Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Logitech připravuje mechanickou herní klávesnici

9.10.2012, Jan Vítek, aktualita
Logitech připravuje mechanickou herní klávesnici
Logitech se konečně probudil a ohlásil nový model herní klávesnice, který již nabídne mechanická tlačítka. Jedná se konkrétně o Logitech G710+ Mechanical Gaming Keyboard, která by měla využít tlačítka Cherry MX Brown, ale to je zatím neověřená...
Logitech se konečně probudil a ohlásil nový model herní klávesnice, který již nabídne mechanická tlačítka. Jedná se konkrétně o Logitech G710+ Mechanical Gaming Keyboard, která by měla využít tlačítka Cherry MX Brown, ale to je zatím neověřená informace. Nicméně Logitech uvádí, že používá tlačítka se zdvihem 4 mm a odporem při stisku 45 g, což odpovídá právě typu Brown.

Každé z tlačítek má navíc mít pod sebou měkký kroužek, který klávesu utlumí a celkově zajistí tišší provoz. Výrobce nás také ubezpečuje, že prototypy klávesnice již mají za sebou intenzivní testování včetně zátěžových testů, dle nichž by měly vydržet alespoň 50 milionů stisků.

Celá klávesnice je podsvícena pomocí bílých LED, přičemž klávesy WASD a šipky mají vlastní nastavení jasu podsvícení. Poslouží nám také vylepšený Logitech Gaming Software pro vytváření a přiřazování maker a případně lze využít také již hotové skripty pro klávesy G. Dále nesmí chybět anti-ghosting s 26-key rollover, takže při stisknutí několika kláves najednou nebude žádný problém s reakcí.

Logitech G710+ Mechanical Gaming Keyboard je určena pro Microsoft Windows 8, Windows 7 a Windows Vista. V Evropě bude k dispozici na začátku prosince (v USA o měsíc dříve) za doporučenou cenu 150 USD.

Zdroj: TZ Logitech