www.svethardware.cz
>
>
>

Lisa Su získala prestižní cenu Asociace polovodičového průmyslu

Lisa Su získala prestižní cenu Asociace polovodičového průmyslu
, , aktualita
Dr. Lisa Su se může nově těšit ze svého nového ocenění, a sice Noyce Award, kterou uděluje SIA, Semiconductor Industry Association. Jde o nejvyšší ocenění, které tato asociace uděluje a Su na ně dosáhla díky svým výsledkům ve firmě AMD.
K oblíbeným
reklama
Semiconductor Industry Association (SIA) uděluje ocenění Noyce Award pojmenované po Robertu N. Noyceovi, spoluzakladateli firem Fairchild Semiconductor a Intel Corporation. Dr. Lisa Su už byla zvolena za držitelku Noyce Award pro rok 2020 jako vedoucí pracovnice, která značnou měrou přispěla k rozvoji polovodičového průmyslu. Svou cenu pak Lisa Su převezme na SIA Leadership Forum and Award Celebration, což bude ovšem pouze virtuální akce, která proběhne 19. listopadu tohoto roku. 
 
 
Lisa Su je ve vedení firmy AMD od října roku 2014 a rovněž je členkou představenstva firmy. Čili právě ona řídila AMD ve snaze se po Bulldozerovém propadáku opět dostat na výsluní a tvořit důstojnou konkurenci Intelu, což se aktuálně daří, a to i díky tomu, že firmě AMD hraje do karet současná situace s výrobními technologiemi. Jinými slovy, smluvní partner AMD v podobě TSMC je na koni, zatímco Intel měl dosud obrovské problémy a stále z nich nevybruslil. 
 
Před svou rolí výkonné ředitelky Lisa Su pracovala jako COO, Chief Operating Officer, odpovědná za produktovou strategii a výrobu, přičemž do samotného AMD přišla teprve v roce 2012 a dříve pracovala v několika společnostech včetně Freescale Semiconductor, IBM a Texas Instruments.
 
Lisa Su získala svůj doktorát na známém Massachusetts Institute of Technology (MIT), dosud zveřejnila více než 40 prací týkajících se jejího oboru a také už byla v roce 2018 zvolena za "Businessperson of the Year" časopisem Fortune. Loni se dostala mezi 50 nejlepších CEO světa dle Barron's, "Most Powerful Women in Business" (opět Fortune) atd. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V Německu vylepšili redox-flow baterie: ekologičtější a lépe snáší horko V Německu vylepšili redox-flow baterie: ekologičtější a lépe snáší horko
Redox-flow akumulátorové baterie nejsou zdaleka něčím novým. Teprve v poslední době to však vypadá, že by se jejich využití mohlo více rozšířit. Nový výzkum z Německa řeší jak ekologii, tak i odolnost vůči vysokým teplotám.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vláda USA opravdu zařadila čínský SMIC na černou listinu Vláda USA opravdu zařadila čínský SMIC na černou listinu
Ještě před necelými třemi týdny tu byla jen možnost, že vláda Spojených států zařadí čínského výrobce čipů, společnost SMIC, na černou listinu. Tím by ji odřízla od možnosti využívat výrobní zařízení amerických firem a nyní se tak opravdu stalo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
AMD Navi 2X: 80, 40 a 32 CU, spekuluje se už o specifikacích AMD Navi 2X: 80, 40 a 32 CU, spekuluje se už o specifikacích
Na světlo světa se pomalu dostávají specifikace nových Radeonů 2X, které jsou zatím pochopitelně nepodložené a nedá se jim věřit. Nic lepšího ale zatím nemáme, takže se podívejme na jejich údajnou výbavu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výrobci karet reagují na problémy se stabilitou RTX 3080, co ji způsobuje? Výrobci karet reagují na problémy se stabilitou RTX 3080, co ji způsobuje?
Minulý týden se začalo diskutovat o problémech s některými kartami RTX 3080, jejichž majitelé mluvili o celkové nestabilitě systému projevující se různými způsoby. Čekali jsme na reakci AIB firem, která už přišla. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
GeForce RTX 3060 Ti přijde za pár týdnů s více CUDA jádry než RTX 2080 Ti GeForce RTX 3060 Ti přijde za pár týdnů s více CUDA jádry než RTX 2080 Ti
Nvidia chystá rozšíření nabídky svých nových karet Ampere směrem dolů. Proti novým Radeonům by se měla postavit GeForce 3060 Ti, která nabídne více CUDA jader, než nedávný high-end RTX 2080 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů