www.svethardware.cz
>
>
>

Lisa Su získala prestižní cenu Asociace polovodičového průmyslu

Lisa Su získala prestižní cenu Asociace polovodičového průmyslu
, , aktualita
Dr. Lisa Su se může nově těšit ze svého nového ocenění, a sice Noyce Award, kterou uděluje SIA, Semiconductor Industry Association. Jde o nejvyšší ocenění, které tato asociace uděluje a Su na ně dosáhla díky svým výsledkům ve firmě AMD.
K oblíbeným
reklama
Semiconductor Industry Association (SIA) uděluje ocenění Noyce Award pojmenované po Robertu N. Noyceovi, spoluzakladateli firem Fairchild Semiconductor a Intel Corporation. Dr. Lisa Su už byla zvolena za držitelku Noyce Award pro rok 2020 jako vedoucí pracovnice, která značnou měrou přispěla k rozvoji polovodičového průmyslu. Svou cenu pak Lisa Su převezme na SIA Leadership Forum and Award Celebration, což bude ovšem pouze virtuální akce, která proběhne 19. listopadu tohoto roku. 
 
 
Lisa Su je ve vedení firmy AMD od října roku 2014 a rovněž je členkou představenstva firmy. Čili právě ona řídila AMD ve snaze se po Bulldozerovém propadáku opět dostat na výsluní a tvořit důstojnou konkurenci Intelu, což se aktuálně daří, a to i díky tomu, že firmě AMD hraje do karet současná situace s výrobními technologiemi. Jinými slovy, smluvní partner AMD v podobě TSMC je na koni, zatímco Intel měl dosud obrovské problémy a stále z nich nevybruslil. 
 
Před svou rolí výkonné ředitelky Lisa Su pracovala jako COO, Chief Operating Officer, odpovědná za produktovou strategii a výrobu, přičemž do samotného AMD přišla teprve v roce 2012 a dříve pracovala v několika společnostech včetně Freescale Semiconductor, IBM a Texas Instruments.
 
Lisa Su získala svůj doktorát na známém Massachusetts Institute of Technology (MIT), dosud zveřejnila více než 40 prací týkajících se jejího oboru a také už byla v roce 2018 zvolena za "Businessperson of the Year" časopisem Fortune. Loni se dostala mezi 50 nejlepších CEO světa dle Barron's, "Most Powerful Women in Business" (opět Fortune) atd. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik6 komentářů
AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP
Společnost AMD významně rozšířila nabídku svých mobilních procesorů o nové Athlony a Ryzeny. Ty jsou určeny především do levných notebooků Chromebok a staví na starších architekturách Zen a Zen+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED
Pokud máte pocit, že vám ve skříní barevně nesvítí a nebliká dost komponent, můžete si zvolit jeden z nových zdrojů firmy Corsair. Ta představila své první modely s aRGB podsvícením, jež končí na 750 W. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky? Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky?
Microsoft brzy vydá další významnější aktualizaci pro Windows 10. „October 2020 Update“ bude dostupný volitelně a mnoho nových funkcí od něj nečekejte. Přesto nezůstane zcela beze změn.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má? Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má?
Microsoft před několika dny překvapil více než sedmimiliardovou akvizicí firmy ZeniMax, s níž pod jeho křídla poputuje také Bethesda, id Software a další studia. Těch už tak Microsoft má celkem 23 a tím svůj apetit asi ještě neukonejšil. 
Včera, aktualita, Jan Vítek