www.svethardware.cz
>
>
>

Logitech G uvádí volant G923 s pedály a force feedback nejen pro nové konzole

Logitech G uvádí volant G923 s pedály a force feedback nejen pro nové konzole
, , aktualita
Logitech si připravil pro hráče nový závodní volant včetně pedálů, který nabídne nový systém force feedback Trueforce a bude určen pro starší i nové herní konzole od Microsoftu a Sony, ale také pro PC. 
K oblíbeným
reklama
Logitech G923 Racing Wheel and Pedals je tak novinka pro virtuální závodníky a na trh se dostává akorát včas před vypuštěním nových konzolí firem Microsoft a Sony. A krom toho jsme se už dříve dozvěděli, že o hry je celkově v této době velice vysoký zájem a zvláště i popularitě simulátorů nahrává to, že se některé zrušené opravdové závody nakonec odehrály právě s jejich využitím. To tak logicky vzbudilo zájem mnoha lidí, kteří dosud nemuseli o hry ani zavadit a dnes si pořizují nové výkonné sestavy pro svůj nový koníček. 
 
 
Model G923 se může pochlubit kvalitní výbavou, do níž patří i tři pedály, takže krom pádel pod volantem budeme moci využít i klasickou spojku. Samotný volant pak disponuje novým "high-definition force feedbackem" jak Logitech označuje svůj Trueforce. 
 
 
Jde tak jako obvykle o systém, který bude přenášet do volantu hmatové vjemy nebo jím rovnou cukat dle toho, co se děje s naším autem na silnici a po čem zrovna jedeme. V čem je ale nový systém dle Logitechu lepší? Založen je na herním fyzickém enginu a zvuku, díky čemuž pak volant reaguje na terén pod vozidlem, zvuk motoru či trakci kol. Logitech mluví tom, že Trueforce se napojí přímo na herní fyzický engine, ale podrobnosti se nedozvíme.
 
Zákazníka samozřejmě nemusí ani moc zajímat to, jak to Logitech dělá, jako spíše to, v jakých hrách či enginech bude tento systém fungovat a to už tisková zpráva neříká. Není ani moc divu, neboť dle specifikací je systém Trueforce aktuálně podporován pouze dvěma hrami pro PC: GRID (2019) a Assetto Corsa Competitzione. To samé platí pro Xbox One a na PlayStation 4 je tu ještě navíc Gran Turismo Sport. 
 
Dále máme možnost si naprogramovat dvojitou spojku (viz specifikace s podporovanými hrami), program má také integrovaný LED indikátor, který nám bude ukazovat aktuální otáčky motoru a že jde i o konzolový volant, pak na něm pochopitelně nesmí chybět vhodná tlačítka či obecně ovládací prvky. 
 
 
Logitech také slibuje brzdový pedál s vylepšenou odezvou a také 24polohový otočný ovladač pro nastavení trakce, brzdicí síly, atd. 
 
Logitech G923 přijde na trh v Evropě v srpnu 2020 za doporučenou maloobchodní cenu 11.049 Kč a bude spolupracovat s PlayStation 4, Xbox One a PC. Určen je také pro nové konzole PS5 a Xbox Series X. 
 
 
Zdroj: Logitech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Letos se mezi výrobce GPU zařadí až osm dalších firem Letos se mezi výrobce GPU zařadí až osm dalších firem
Před řadou let jsme si mohli při koupi nové grafické karty vybírat z celé řady firem, které vyráběly své vlastní grafické čipy založené na vlastních architekturách. Tato rozmanitost postupem času ale zmizela. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Do Intelu se vrátil hlavní autor procesorové architektury Nehalem Do Intelu se vrátil hlavní autor procesorové architektury Nehalem
Povídá se, že Intel se potýká také s odlivem schopných pracovníků, kteří jsou frustrováni aktuální situací ve firmě. Mezi ně má patřit také známý Jim Keller, ačkoliv sám mluví jen o osobních důvodech. Nyní se ale naopak vrací jeden z veteránů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Valve i jiní dostávají pokutu za geoblocking v EU Valve i jiní dostávají pokutu za geoblocking v EU
Evropská komise se rozhodla potrestat společnost Valve i další firmy za geoblocking v Evropské Unii. Jde i o několikamilionové pokuty za to, že nám firmy v rámci EU znemožňují nakupovat software za ceny platící v jiných zemích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA zvyšuje ceny svých GeForce FE i v Evropě NVIDIA zvyšuje ceny svých GeForce FE i v Evropě
Stále více se ukazuje, že trh s grafickými kartami je v ještě horším stavu než na konci minulého roku. Po zprávě o návratu turingovských RTX 2060 (Super) za vyšší cenu tu máme další informaci o tom, že sama NVIDIA zdražila své karty FE. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Vyhledávač DuckDuckGo překonal milník 100 milionů dotazů denně Vyhledávač DuckDuckGo překonal milník 100 milionů dotazů denně
Vyhledávač DuckDuckGo je sice proti Googlu jen malým hráčem, ale jeho popularita poslední dobou značně stoupá. Lidé se totiž více starají o svá osobní data a DuckDuckGo je znám tím, že nesleduje své uživatele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře