Loot boxy loni vytvořily trh o velikosti 15 mld. USD, Německo je omezuje

Loot boxy loni vytvořily trh o velikosti 15 mld. USD, Německo je omezuje
, , aktualita
Loot boxy jsou velmi kontroverzním tématem, které ale vydavatelům her přináší obrovské zisky. Podle Juniper Research to bylo jen loni zhruba 15 mld. USD. Opětovně je na vzestupu také skin gambling.
K oblíbeným
reklama
Vydavatelé her hledají další cesty, jak zpeněžit své hry. Vedle datadisků tu máme i jejich rozdrobení na menší části v podobě DLC, různých zpoplatněných skinů a v posledních letech to jsou především loot boxy, které jsou hodně kontroverzním tématem, neboť do hry vnášejí hazard. I proto je mnoho zemí zakazuje nebo omezuje. Tak se stalo např. v Německu před pár dny, kdy hry s loot boxy kvůli jejich hazardní podstatně budou už jen pro dospělé. Pokud tak vydavatelé her nezareagují, třeba taková FIFA 21 by mohla získat rating PEGI-18.
 
Loot Box
 
Společnost Juniper Research nedávno provedla výzkum a zjistila, že v loňském roce 2020 přinesly loot boxy do kapes vydavatelů her zhruba 15 miliard USD. Počítá se, že do budoucna to poroste v průměru okolo 5 % za rok a okolo roku 2025 by už tento trh mohl nabývat velikosti zhruba 20 mld. USD a účastnit se ho má na 230 milionů hráčů. Výrazně pomalejší nárůst než dosud má být zapříčiněn tím, že je tento koncept stále více a více omezován. Druhým důvodem má být i to, že se samotní hráči těchto loot boxů už přejí a budou jimi unaveni.
 
Přestože podobný osud postihl i skin gambling. Ten umožňuje např. vsadit skin na profesionální zápas (eSports) a v případě vítězství vyhrát skin s vyšší hodnotou. I zde ale dochází k blokování ze strany mnoha zemí, a tak se už rekordní hodnota z roku 2016 asi jen tak nezopakuje, nicméně po pádu zde Juniper vidí další příležitost na růst. V roce 2025 počítá s cca 321 miliony USD, což je o 100 milionů USD více než loni.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další testy Apple M1 Max: v Premiere Pro dosahuje výkonu mobilní RTX 3080 Další testy Apple M1 Max: v Premiere Pro dosahuje výkonu mobilní RTX 3080
Máme tu další testy procesoru Apple M1 Max v notebooku MacBook Pro. Tentokrát jde o benchmark, který otestoval výkon v aplikace Premiere Pro a GPU nového proceosoru od Applu se může srovnávat s mobilními RTX 3080.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hertz si u Tesly objednal 100 000 vozů Model 3 za 4,2 mld. USD Hertz si u Tesly objednal 100 000 vozů Model 3 za 4,2 mld. USD
Tesla získala obří zakázku, která má mít hodnotu několika milionů dolarů. Nadnárodní řetězec autopůjčoven Hertz si totiž u ní objednal 100 tisíc kusů elektromobilu Tesla Model 3 pro elektrifikaci své flotily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nedostatek čipů dle Intelu ovlivní tradiční slevové akce Nedostatek čipů dle Intelu ovlivní tradiční slevové akce
Se svátky spojenými s podzimem a závěrem roku se pojí i řada prodejních slevových akcí, mezi nimiž vyčnívá Black Friday. Letošní akce by ale dle Intelu mohly být v případě počítačů a elektroniky velice chudé. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Itálie láká Intel s jeho továrnou, Německo by chtělo rovnou megatovárnu Itálie láká Intel s jeho továrnou, Německo by chtělo rovnou megatovárnu
Záměr Intelu postavit v Evropě moderní továrnu na výrobu čipů je dobře známý a také víme o tom, že tato investice nemá být jediná a ani ta největší, jakou si Intel pro Starý kontinent chystá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Rockstar uvádí definitivní trilogii GTA s vylepšenou grafikou Rockstar uvádí definitivní trilogii GTA s vylepšenou grafikou
Studio Rockstar si připravuje trilogii svých her Grand Theft Auto a konkrétně titul Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition, jehož vypuštění na trh se už blíží. Znatelně bude přitom vylepšena i grafická stránka všech tří her.
Včera, aktualita, Jan Vítek