www.svethardware.cz
>
>
>
>

Linus Torvalds obviňuje Intel ze stagnujícího rozšiřování pamětí s ECC

Linus Torvalds obviňuje Intel ze stagnujícího rozšiřování pamětí s ECC
, , aktualita
Linus Torvalds si opět jednou zanadával směrem k Intelu a tentokrát si jako téma vybral paměti a ECC, čili Error Correcting Code. Obviňuje Intel z toho, že se zasadil o dnešní stav, v němž je ECC v případě osobních počítačů něco výjimečného.
K oblíbeným
reklama
Linus Torvalds už trošku vychladnul poté, co se rozohnil nad instrukcemi AVX-512, kterým popřál pomalou a bolestivou smrt, přičemž je přirovnal k "energetickému viru", jenž krade vysoké takty procesorů. Nyní jde ale o operační paměti DRAM a technologii ECC, která má zajistit, aby nedocházelo k poškození ukládaných dat. 
 
 
Torvalds konkrétně píše, že Intel byl velice nápomocný k ochromení technologie ECC, což zařídil příšernou segmentizací trhu. Tím má na mysli prostě to, že ECC se nedostala mezi podporované technologie běžného desktopového či mobilního hardwaru. 
 
Tímto způsobem Intel uškodil celému počítačovému průmyslu i koncovým uživatelům a aktivně brojil proti použití ECC, přičemž vznesené argumenty byly dle Torvaldse "naprosté nesmysly" nebo "pohádky před spaním". Nyní už sami výrobci pamětí začali sami ECC nasazovat ve svých produktech, protože cítí, že je taková věc nutně zapotřebí. 
 
Torvalds ale ani výrobce pamětí rozhodně nebrání a nechválí. Píše totiž, že dle nich je nasazení dané technologie vhodné kvůli ekonomičtějšímu běhu s nižší spotřebou. Ale to říkají jen "ulhaní parchanti", kteří vesele prodávali špatný hardware a nikdy nepřiznali, že případné problémy vycházejí prostě z toho, že si sami usnadnili práci. 
 
Linus Torvalds svůj výlev končí slovy, že na tuto věc si osobně stěžuje už celé dekády a rozhodně nechce mít možnost jen říci, že měl pravdu. Chce, aby se tato situace napravila, čili chce ECC, což AMD na rozdíl od Intelu splňuje.
 
Naráží tím tak evidentně na podporu un-buffered DDR4 s ECC na procesorech Ryzen a my můžeme jen dodat, že přicházející standard DDR5 bude mít ECC společně s ECS (Error Check and Scrub) konečně ve svých specifikacích, takže díky nim už bude toto téma bezpředmětné. Ovšem na to si budeme muset počkat až do nástupu Zen 4 a Alder Lake.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zabugovaný software arizonských věznic drží vězně za mřížemi déle, než by měl Zabugovaný software arizonských věznic drží vězně za mřížemi déle, než by měl
Nejen u nás jsou výsledky státních zakázek na software často změtí programů plných chyb. Své si užívají i v arizonských vězeních. Software ACIS by měl zajišťovat evidenci vězňů i doby jejich propouštění, místo pomoci ale spíše škodí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře