www.svethardware.cz
>
>

Lze se nakazit koronavirem z balíčku z Číny?

Lze se nakazit koronavirem z balíčku z Číny?
, , aktualita
Nákup zboží v čínských internetových obchodech, jako je Aliexpress, DealExtreme či Banggood je vysoce oblíbený. Zákazníci jsou tak nyní nervózní a ptají se, zda je možné se touto cestou nakazit. 
K oblíbeným
reklama
Nákup v čínských obchodech je oblíbený jednak kvůli cenám, pak i díky výběru zboží, které u nás ani nemusíme mít možnost vůbec sehnat a dále je i obvyklá možnost dodání zdarma, což je důležité zvláště u levných položek. Dodací lhůta v případě zdarma zasílané zásilky může být cca 15 - 20 pracovních dní, ale pokud zrovna nemáme štěstí, může se značně protáhnout. V případě sledovaných balíků a placeného poštovného pak můžeme počítat s cca 10 pracovními dny. 
 
 
Otázka je, zda se touto cestou můžeme nakazit, pokud nám někdo do balíku navíc jako bonus ještě nakašle. K tomuto tématu se vyjádřil doktor Amesh A. Adalja (Johns Hopkins Center for Health Security), dle nějž jednoduše není možné, aby k nám dorazil běžný balíček se zbožím, z nějž bychom se mohli nakazit. A platilo by to i v případě, kdyby k nám balíček z Číny měl dorazit už druhý den po odeslání. 
 
Dle Adaljy potřebuje virus pro své přežití vysoce specifickou kombinaci podmínek, která zahrnuje stínění od UV záření, úzké rozmezí teplot, určitou vlhkost a jiné. V prostředí dopravních prostředků přepravujících balíky panují v tomto ohledu spíše nepřátelské podmínky, v nichž viry rychle hynou, ačkoliv v testech příbuzné koronaviry (SARS, MERS či HCoV) dokázaly přežít na neživých věcech z kovu, skla či plastu až 9 dní, ale opět, pouze při dodržení velice specifických podmínek. 
 
Agentura CDC (Centers for Disease Control and Prevention) pak dodává, že může využít zkušenosti nasbírané při epidemiích SARS a MERA, dle nichž je riziko přenosu v zásilkách velice nízké. Aktuálně také není znám žádný případ toho, že by se Covid-19 touto cestou rozšířil, tedy co se týče území USA, kde CDC působí. 
 
WHO zase zmiňuje, že nového Covid-19 je možné se snadno a rychle zbavit pomocí vody a čisticích prostředků a také běžně používaných dezinfekcí v nemocnicích (chlornan sodný). 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik11 komentářů
AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP
Společnost AMD významně rozšířila nabídku svých mobilních procesorů o nové Athlony a Ryzeny. Ty jsou určeny především do levných notebooků Chromebok a staví na starších architekturách Zen a Zen+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED
Pokud máte pocit, že vám ve skříní barevně nesvítí a nebliká dost komponent, můžete si zvolit jeden z nových zdrojů firmy Corsair. Ta představila své první modely s aRGB podsvícením, jež končí na 750 W. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky? Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky?
Microsoft brzy vydá další významnější aktualizaci pro Windows 10. „October 2020 Update“ bude dostupný volitelně a mnoho nových funkcí od něj nečekejte. Přesto nezůstane zcela beze změn.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má? Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má?
Microsoft před několika dny překvapil více než sedmimiliardovou akvizicí firmy ZeniMax, s níž pod jeho křídla poputuje také Bethesda, id Software a další studia. Těch už tak Microsoft má celkem 23 a tím svůj apetit asi ještě neukonejšil. 
Včera, aktualita, Jan Vítek