www.svethardware.cz
>
>
>

Logitech G uvádí volant G923 s pedály a force feedback nejen pro nové konzole

Logitech G uvádí volant G923 s pedály a force feedback nejen pro nové konzole
, , aktualita
Logitech si připravil pro hráče nový závodní volant včetně pedálů, který nabídne nový systém force feedback Trueforce a bude určen pro starší i nové herní konzole od Microsoftu a Sony, ale také pro PC. 
K oblíbeným
reklama
Logitech G923 Racing Wheel and Pedals je tak novinka pro virtuální závodníky a na trh se dostává akorát včas před vypuštěním nových konzolí firem Microsoft a Sony. A krom toho jsme se už dříve dozvěděli, že o hry je celkově v této době velice vysoký zájem a zvláště i popularitě simulátorů nahrává to, že se některé zrušené opravdové závody nakonec odehrály právě s jejich využitím. To tak logicky vzbudilo zájem mnoha lidí, kteří dosud nemuseli o hry ani zavadit a dnes si pořizují nové výkonné sestavy pro svůj nový koníček. 
 
 
Model G923 se může pochlubit kvalitní výbavou, do níž patří i tři pedály, takže krom pádel pod volantem budeme moci využít i klasickou spojku. Samotný volant pak disponuje novým "high-definition force feedbackem" jak Logitech označuje svůj Trueforce. 
 
 
Jde tak jako obvykle o systém, který bude přenášet do volantu hmatové vjemy nebo jím rovnou cukat dle toho, co se děje s naším autem na silnici a po čem zrovna jedeme. V čem je ale nový systém dle Logitechu lepší? Založen je na herním fyzickém enginu a zvuku, díky čemuž pak volant reaguje na terén pod vozidlem, zvuk motoru či trakci kol. Logitech mluví tom, že Trueforce se napojí přímo na herní fyzický engine, ale podrobnosti se nedozvíme.
 
Zákazníka samozřejmě nemusí ani moc zajímat to, jak to Logitech dělá, jako spíše to, v jakých hrách či enginech bude tento systém fungovat a to už tisková zpráva neříká. Není ani moc divu, neboť dle specifikací je systém Trueforce aktuálně podporován pouze dvěma hrami pro PC: GRID (2019) a Assetto Corsa Competitzione. To samé platí pro Xbox One a na PlayStation 4 je tu ještě navíc Gran Turismo Sport. 
 
Dále máme možnost si naprogramovat dvojitou spojku (viz specifikace s podporovanými hrami), program má také integrovaný LED indikátor, který nám bude ukazovat aktuální otáčky motoru a že jde i o konzolový volant, pak na něm pochopitelně nesmí chybět vhodná tlačítka či obecně ovládací prvky. 
 
 
Logitech také slibuje brzdový pedál s vylepšenou odezvou a také 24polohový otočný ovladač pro nastavení trakce, brzdicí síly, atd. 
 
Logitech G923 přijde na trh v Evropě v srpnu 2020 za doporučenou maloobchodní cenu 11.049 Kč a bude spolupracovat s PlayStation 4, Xbox One a PC. Určen je také pro nové konzole PS5 a Xbox Series X. 
 
 
Zdroj: Logitech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vláda USA opravdu zařadila čínský SMIC na černou listinu Vláda USA opravdu zařadila čínský SMIC na černou listinu
Ještě před necelými třemi týdny tu byla jen možnost, že vláda Spojených států zařadí čínského výrobce čipů, společnost SMIC, na černou listinu. Tím by ji odřízla od možnosti využívat výrobní zařízení amerických firem a nyní se tak opravdu stalo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Navi 2X: 80, 40 a 32 CU, spekuluje se už o specifikacích AMD Navi 2X: 80, 40 a 32 CU, spekuluje se už o specifikacích
Na světlo světa se pomalu dostávají specifikace nových Radeonů 2X, které jsou zatím pochopitelně nepodložené a nedá se jim věřit. Nic lepšího ale zatím nemáme, takže se podívejme na jejich údajnou výbavu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výrobci karet reagují na problémy se stabilitou RTX 3080, co ji způsobuje? Výrobci karet reagují na problémy se stabilitou RTX 3080, co ji způsobuje?
Minulý týden se začalo diskutovat o problémech s některými kartami RTX 3080, jejichž majitelé mluvili o celkové nestabilitě systému projevující se různými způsoby. Čekali jsme na reakci AIB firem, která už přišla. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
GeForce RTX 3060 Ti přijde za pár týdnů s více CUDA jádry než RTX 2080 Ti GeForce RTX 3060 Ti přijde za pár týdnů s více CUDA jádry než RTX 2080 Ti
Nvidia chystá rozšíření nabídky svých nových karet Ampere směrem dolů. Proti novým Radeonům by se měla postavit GeForce 3060 Ti, která nabídne více CUDA jader, než nedávný high-end RTX 2080 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Doporučené PC sestavy: září 2020 Doporučené PC sestavy: září 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek34 komentářů