reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Logitec představuje mobilní DVD mechaniku s Wi-Fi

18.10.2012, Jan Vítek, aktualita
Logitec představuje mobilní DVD mechaniku s Wi-Fi
Logitec si připravil zajímavé zařízení v podobě externí DVD mechaniky vybavené rozhraním Wi-Fi 802.11 b/g/n. Mechanika tak funguje jako bezdrátový hotspot, k němuž se můžeme připojit pomocí PC nebo chytrých telefonů či tabletů a číst z optického...
Logitec si připravil zajímavé zařízení v podobě externí DVD mechaniky vybavené rozhraním Wi-Fi 802.11 b/g/n. Mechanika tak funguje jako bezdrátový hotspot, k němuž se můžeme připojit pomocí PC nebo chytrých telefonů či tabletů a číst z optického disku, nebo na něj naopak zapisovat.

Jinak ale můžeme tuto mechaniku připojit pomocí klasického rozhraní USB 2.0, kde jeden kabel a konektor má zvládnout přenos dat i napájení. Pro provoz s bezdrátovou sítí, však tato mechanika nemá ve výbavě baterii, takže v takovém případě bude nutné ji v každém případě napájet, k čemuž půjde samozřejmě využít vedle USB portu počítače také adaptér.

Původním výrobcem použité mechaniky je TSST (Toshiba-Samsung) a co se týče specifikací, pak zápis je možný na DVD ± R/+RW rychlostí 8X, DVD±R DL /-RW rychlostí 6X, DVD-RAM rychlostí 5X a CD 24X. DVD pak můžeme číst 8x a CD 24x.

K mechanice dostaneme také informace o dostupných aplikacích na Apple App Store a Google Play. Její rozměry jsou 150 x 198 x 25 mm a hmotnost 430 gramů. Dostaneme k ní USB kabel a AC adaptér, a to vše za cca 88 USD. Pak bude ještě dražší model s adaptérem do auta a cenou 113 USD.

Zdroj: techPowerUp
reklama