Lidé si flashují staré Radeony RX 400 na RX 500

Lidé si flashují staré Radeony RX 400 na RX 500
, , aktualita
Nová generace Radeonů RX 500 využívá v podstatě ty samé čipy Polaris 10 a 11, a tak už řadu lidí napadlo, že asi bude možné staré RX 400 přeflashovat na nové. Dosáhli tím prý i vyšších taktů.reklama
Nové grafické karty AMD Radeon RX 580 a 570 jsou už na trhu, a tak jsou k dispozici i jejich BIOSy, s nimiž si mohou hrát třeba uživatelé fór techPowerUp. Těm se už v několika případech podařilo přeflashovat BIOS karet Radeon RX 480 pomocí nových verzí z RX 580 a na Guru3D se zase píše o úspěšném flashi karty Radeon RX 470 BIOSem z RX 570.

Co se týče nejvyšší řady Polarisů, pak tuto sérii flashování odstartoval TonybonJoby, člen fór techPowerUp, který použil pro svou XFX RX 480 8 GB příhodně vybavenou záložním BIOSem verzi z karty Sapphire RX 580. Dosáhl tím dokonce výchozího taktu 1411 MHz, což je výše, než na co může pomýšlet většina karet RX 480 při svém přetaktování. Naznačuje to, že nový BIOS umožní grafickému čipu využívat vyšší napájecí napětí a přesně to by vysvětlovalo, proč je spotřeba nových Radeonů o tolik vyšší než u těch starých. Karta s novým BIOSem pak byla bez problémů stabilní ve hře Witcher 3 a dokonce i ve Furmarku.

Dvojitý BIOS na kartě se ale pro účely jeho flashování dobře hodí, popřípadě je velice vhodné mít zálohu, a to alespoň v podobě integrované grafiky, pokud by přeflashovaná karta byla nestabilní, nebo dokonce "zcihlovatěla". Problémy s nestabilitou se skutečně objevily a uživatelé si pak museli notně pohrát s utilitou MSI Afterburner (či jinou), aby svou kartu umravnili.

Zdroj: techPowerUp, Guru3D
reklama
Nejnovější články
Kopie egyptské hrobky vzniká i díky 3D tisku Kopie egyptské hrobky vzniká i díky 3D tisku
Staré památky nezůstanou nedotčené zubem času ani vandaly. Ani egyptská hrobka Sethiho I. nebyla ušetřena. Aby ale zůstala uchována ve své původní podobě, tým ze společnosti Factum Foundation vytváří s pomocí 3D tisku její kopii. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Studie odhaluje, že hráči MOBA mají vyšší IQ než hráči stříleček Studie odhaluje, že hráči MOBA mají vyšší IQ než hráči stříleček
Studiím tohoto ražení se obvykle moc nevěnujeme, ale když už máme závěr pracovního týdne před prodlouženým víkendem, nadneseme trošku odlehčené téma. Výzkumníci z Univerzity v Yorku se věnovali srovnání IQ hráčů MOBA a FPS. Co zjistili? 
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
IBM věří, že měděné spoje vydrží až do konce technologie CMOS IBM věří, že měděné spoje vydrží až do konce technologie CMOS
IBM samotné přišlo s využitím mědi pro propojení prvků v čipech vyráběných technologií CMOS už před dvaceti lety. Uvažovalo se přitom o tom, že měď v těchto čipech bude nahrazena grafenem, ale dle IBM to nenastane. 
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Video: NASA otestovala nadzvukový padák pro nový Mars Rover Video: NASA otestovala nadzvukový padák pro nový Mars Rover
NASA chce sice použít v podstatě stejný systém pro přistání roveru Mars 2020 jako v případě Curiosity, ale to neznamená, že všechny jeho součásti budou identické. Nyní byl otestován nadzvukový padák, který bude pro tuto misi využit.
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek
SilverStone RedLine RL07 chtějí zaujmout elegancí a sklem SilverStone RedLine RL07 chtějí zaujmout elegancí a sklem
Pokud dnes přijde na trh nějaká skříň patřící alespoň do střední třídy, můžeme si být téměř jistí dvěma věcmi. Nabídne bočnici se sklem, nebo rovnou celou ze skla a také LED podsvícení. Řada RedLine RL07 nabízí oboje ve dvojím provedení. 
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek