www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Marketing dle Intelu: Ryzen se slabší grafikou proti Core se silnější

Marketing dle Intelu: Ryzen se slabší grafikou proti Core se silnější
, , aktualita
Intel občas zaujme svým marketingem i jiným způsobem, než by asi zamýšlel a ten nový je až pozoruhodně průhledný. Ve snaze srovnat mezi sebou dva mobilní procesory si totiž Intel vzal na pomoc dva počítače s rozdílnými grafikami.
K oblíbeným
reklama
Na prezentaci Intelu upozornil například _rogame na Twitteru, který také upozorňuje na důležité rozdíly mezi testovacími systémy, které pochopitelně zvláště laikovi nebudou ze samotných materiálů Intelu nijak nápadné. 
 
- klikněte pro zvětšení - 
 
Máme tu prostě dva notebooky, a to MSI GL65 Leopard vybavený procesorem Intel Core i7-10750H a pak Zephyrus G14 s Ryzen 9 4900HS, přičemž právě procesor by dle popisků měl být na daném srovnání to nejdůležitější. To by vskutku byl, pokud by ovšem Intel zaručil v obou případech stejné podmínky, a ty stejné rozhodně nejsou už jen kvůli tomu, že jde o dva rozdílné počítače, mimochodem intelovský s 15,6" úhlopříčkou a tloušťkou 27,5 mm a druhý se 14" a 22 mm. To by se samozřejmě vzhledem k tomu, že jde o mobilní platformu, ještě dalo akceptovat, ale testy se týkají her, čili jsou daleko více svázány s výkonem grafické karty než s procesorem. Čili co tu máme za grafiky? 
 
Na straně Intelu je mobilní NVIDIA GeForce RTX 2060 a AMD disponuje grafikou RTX 2060 Max-Q. Rozdíl je markantní (i dle srovnání na NotebookCheck), jak ukazují zveřejněné specifikace, dle nichž grafika pracující vedle Core i7 má TDP 90 W a takty 1005 až 1560 MHz, zatímco MaxQ v sestavě s procesorem AMD má 65W TDP a takty 975 až 1185 MHz. Můžeme se pak divit, že sestava s Intelem je pak ve hrách až o 23 procent rychlejší? To opravdu ne a stejně tak uhozené je i cenové srovnání, kde se Intel chlubí nižší částkou za notebook MSI GL65, aniž by jakýmkoliv způsobem bral v potaz celkové konfigurace obou systémů a také to, že nejde o stejný formát. 
 
Zdroj: _rogame


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes
V posledních letech jsou deepfakes čím dál větším problémem. Společnost Adobe chce proti problému bojovat novým nástrojem, který bude součástí Photoshopu a Behance, nicméně nebude fungovat tak, jak bychom asi předpokládali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank
Canon představil pět nových ITS tiskáren. Ty mají velkoobjemové nádržky a velmi levný tisk. Nabídka novinek začíná u základní tiskárny Pixma G1420 a končí u multifunkce Pixma G3460 s připojením Wi-Fi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080 Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080
NVIDIA ve čtvrtek odpoledne vyšle na trh nové karty GeForce RTX 3070, z nichž by se mohl stát velký prodejní úspěch. Nabídnout totiž mají výkon plně srovnatelný s RTX 2080 Ti, a to s cenou 500 dolarů. Ale jak to bude s dostupností? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě
Sociální síť Facebook už před nějakou dobou spustila seznamku Dating. Dosud ale nebyla dostupná v Evropě, což se nyní mění. Přináší možnost seznámit se s různými lidmi za různými účely, ať už jde o nalezení lásky nebo jen parťáka na venčení psa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin
V letošním červnu se mluvilo o tom, že společnost PayPal zahrne do svých systémů i podporu kryptoměn. Tak se nyní skutečně děje, firma toto potvrzuje a už počátkem příštího roku by to mělo začít fungovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře