www.svethardware.cz
>
>
>

Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds

Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
, , aktualita
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
K oblíbeným
reklama
Hackeři, kteří napadli servery společnosti SolarWinds, neměli ani zdaleka jen jediný cíl a zkoušeli to na více firem. V případě SolarWinds se jim podařilo zajistit, aby software Orion od této společnosti přibaloval i jejich malware, přičemž firma takové aktualizace nevědomky digitálně podepisovala. Software Orion přitom používá k monitorování svých počítačových sítí nejedna velká společnost nebo vládní organizace. Napadení nebo pokus o napadení svých systémů přes SolarWinds Orion přiznal už Microsoft, FireEye a CrowdStrike. Nyní se k obětem těchto hackerů přidává i společnost Malwarebytes, byť poněkud jiným způsobem.
 
Malwarebytes logo
 
Ta ale nevyužívá žádný software od SolarWinds, měla být spíš dalším podobným cílem, který by malware hackerů šířil dál ve svých produktech. Na vniknutí do systému Malwarebytes přišel Microsoft Security Response Center (MSRC) 15. prosince. Zjistilo se, že se hackeři dostali k některým interním e-mailům, ale dle výsledků vyšetřování to nevypadá, že by napáchali nějaké jiné škody. Společnost okamžitě zkontrolovala všechny své zdrojové kódy a neprokázalo se, že by se k nim hackeři dostali a jakkoli je modifikovali, nebo k nim cokoli přidali. Produkty Malwarebytes by tedy měly být neškodné a neměly by distribuovat malware, jako se tomu stalo u produktů SolarWinds. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny
Google se rozhodl zrychlit aktualizace svého prohlížeče. Novou verzi chce vydávat každé čtyři týdny místo stávajících šesti. Uživatelé se tak mohou těšit na častější novinky. Tato změna začne platit od Chromu 94.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K
Dlouho očekávaný nový model Nintendo Switch by měl být představen v letošním roce a na trh se dostat nejpozději před Vánoci. Hlavní, ale nikoliv jedinou novinkou se stane 7palcový OLED panel od Samsungu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty
Microsoft právě vydal aktualizaci svého prohlížeče Edge, která přináší několik zásadních novinek. Verze 89 zrychluje start o desítky procent a snižuje nároky na výkon. Došlo i na dlouho očekávané vertikální seskupení karet.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken
Velká Británie má bohatou historii kamer sledující obyvatele. Doprovodný software slouží k identifikaci lidí a nyní bude využíván ke hledání dalších hříšníků. Cílem budou řidiči, kteří vyhazují odpadky z oken aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea
Jako první s omezením výkonu při těžbě Etherea přišla karta GeForce RTX 3060 a NVIDIA jasně naznačila, že nebude poslední. Nyní už můžeme pomalu mluvit o nástupu RTX 3080 Ti, která má dostat stejné opatření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů