www.svethardware.cz
>
>
>
>

Linus Torvalds obviňuje Intel ze stagnujícího rozšiřování pamětí s ECC

Linus Torvalds obviňuje Intel ze stagnujícího rozšiřování pamětí s ECC
, , aktualita
Linus Torvalds si opět jednou zanadával směrem k Intelu a tentokrát si jako téma vybral paměti a ECC, čili Error Correcting Code. Obviňuje Intel z toho, že se zasadil o dnešní stav, v němž je ECC v případě osobních počítačů něco výjimečného.
K oblíbeným
reklama
Linus Torvalds už trošku vychladnul poté, co se rozohnil nad instrukcemi AVX-512, kterým popřál pomalou a bolestivou smrt, přičemž je přirovnal k "energetickému viru", jenž krade vysoké takty procesorů. Nyní jde ale o operační paměti DRAM a technologii ECC, která má zajistit, aby nedocházelo k poškození ukládaných dat. 
 
 
Torvalds konkrétně píše, že Intel byl velice nápomocný k ochromení technologie ECC, což zařídil příšernou segmentizací trhu. Tím má na mysli prostě to, že ECC se nedostala mezi podporované technologie běžného desktopového či mobilního hardwaru. 
 
Tímto způsobem Intel uškodil celému počítačovému průmyslu i koncovým uživatelům a aktivně brojil proti použití ECC, přičemž vznesené argumenty byly dle Torvaldse "naprosté nesmysly" nebo "pohádky před spaním". Nyní už sami výrobci pamětí začali sami ECC nasazovat ve svých produktech, protože cítí, že je taková věc nutně zapotřebí. 
 
Torvalds ale ani výrobce pamětí rozhodně nebrání a nechválí. Píše totiž, že dle nich je nasazení dané technologie vhodné kvůli ekonomičtějšímu běhu s nižší spotřebou. Ale to říkají jen "ulhaní parchanti", kteří vesele prodávali špatný hardware a nikdy nepřiznali, že případné problémy vycházejí prostě z toho, že si sami usnadnili práci. 
 
Linus Torvalds svůj výlev končí slovy, že na tuto věc si osobně stěžuje už celé dekády a rozhodně nechce mít možnost jen říci, že měl pravdu. Chce, aby se tato situace napravila, čili chce ECC, což AMD na rozdíl od Intelu splňuje.
 
Naráží tím tak evidentně na podporu un-buffered DDR4 s ECC na procesorech Ryzen a my můžeme jen dodat, že přicházející standard DDR5 bude mít ECC společně s ECS (Error Check and Scrub) konečně ve svých specifikacích, takže díky nim už bude toto téma bezpředmětné. Ovšem na to si budeme muset počkat až do nástupu Zen 4 a Alder Lake.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Osmijádrové Tiger Lake-H můžeme očekávat zřejmě v červnu Osmijádrové Tiger Lake-H můžeme očekávat zřejmě v červnu
Dle informací od výrobce notebooků XMG bude mít AMD řadu měsíců výhodu v tom, že Intel nebude mít na trhu konkurenci pro procesory Ryzen 5000 generace Cezanne. Osmijádrové Tiger Lake-H totiž mají nastoupit až na konci prvního pololetí.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel nalákal dalšího veterána, ze SiFive se vrací Sunil Shenoy Intel nalákal dalšího veterána, ze SiFive se vrací Sunil Shenoy
Osoba Patricka Gelsingera, který se už do tří týdnů stane novým šéfem Intelu, zřejmě přitahuje pozornost lidí, kteří by už jinak byli raději v důchodu nebo pracovali jinde. Nyní je to Sunil Shenoy, který povede svůj inženýrský tým. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Aktualizováno: Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s CPU AMD. Proč? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos
Tzv. rumors se umí občas pěkně rozcházet a velmi dobře to jde vidět na procesoru Samsung Exynos 9925. Ten by měl přinést do mobilních procesorů Samsung výkonnou grafiku od AMD. Už poněkolikáté se mění předpokládané datum uvedení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala