Manli potvrzuje specifikace GeForce RTX 3060 Ti

Manli potvrzuje specifikace GeForce RTX 3060 Ti
, , aktualita
Společnost Manli, která je u nás už relativně neznámá, ale dříve měla své karty běžně v nabídce českých obchodů, potvrdila specifikace chystané grafické karty NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti. Ta se stále více jeví jako mainstreamový hit. 
K oblíbeným
reklama
Vypadá to, že firma Manli se už z našeho trhu stáhla a dá se říci, že asi nikomu nebude chybět, neboť dříve byla známá jako výrobce levného a nekvalitního hardwaru. Nyní nám ale poslouží alespoň pro potvrzení specifikací chystané karty NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti. Ta má být obecně výkonnější než GeForce RTX 2080 Super, a přitom výrazně levnější, i když cenový rozdíl už je stejně zbytečné rozebírat, když RTX 2080 Super už stejně zmizely z trhu. 
 
 
Díky VideoCardz se můžeme podívat na propagační stránku karty Manli GeForce RTX 3060 Ti, která vypadá na verzi s referenčními takty 1410 až 1665 MHz. Potvrzují se nám tu všechny dříve udávané specifikace, čili tu máme 4864 CUDA jader, k nimž pak přibude ještě 152 Tensor jader a 38 RT jader a pak se nic nemění ani na paměťovém subsystému s jeho 8 GB paměti GDDR6 na 256bitové sběrnici a 14 Gb/s na pin. 
 
označení GPU nové RTX 3060 Ti
 
Dozvídáme se pak o TBP 200 W, čili jen o 20 W nižším v porovnání s RTX 3070, takže skutečně není divu, že NVIDIA se rozhodla využít u obou těchto karet stejný chladič, který by měl udržovat teplotu GPU pod hraniční hodnotou 93 °C. Daná karta od Manli pak bude ještě vybavena třemi DisplayPorty a jedním HDMI, přičemž si vystačí s čistě dvouslotovým profilem. 
 
Zajímavé je, že by si ještě vystačila i s jedním 8pinovým napájecím konektorem, který dodá 150 W a zbylých 50 W může pohodlně poskytnout samotný slot PCIe x16. Ovšem ve skutečnosti tu máme dva 8pinové konektory, které tak se slotem mohou nabídnout až 375 W. S dodávkou energie pro přetaktované karty tak alespoň nebude problém. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů