Lisa Su z AMD bude mít keynote i na příštím CES, o čem bude?

Lisa Su z AMD bude mít keynote i na příštím CES, o čem bude?
, , aktualita
CES 2021 na začátku příštího roku proběhne pouze v digitální podobě a vypadá to, že z připravovaných veletrhů na tom nebude sám. Ovšem stejně jako letos si slovo před samotným začátkem vezme šéfka firmy AMD, Lisa Su. 
K oblíbeným
reklama
Lisa Su mimochodem nedávno získala prestižní Noyce Award udělovanou organizací Semiconductor Industry Association (SIA) a nyní se dozvídáme, že se může těšit i na úvodní prezentaci (keynote), která otevře veletrh CES 2021. Ten se obvykle odehrává v americkém Las Vegas, ovšem už dříve bylo oznámeno, že proběhne pouze coby virtuální událost, neboť bylo zřejmé, že situace ve světě do ledna příštího roku nebude přát tomu, aby se do Las Vegas sjely tisíce lidí z mnoha zemí. 
 
 
Lisa Su tak bude mluvit pouze do kamery a my tak jistě budeme mít možnost její projev sledovat online, a to 11. ledna 2021, nebo nedlouho před tím. Keynote firmy AMD na CES 2021 už byl potvrzen a my se dozvídáme, že bude věnován tématům High-Performance Computing (HPC), budoucnosti hraní a zábavy. 
 
Čili Lisa Su by se konkrétně mohla věnovat novým procesorům EPYC a případně jejich užšímu spojení s výkonem grafických akcelerátorů Radeon Pro, jenomže CES je na druhou stranu show především pro spotřebitele, takže pokud půjde o tato témata, pak spíše z toho pohledu, co budou znamenat právě pro běžné lidi. 
 
A co se týče budoucnosti hraní a zábavy, zde je to jasné. Jestliže bude Lisa Su něco prezentovat, pak se to bude týkat témat jako Ryzen, Radeon, streamovaných her, případně konzolí, multimédií, atd. 
 
Na přehled konkrétních témat si ale ještě počkáme, ostatně AMD v průběhu příštího měsíce představí jak nové procesory Ryzen, tak i herní karty Radeon. Na příští rok toho ale může zbýt ještě dost k představení. Jednak to pravděpodobně budou slabší verze grafik s Navi 2X, pak nová generace APU, příští Threadrippery a také může přijít výhled rovnou na nové verze architektur procesorů Ryzen (Zen 4) a grafik Navi (RDNA 3).  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů