www.svethardware.cz
>
>
>
>

Linksys a Rivet Networks nabídnou herní router WRT32X

Linksys a Rivet Networks nabídnou herní router WRT32X
, , aktualita
Dnes už nikoho nepřekvapí, že je za herní hardware mezi počítačovými komponentami a periferiemi označováno kde co. Herní routery už také nejsou žádná novinka a nyní se na jednom takovém podílely firmy Linksys a River Networks, tvůrci řady Killer.
K oblíbeným
reklama
Co tedy z routeru Linksys WRT32X dělá herní zařízení? To se snad dozvíme ze zveřejněných specifikací a můžeme začít tvrzením výrobců, že jde o první a zatím jediný router optimalizovaný speciálně pro herní PC se síťovkami Killer Networking. To díky speciálnímu "Killer Prioritization Engine", čili ano, opět jde především o prioritizaci provozu na lokální síti, čili upřednostnění herních packetů pro zajištění co nejkratšího zpoždění. Jenomže pokud jde o zpoždění a jeho výkyvy, ty vznikají spíše na cestě packetů Internetem a ne lokální sítí, což náš domácí router těžko ovlivní.

Pokud nám tak WRT32X může pomoci, bude to v případě, že je naše domácí síť tak moc vytížena, že vzniká problém se zpožděním a lagy přímo v ní a v takovém případě by router upřednostňující data online her skutečně teoreticky mohl pomoci. Pokud ale fungujete v běžné domácnosti, kde gigabitová síť neběží neustále rozžhavená do běla, bude koupě takovéhoto routeru jen ztrátou peněz, i když ten nenabízí jen zmíněnou optimalizaci.

Linksys WRT32X je založen na dvoujádrovém a 1,8GHz procesoru ARMa vedle klasického 4portového switche s jedním WLAN (všechny gigabitové) má ve výbavě dvoupásmové 3x3 Wi-Fi 802.11ac s MU-MIMO, které dokáže na 5GHz pásmu protlačit teoreticky až 2,6 Gb/s. Dále tu máme 256MB paměti Flash pro firmware a 512 MB paměti DDR3, čtyři výkonné externé antény a také rozhraní eSATA, USB 3.0 a USB 2.0, díky nimž si můžeme z něj udělat jednodušší NAS nebo tiskový server.

Globální dostupnost je plánována na jaro, a to s cenou 329 dolarů, takže si můžete případně vybrat třeba mezi novým odemčeným procesorem Core i7, nebo routerem.

Zdroj: Linksys
reklama
Nejnovější články
Miniaturní Xiaomi Mi TV Stick přináší Android TV do každé televize Miniaturní Xiaomi Mi TV Stick přináší Android TV do každé televize
Xiaomi na evropském trhu představilo Mi TV Stick – malé zařízení, které se připojí rovnou do konektoru HDMI. Obsahuje Android TV a svou cenou neurazí. Oznámena byla zatím pouze verze s Full HD.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mozilla spouští VPN za $4,99 měsíčně pro Android a Windows Mozilla spouští VPN za $4,99 měsíčně pro Android a Windows
Po betatestu je tu konečně finální verze aplikace Mozilla VPN. Mozilla se tímto novým projektem snaží zvýšit bezpečnost uživatelů na internetu i si finančně přilepšit. Zisky z prohlížeče Firefox se totiž snižují a je třeba je nějak nahradit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Chrome 84 vychází se zpožděním. Blokuje otravné žádosti o notifikace Chrome 84 vychází se zpožděním. Blokuje otravné žádosti o notifikace
Google posunul nejnovější verzi Chromu na číslo 84. Stalo se tak se zpožděním kvůli koronavirové krizi. Aktualizace přináší blokování vtíravých žádostí o notifikace a jiné novinky, které ocení hlavně vývojáři.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Google nevyhověl žádosti na "právo být zapomenut", dostal pokutu 600.000 EUR Google nevyhověl žádosti na "právo být zapomenut", dostal pokutu 600.000 EUR
Už několik let existuje "právo být zapomenut", které na základě žádosti umožňuje, aby společnosti jako Google vymazaly ze svých systémů odkazy na stránky s informacemi o dané osobě. Jedné osobě v Belgii ale nevyhověl a bude z toho velká pokuta.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tribunál EU zrušil obří pokutu 13 mld. EUR pro Apple za daně Tribunál EU zrušil obří pokutu 13 mld. EUR pro Apple za daně
Před čtyřmi lety udělila Evropská komise společnosti Apple obří pokutu 13 miliard EUR za to, že využíval výhod nízkých daní v Irsku, které dle ní neměl získat. Tribunál EU ale toto rozhodnutí zrušil a Apple tak nebude muset platit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala