www.svethardware.cz
>
>
>
>

Logitech K780: klávesnice pro multitaskingové pracanty

Logitech K780: klávesnice pro multitaskingové pracanty
, , aktualita
Logitech si připravil novou zajímavou bezdrátovou klávesnici, která je přizpůsobena uživatelům s potřebou ovládat více zařízení. Můžeme si tak k ní připojit stolní počítač, tablet i telefon, pro něž slouží i jako stojan, snadno se mezi nimi přepínat.
K oblíbeným
reklama
Logitech K780 je stolní klávesnice téměř plné velikosti, která disponuje bezdrátovým rozhraním se systémem Easy-Switch. Můžeme si ji spárovat s až třemi zařízeními a mezi nimi se budeme v okamžiku přepínat stiskem jedné ze tří světlých kláves. Samozřejmostí je tak kompatibilita napříč všemi možnými platformami, a to Windows 7 a novější, MacOS X 10.8 a novější, Android 5+, iOS 5+ nebo ChromeOS. Dalším důležitým prvkem je stojan, či spíše zarážka táhnoucí se přes celou vrchní část, do níž můžeme najednou vedle sebe umístit tablet i telefon.

Přepínání probíhá okamžitě, takže než se po stisku jedné z přepínací klávesy připravíte na psaní, bude spojení s daným zařízením navázáno. Jak je vidět, Logitech dal v horní řadě stejně jako u jiných kláves přednost vlastním speciálním funkcím před F1, F2, atd. Ale to jako obvykle půjde napravit, takže pak se budeme přepínat mezi spárovanými zařízením s pomocí přepínače. Každá ze tří světlých kláves má také vlastní malou LED, aby bylo ihned jasné, s čím klávesnice zrovna komunikuje. Pak tu jsou i další speciální funkce, které využijeme na mobilních zařízeních. Jde o Home, Search, Back, App-Switch a Contextual Menu.

Samotná klávesnice má téměř plnou velikost, což znamená, že je sice vybavena numerickou částí, ale z té střední zbyly pouze směrové šipky odsunuté pod pravý Shift. Je tak jasné, že si na ni asi budeme muset zvykat a pokud někdo dosud pracoval na klasické desktopové klávesnici, asi mu hned nebudou po chuti ani nízkozdvihová a oblá či rovnou kulatá tlačítka. Logitech sám mluví o mechansimu PerfectStroke, který slibuje komfortní psaní. To je ale vysoce individuální.


Dosah bezdrátového rozhraní Logitech K780 je jako obvykle 10 metrů a zabezpečení obstará 128bitové AES šifrování. Počítač přitom nemusí být vybaven rozhraním Bluetooth, neboť ke klávesnici dostaneme také USB transmitter. Telefon a tablet ale už v drtivé většině případů svůj Bluetooth má, takže by tu neměl být žádný problém.

Pár mikrotužkových baterií (AAA) má vydržet zhruba dva roky práce, což bude záviset na míře využití i na nejvíce vytížením rozhraní. Rozměry klávesnice jsou 380 x 158 mm a výška 8 mm vepředu / 22 mm vzadu. Do drážky můžeme vložit telefon či tablet s tloušťkou do 11,3 mm a pokud jde o velký tablet (jako 12,9" iPad Pro), je vysoce doporučeno jej zaklesnout za delší hranu. Očekávat můžeme cenu kolem 2400 Kč s dvouletou zárukou.

Zdroj: Hexus.net

reklama
Nejnovější články
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Palit zřejmě chystá těžební grafiky založené na GPU generace Pascal Palit zřejmě chystá těžební grafiky založené na GPU generace Pascal
Situace na trhu s grafickými kartami je už dávno absurdní, ale zřejmě ještě nebyl v tomto ohledu dosažen vrchol. Palit si totiž zřejmě chystá vypuštění nových karet pro těžbu kryptoměn, a to modelů založených na GPU Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář