Lidé si flashují staré Radeony RX 400 na RX 500

Lidé si flashují staré Radeony RX 400 na RX 500
, , aktualita
Nová generace Radeonů RX 500 využívá v podstatě ty samé čipy Polaris 10 a 11, a tak už řadu lidí napadlo, že asi bude možné staré RX 400 přeflashovat na nové. Dosáhli tím prý i vyšších taktů.
K oblíbeným
reklama
Nové grafické karty AMD Radeon RX 580 a 570 jsou už na trhu, a tak jsou k dispozici i jejich BIOSy, s nimiž si mohou hrát třeba uživatelé fór techPowerUp. Těm se už v několika případech podařilo přeflashovat BIOS karet Radeon RX 480 pomocí nových verzí z RX 580 a na Guru3D se zase píše o úspěšném flashi karty Radeon RX 470 BIOSem z RX 570.

Co se týče nejvyšší řady Polarisů, pak tuto sérii flashování odstartoval TonybonJoby, člen fór techPowerUp, který použil pro svou XFX RX 480 8 GB příhodně vybavenou záložním BIOSem verzi z karty Sapphire RX 580. Dosáhl tím dokonce výchozího taktu 1411 MHz, což je výše, než na co může pomýšlet většina karet RX 480 při svém přetaktování. Naznačuje to, že nový BIOS umožní grafickému čipu využívat vyšší napájecí napětí a přesně to by vysvětlovalo, proč je spotřeba nových Radeonů o tolik vyšší než u těch starých. Karta s novým BIOSem pak byla bez problémů stabilní ve hře Witcher 3 a dokonce i ve Furmarku.

Dvojitý BIOS na kartě se ale pro účely jeho flashování dobře hodí, popřípadě je velice vhodné mít zálohu, a to alespoň v podobě integrované grafiky, pokud by přeflashovaná karta byla nestabilní, nebo dokonce "zcihlovatěla". Problémy s nestabilitou se skutečně objevily a uživatelé si pak museli notně pohrát s utilitou MSI Afterburner (či jinou), aby svou kartu umravnili.

Zdroj: techPowerUp, Guru3D
reklama
Nejnovější články
AMD si připsalo meziročně dvojnásobné tržby a potvrdilo vypuštěný Aldebaran AMD si připsalo meziročně dvojnásobné tržby a potvrdilo vypuštěný Aldebaran
Bylo dopředu jasné, že tržby společnosti AMD budou velice slušné, neboť nyní nejsou aktuální starosti s odbytem, jako spíše lítost nad nedostatečnými výrobními kapacitami. A vedle toho už není třeba čekat na Aldebaran.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře