www.svethardware.cz
>
>
>
>

Loni byla ukradena miliarda datových záznamů

Loni byla ukradena miliarda datových záznamů
, , aktualita
V průběhu loňského roku byla ukradena 1 miliarda datových záznamů. Uvedla to ve své zprávě společnost Gemalto zaměřená na digitální bezpečnost. Počet úniků dat meziročně stoupl o 49 % a počet uniklých datových záznamů dokonce o 78 %.
K oblíbeným
reklama
Údaje pochází z databáze BLI (Breach Level Index) vyvinuté společností SafeNet. Ta byla již dříve převzata právě společností Gemalto. Zajímavé jsou podrobnější údaje. Největší podíl na uniklých datech - 54 % - mají krádeže identity. Ty dokonce převýšily i přímé pokusy o získání přístupu k finančním datům, které bývají motivované bezprostředním pokusem o krádež peněz.

Tsion Gonen, viceprezident Gemalta, uvedl: „Je zřetelně vidět posun v taktice kyberzločinců, dlouhodobé krádeže identity jsou jejich cílem spíše než bezprostřední pokusy ukrást čísla kreditních karet. Krádeže identity mohou vést k otevírání nových podvodných úvěrových účtů, vytváření falešných identit pro zločinecké podniky, nebo pro účely jiné závažné trestné činnosti.“


Bezpečnost dat - zámek


Takže motivací samozřejmě jsou peníze, ale nejde o jejich jednoduchou krádež v malém, ale o daleko sofistikovanější způsoby jejich nelegálního získání. Ovšem v podstatně větším objemu.

Další skupinu úniků dat, která vás možná už napadla, představují krádeže důvěrných firemních údajů a účelem je průmyslová špionáž a jiné formy nelegálního konkurenčního boje. Přirozeně, že konečným cílem jsou opět peníze. Mimochodem, jak je na tom s bezpečnostní politikou váš zaměstnavatel? A jak vám firemní bezpečnostní politika komplikuje život?

Krádeže identity bohužel mohou být zajímavé také pro teroristy, ale z jiných důvodů. Jejich motivace nebývá finanční, ale obvykle ideologická. A mohou falešných identit využívat pro páchání vysoce nebezpečné násilné trestné činnosti.

A jak jste na tom s elektronickou bezpečností přímo vy? Používáte pro přístup ke svým účtům dvouúrovňovou autentizaci? Jsou vaše hesla k e-mailovým účtům a sociálním sítím dostatečně robustní? Používáte jedno heslo nebo více hesel? Máte nainstalován software pro správu identit? A co soudíte o přínosech biometrické identifikace?

Detailní úvahu na tohle téma přinesl Svět Hardware loni na podzim. Třeba pro vás bude inspirací.

Zdroj: Gemalto, ZDNet.
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář