www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lockdown v Malajsii by mohl ohrozit výrobu CPU, podniky však budou otevřeny

Lockdown v Malajsii by mohl ohrozit výrobu CPU, podniky však budou otevřeny
, , aktualita
Od středy je Malajsie pod celonárodním lockdownem, který značně omezuje pohyb občanů a další aktivity, přičemž potrvá přinejmenším do 7. června. Hrozí tak i omezení výroby, a to nejen procesorů x86. 
K oblíbeným
reklama
Malajsie samozřejmě není země, kde by se přímo vyráběly počítačové čipy včetně procesorů. Pokud jde ovšem o proces testování a pouzdření těchto čipů, dá se tato země považovat za světovou velmoc, která disponuje kapacitami využívanými firmami jako Intel, AMD, NXP Semiconductors, Renesas, Texas Instruments či ASE.  
 
 
Lockdown v Malajsii nebyl kvůli Covidu-19 zaveden poprvé, ale nyní má být velice přísný, i když ne tolik jako na začátku pandemie, kdy byla zastavena i výroba. Dle zprávy z MyDrivers je tak ohrožena výroba procesorů, což by se týkalo především Intelu, který v Malajsii nechává pouzdřit zhruba polovinu svých CPU, ale svou konečnou podobu tu také získávají některé procesory Ryzen 3000 a 5000 od firmy AMD. 
 
Malajský ministr financí Zafrul Aziz ale uvedl bez dalšího upřesnění, že většina ekonomických aktivit, které celkově přispívají 90 procenty k hrubému domácímu produktu, zůstane v provozu. Můžeme si tak představit, že provozy, kde se pracuje ve vysoce čistém prostředí, zůstanou opravdu otevřeny, což se týká právě i výroby procesorů. Nicméně i tak může další přísný lockdown v Malajsii znesnadnit výrobu produktů zmíněných firem, zvláště když dobře víme, že právě kapacity pro testování a pouzdření jsou po celém světě extrémně vytíženy. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
G.Skill uvádí svou speciální počítačovou skříň Z5i pro Mini ITX G.Skill uvádí svou speciální počítačovou skříň Z5i pro Mini ITX
Společnost G.Skill známe spíše jako výrobce paměťových produktů, ale nyní tu máme její počítačovou skříň Z5i, která má pětihrannou základnu a určena je pro herní sestavy založené na základní desce Mini ITX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft uznal problémy s rozmazaným textem nového taskbaru Microsoft uznal problémy s rozmazaným textem nového taskbaru
Nejviditelnější změnou v systému Windows 10 v poslední době je nová funkce zvaná Novinky a zájmy, která se zobrazuje na hlavním panelu vpravo u minimalizovaných ikonek. Ukázalo se, že text se v řadě případů nezobrazuje ostře.
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Seagate s WD kvůli Chia zvýší produkci pevných disků Seagate s WD kvůli Chia zvýší produkci pevných disků
Kapacita sítě kryptoměny Chia prudce roste a přirozeně se tím zvyšuje poptávka především po pevných discích. Společnosti Seagate a Western Digital se na ni rozhodly zareagovat, a to navýšením své produkce. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Cyberpunk 2077 se vrací do obchodu PlayStation Store Cyberpunk 2077 se vrací do obchodu PlayStation Store
Nakonec to trvalo půl roku, ale hra Cyberpunk 2077 se přece jen vrací do nabídky obchodu PlayStation Store. Sony se totiž dříve rozhodlo k nebývalému kroku, a sice odstranit nový očekávaný AAA titul z nabídky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny grafických karet se pomalu začínají snižovat Ceny grafických karet se pomalu začínají snižovat
Dobrá zpráva přichází ze zahraničí, a to konkrétně na základě údajů ze serveru eBay. Na něm prodávané grafické karty začaly v řadě případů zlevňovat, i když mají samozřejmě zatím stále ještě daleko k doporučeným částkám. A co ceny na našem trhu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek11 komentářů