www.svethardware.cz
>
>
>
>

Loni byla ukradena miliarda datových záznamů

Loni byla ukradena miliarda datových záznamů
, , aktualita
V průběhu loňského roku byla ukradena 1 miliarda datových záznamů. Uvedla to ve své zprávě společnost Gemalto zaměřená na digitální bezpečnost. Počet úniků dat meziročně stoupl o 49 % a počet uniklých datových záznamů dokonce o 78 %.
K oblíbeným
reklama
Údaje pochází z databáze BLI (Breach Level Index) vyvinuté společností SafeNet. Ta byla již dříve převzata právě společností Gemalto. Zajímavé jsou podrobnější údaje. Největší podíl na uniklých datech - 54 % - mají krádeže identity. Ty dokonce převýšily i přímé pokusy o získání přístupu k finančním datům, které bývají motivované bezprostředním pokusem o krádež peněz.

Tsion Gonen, viceprezident Gemalta, uvedl: „Je zřetelně vidět posun v taktice kyberzločinců, dlouhodobé krádeže identity jsou jejich cílem spíše než bezprostřední pokusy ukrást čísla kreditních karet. Krádeže identity mohou vést k otevírání nových podvodných úvěrových účtů, vytváření falešných identit pro zločinecké podniky, nebo pro účely jiné závažné trestné činnosti.“


Bezpečnost dat - zámek


Takže motivací samozřejmě jsou peníze, ale nejde o jejich jednoduchou krádež v malém, ale o daleko sofistikovanější způsoby jejich nelegálního získání. Ovšem v podstatně větším objemu.

Další skupinu úniků dat, která vás možná už napadla, představují krádeže důvěrných firemních údajů a účelem je průmyslová špionáž a jiné formy nelegálního konkurenčního boje. Přirozeně, že konečným cílem jsou opět peníze. Mimochodem, jak je na tom s bezpečnostní politikou váš zaměstnavatel? A jak vám firemní bezpečnostní politika komplikuje život?

Krádeže identity bohužel mohou být zajímavé také pro teroristy, ale z jiných důvodů. Jejich motivace nebývá finanční, ale obvykle ideologická. A mohou falešných identit využívat pro páchání vysoce nebezpečné násilné trestné činnosti.

A jak jste na tom s elektronickou bezpečností přímo vy? Používáte pro přístup ke svým účtům dvouúrovňovou autentizaci? Jsou vaše hesla k e-mailovým účtům a sociálním sítím dostatečně robustní? Používáte jedno heslo nebo více hesel? Máte nainstalován software pro správu identit? A co soudíte o přínosech biometrické identifikace?

Detailní úvahu na tohle téma přinesl Svět Hardware loni na podzim. Třeba pro vás bude inspirací.

Zdroj: Gemalto, ZDNet.
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů