www.svethardware.cz
>
>

Lidé nabádají k zapálení 5G vysílačů, prý mohou za šíření nemoci COVID-19

Lidé nabádají k zapálení 5G vysílačů, prý mohou za šíření nemoci COVID-19
, , aktualita
Konspirační teoretici tvrdí, že 5G datové připojení může způsobit rakovinu a poškození mozku, nyní přidávají další problém. Má totiž dle jejich názoru pomoci šířit nemoc COVID-19. Lidé proto začali vyhrožovat společnostem a ničit 5G vysílače.
K oblíbeným
reklama
Mobilní datové připojení 5G je trnem v oku mnoha lidí. Konspirační teoretici přišli s názorem, že vlny používané u 5G u lidí způsobují rakovinu a poškození mozku. Něco takového ale prozatím stále nebylo prokázáno a jde tak o prozatím ničím nepodložené názory. Aby toho nebylo málo, začali dokonce tvrdit, že 5G stojí za šířením respirační infekční nemoci COVID-19. Opět bez důkazu. Na webu se tak objevují různé skupiny např. na Facebooku, které propagují ničení zařízení pracujících s 5G, mezi tím i zapalování vysílačů. Facebook už některé tyto skupiny smazal. Na sociálních sítích byly totiž dokonce i "ligy" předhánějící se v počtu shořelých vysílačů v jednotlivých oblastech.
 
Vysílač
ilustrační foto, autor: Santeri Viinamäki / CC BY-SA, přes Wikimedia Commons
 
Jedním z cílů útoku byl patrně i 20metrový vysílač v Birminghamu. Příčina požáru sice ještě nebyla s definitivní platností potvrzena, podle operátora EE to ale vypadá právě na žhářský útok. Operátor se dále vyjádřil, že takový útok celou situaci s koronavirem ještě zhoršuje, protože jestli něčeho útočníci dosáhli, tak to není zabránění šíření nemoci, ale omezení dostupnosti telefonního a datového spojení, což je právě v takto napjaté situaci ještě větším problémem než obvykle. EE se vynasnaží, aby byl vysílač opraven co nejrychleji a uživatelé měli opět dostupné mobilní služby. 
 
Teorie o tom, že 5G je nebezpečné a může za šíření koronaviru, podporují dokonce i některé celebrity jako např. Amanda Holden, která byla porotkyní v soutěži Británie má talent. Podobně se k těmto teoriím připojuje i herec Woody Harrelson a mnoho dalších známých osobností.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Austrálie opravuje ponorky pomocí kovového 3D tisku "cold spray" Austrálie opravuje ponorky pomocí kovového 3D tisku "cold spray"
Moderní technologie přináší kdysi nevídané možnosti. Jedním z výdobytků moderní doby je 3D tisk a obecně aditivní výroba. V Austrálii takto úspěšně zkouší technologii cold spray pro jednodušší opravy ponorek mimo doky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP odhalilo svůj nejzakřivenější monitor a levné herní myši Omen HP odhalilo svůj nejzakřivenější monitor a levné herní myši Omen
HP představilo monitor X24c, který je svou úhlopříčkou sice malý, ale poloměrem zakřivení překonává všechny dosavadní monitory od HP. A potěší také cenou. Mezi další herní novinky od HP patří myši z řady Vector.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Ve Facebooku se bouří proti Zuckerbergovi, nechce totiž cenzurovat Trumpa Ve Facebooku se bouří proti Zuckerbergovi, nechce totiž cenzurovat Trumpa
Zaměstnancům Facebooku se nelíbí postoj jejich šéfa, Marka Zuckerberga. Ten totiž na rozdíl od Twitteru nehodlá nijak blokovat příspěvky amerického prezidenta Donald Trumpa, které hodnotí jako zavádějící nebo agresivní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Epic Games Store se chystá i na Android a iOS Epic Games Store se chystá i na Android a iOS
Šéf společnosti Epic Games byl opět jednou zpovídán, a to tentokrát serverem Gamespot. Řeč přišla na plány ohledně podpory dalších OS a také na to, jak může nabízení her zdarma pomoci k jejich lepším prodejům na jiných platformách. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
České DVB-T2 poprvé ve 4K. Začalo pilotní vysílání NASA UHD v multiplexu 23 České DVB-T2 poprvé ve 4K. Začalo pilotní vysílání NASA UHD v multiplexu 23
V rámci vysílání DVB-T2 lze od dnešního dne naladit první kanál v rozlišení 4K Ultra HD. Jedná se o kanál zaměřený na vesmír a kosmonautiku, který provozuje americká NASA. České Radiokomunikace jej zařadily do multiplexu 23.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik