Lidé si flashují staré Radeony RX 400 na RX 500

Lidé si flashují staré Radeony RX 400 na RX 500
, , aktualita
Nová generace Radeonů RX 500 využívá v podstatě ty samé čipy Polaris 10 a 11, a tak už řadu lidí napadlo, že asi bude možné staré RX 400 přeflashovat na nové. Dosáhli tím prý i vyšších taktů.reklama
Nové grafické karty AMD Radeon RX 580 a 570 jsou už na trhu, a tak jsou k dispozici i jejich BIOSy, s nimiž si mohou hrát třeba uživatelé fór techPowerUp. Těm se už v několika případech podařilo přeflashovat BIOS karet Radeon RX 480 pomocí nových verzí z RX 580 a na Guru3D se zase píše o úspěšném flashi karty Radeon RX 470 BIOSem z RX 570.

Co se týče nejvyšší řady Polarisů, pak tuto sérii flashování odstartoval TonybonJoby, člen fór techPowerUp, který použil pro svou XFX RX 480 8 GB příhodně vybavenou záložním BIOSem verzi z karty Sapphire RX 580. Dosáhl tím dokonce výchozího taktu 1411 MHz, což je výše, než na co může pomýšlet většina karet RX 480 při svém přetaktování. Naznačuje to, že nový BIOS umožní grafickému čipu využívat vyšší napájecí napětí a přesně to by vysvětlovalo, proč je spotřeba nových Radeonů o tolik vyšší než u těch starých. Karta s novým BIOSem pak byla bez problémů stabilní ve hře Witcher 3 a dokonce i ve Furmarku.

Dvojitý BIOS na kartě se ale pro účely jeho flashování dobře hodí, popřípadě je velice vhodné mít zálohu, a to alespoň v podobě integrované grafiky, pokud by přeflashovaná karta byla nestabilní, nebo dokonce "zcihlovatěla". Problémy s nestabilitou se skutečně objevily a uživatelé si pak museli notně pohrát s utilitou MSI Afterburner (či jinou), aby svou kartu umravnili.

Zdroj: techPowerUp, Guru3D
Nejpopulárnější grafické karty

reklama
Nejnovější články
AOC vysílá na trh dvě herní LCD Agon s FreeSync AOC vysílá na trh dvě herní LCD Agon s FreeSync
AOC konečně vyslal na trh už dříve ohlášené herní monitory, a to 31,5palcový QHD AG322QCX s rozlišením QHD a 27palcový AG272FCX s Full HD. Oba jsou prohnuté a oba také podporují FreeSync.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Virus NSA pomáhá tvořit z počítačů slouhy pro těžbu Monera Virus NSA pomáhá tvořit z počítačů slouhy pro těžbu Monera
Kvůli americkým službám byl počítačový svět nedávno obohacen o útoky nových ransomwarů a nyní je na řadě jiný způsob, jímž se útočníci snaží s využitím našich počítačů vydělat peníze. Dělají si z nich otrocké systémy těžící kryptoměnu. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Gigabyte uvádí desku pro AMD EPYC Gigabyte uvádí desku pro AMD EPYC
Společnost Gigabyte si připravila novou základní desku MZ30-AR0, která je určena pro procesory AMD EPYC. Pokud máte zájem o sestavení serveru založeného na až 32jádrových procesorech AMD, zde je možnost. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
CryEngine ve verzi 5.4 zahrne podporu Vulkanu CryEngine ve verzi 5.4 zahrne podporu Vulkanu
Vývojáři CryEnginu se chystají přijít s novou verzí 5.4, která bude představovat důležitý krok pro rozšíření podpory Vulkanu. Tato nová verze má dorazit na konci července a její autoři nám poskytli možnost sledovat její vývoj.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Podivní sousedi: hnědý trpaslík býval uvnitř bílého trpaslíka Podivní sousedi: hnědý trpaslík býval uvnitř bílého trpaslíka
Asi 2700 světelných let od Země se nachází podivná dvojice hvězd, které okolo sebe aktuálně obíhají velice blízko, ale někdy v minulosti se měla jedna z nich nacházet uvnitř druhé. Jak je to vůbec možné?
Včera,  aktualita, Jan Vítek