se částečně usídlilo zpětné lomítko a leckomu by nemusely být po chuti tenké klávesy ve zcela vrchní řadě, které jsou navíc nalepeny na druhou řadu. Pokud bychom měli hledat v aktuální nabídce ekvivalent, pak klávesnice Lian Li vypadají jako od firmy Apple.

Myš je evidentně vyrobena z plastu s lesklým povrchem a vybavena je dvěma hlavními tlačítky, kolečkem a také jsou vidět dvě postranní pro palec. Lian Li ale sděluje, že myš může být nakonec vyrobena z jiného materiálu.

Je zřejmé, že Lian Li se na rozdíl od většiny ostatních firem nezaměří na hráče, ale na kanceláře a prostě pracovní prostředí. Pak je tu ale ještě otázka ergonomie, čili to, zda bude tenká Chiclet klávesnice s nízkým zdvihem pracantům vyhovovat, ale to už si každý musí určit sám. Uvidíme tedy, zda to Lian Li dotáhne do konce a své periferie vyšle na trh. Firma zatím neprozradila, kdy bychom je mohli očekávat, ovšem jejím záměrem je nabízet kombo klávesnice a myši za 45 USD, což není tak moc.

Zdroj: Tom's Hardware
reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek