www.svethardware.cz
>
>

Lze se nakazit koronavirem z balíčku z Číny?

Lze se nakazit koronavirem z balíčku z Číny?
, , aktualita
Nákup zboží v čínských internetových obchodech, jako je Aliexpress, DealExtreme či Banggood je vysoce oblíbený. Zákazníci jsou tak nyní nervózní a ptají se, zda je možné se touto cestou nakazit. 
K oblíbeným
reklama
Nákup v čínských obchodech je oblíbený jednak kvůli cenám, pak i díky výběru zboží, které u nás ani nemusíme mít možnost vůbec sehnat a dále je i obvyklá možnost dodání zdarma, což je důležité zvláště u levných položek. Dodací lhůta v případě zdarma zasílané zásilky může být cca 15 - 20 pracovních dní, ale pokud zrovna nemáme štěstí, může se značně protáhnout. V případě sledovaných balíků a placeného poštovného pak můžeme počítat s cca 10 pracovními dny. 
 
 
Otázka je, zda se touto cestou můžeme nakazit, pokud nám někdo do balíku navíc jako bonus ještě nakašle. K tomuto tématu se vyjádřil doktor Amesh A. Adalja (Johns Hopkins Center for Health Security), dle nějž jednoduše není možné, aby k nám dorazil běžný balíček se zbožím, z nějž bychom se mohli nakazit. A platilo by to i v případě, kdyby k nám balíček z Číny měl dorazit už druhý den po odeslání. 
 
Dle Adaljy potřebuje virus pro své přežití vysoce specifickou kombinaci podmínek, která zahrnuje stínění od UV záření, úzké rozmezí teplot, určitou vlhkost a jiné. V prostředí dopravních prostředků přepravujících balíky panují v tomto ohledu spíše nepřátelské podmínky, v nichž viry rychle hynou, ačkoliv v testech příbuzné koronaviry (SARS, MERS či HCoV) dokázaly přežít na neživých věcech z kovu, skla či plastu až 9 dní, ale opět, pouze při dodržení velice specifických podmínek. 
 
Agentura CDC (Centers for Disease Control and Prevention) pak dodává, že může využít zkušenosti nasbírané při epidemiích SARS a MERA, dle nichž je riziko přenosu v zásilkách velice nízké. Aktuálně také není znám žádný případ toho, že by se Covid-19 touto cestou rozšířil, tedy co se týče území USA, kde CDC působí. 
 
WHO zase zmiňuje, že nového Covid-19 je možné se snadno a rychle zbavit pomocí vody a čisticích prostředků a také běžně používaných dezinfekcí v nemocnicích (chlornan sodný). 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
CD Projekt je 2. největší evropské herní studio, ovšem s velkým odstupem od 1. CD Projekt je 2. největší evropské herní studio, ovšem s velkým odstupem od 1.
Polské studio CD Projekt Red se může pochlubit pozici evropské dvojky mezi největšími herními studii. Může se těšit z velice dobrých prodejů titulu The Witcher 3: Wild Hunt a nadějného Cyberpunk 2077. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Mars je definitivně seismicky aktivní, InSight detekoval 174 záchvěvů Mars je definitivně seismicky aktivní, InSight detekoval 174 záchvěvů
Můžeme už říci, že díky InSight je možné potvrdit seismickou aktivitu planety Mars. Modul totiž během 10 měsíců detekoval 174 záchvěvů, přičemž NASA mluví také o vulkanické aktivitě této planety. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ohlásil nové procesory Xeon Scalable 2. generace Intel ohlásil nové procesory Xeon Scalable 2. generace
Intel se rozhodl vypustit na trh novou dávku procesorů Xeon Scalable druhé generace, což představuje další 14nm modely vybavené osmi až dvacetiosmi jádry. Žádný z nich ale nepatří do nejvyšší řady Platinum.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Xbox Series X poodhalen, má RDNA 2 s 12 TFLOPS a ray-tracingem Xbox Series X poodhalen, má RDNA 2 s 12 TFLOPS a ray-tracingem
Microsoft dnes poodhalil detaily o připravované herní konzoli Xbox Series X. Najdeme zde výkonný procesor s architekturou Zen 2 a GPU postavené na RDNA 2. Podporovat má i vykreslování ray-tracingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Flight Simulator slibuje všechna letiště světa Microsoft Flight Simulator slibuje všechna letiště světa
Nový Microsoft Flight Simulator přijde dlouhou řadu let po posledním dílu, ovšem měl by opravdu stát za to, jak už dobře víme. Nyní se můžeme podívat na to, jak se jeho vývoj rýsuje a co je nového. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář