www.svethardware.cz
>
>

Lidé jsou zoufalí, hledají už i ilegální práci na dark webu

Lidé jsou zoufalí, hledají už i ilegální práci na dark webu
, , aktualita
Kvůli koronavirové pandemii přišla spousta lidí o práci. Někteří z nich jsou už tak zoufalí, že se obrací do digitálního podsvětí. Agentura Check Point zjistila, že znatelně vzrostl počet nabídek z řad potenciálních zaměstnanců.
K oblíbeným
reklama
Dark web je plný nelegálních záležitostí. Najdete zde vše od drog přes zbraně až po objednání si vraždy. Poslední dobou se z některých hackerských fór stávají spíše servery s pracovními nabídkami. Zatímco dosud zde byli činní především "zaměstnavatelé", kteří hledali lidi na špinavou práci, dle agentury Check Point se situace obrací. Nyní to jsou mnohem častěji lidé, kteří chtějí být najati na práci, kdo sem dává nabídky.
 
Hacker
ilustrační obrázek, autor: Yusuf1020, CC BY-SA 4.0, přes Wikimedia Commons
 
Lidé jsou už tak zoufalí, že se sami nabízí ke kybernetickému zločinu. Změna začala být patrná od konce roku 2020 s tím, jak mnoha zemím roste nezaměstnanost, a zatím to nevypadá, že by se mělo výrazně schylovat k lepšímu. Různá vládní opatření spíše napříč celým světem přitvrzují, než by se rozvolňovala. Lidé jsou tak svolní k pomoci při DDoS útocích, výběru peněz z kradených kreditek, někteří pak slibují, že berou cokoli bez toho, aby kladli blbé otázky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžba kryptoměn má další problém: elektronický odpad Těžba kryptoměn má další problém: elektronický odpad
Těžba kryptoměn je mnohdy energeticky velmi náročný proces, který je větší zátěží než např. elektromobilita. Jak ale tvrdí poslední studie, problémem může být i elektronický odpad kvůli rychlému zastarávání.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Biostar uvedl těžařskou desku TZ590-BTC DUO pro těžbu Chia i ETH Biostar uvedl těžařskou desku TZ590-BTC DUO pro těžbu Chia i ETH
Společnost Biostar představila novou základní desku TZ590-BTC Duo, která je určena pro těžaře kryptoměn. Uzpůsobena je tak, že počítač s ní může ve velkém těžit jak např. Ethereum, tak i kryptoměnu Chia.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Infineon s výrazným předstihem otevírá svou novou rakouskou továrnu Infineon s výrazným předstihem otevírá svou novou rakouskou továrnu
Na závěr pracovního týdne tu máme jednu veskrze pozitivní zprávu. Německý Infineon s tříměsíčním předstihem oproti původnímu plánu spouští výrobu ve své zbrusu nové továrně zpracovávající 300mm wafery. 
17.9.2021, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Mezihvězdné objekty se mohou na svých cestách postupně vypařit Mezihvězdné objekty se mohou na svých cestách postupně vypařit
Zmizet, vypařit se či se prostě postupně vytratit mohou objekty, které putují mezihvězdným prostorem, jako je třeba známý objekt 'Oumuamua nebo 2I/Borisov. Jde tu ale zvláště o objekty tvořené převážně ledem, čili komety.
17.9.2021, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
AMD MI300: opravdový začátek výkonných APU? AMD MI300: opravdový začátek výkonných APU?
AMD mělo kdysi představu o tom, že pomocí svých APU přetvoří i svět PC, v němž bude GPU běžně sloužit i pro řadu výpočetních úkonů v rámci běžných aplikací. To tak úplně nedopadlo, nicméně nyní jde o to, co si AMD chystá pro své MI300.
17.9.2021, aktualita, Jan Vítek1 komentář