www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Marketing dle Intelu: Ryzen se slabší grafikou proti Core se silnější

Marketing dle Intelu: Ryzen se slabší grafikou proti Core se silnější
, , aktualita
Intel občas zaujme svým marketingem i jiným způsobem, než by asi zamýšlel a ten nový je až pozoruhodně průhledný. Ve snaze srovnat mezi sebou dva mobilní procesory si totiž Intel vzal na pomoc dva počítače s rozdílnými grafikami.
K oblíbeným
reklama
Na prezentaci Intelu upozornil například _rogame na Twitteru, který také upozorňuje na důležité rozdíly mezi testovacími systémy, které pochopitelně zvláště laikovi nebudou ze samotných materiálů Intelu nijak nápadné. 
 
- klikněte pro zvětšení - 
 
Máme tu prostě dva notebooky, a to MSI GL65 Leopard vybavený procesorem Intel Core i7-10750H a pak Zephyrus G14 s Ryzen 9 4900HS, přičemž právě procesor by dle popisků měl být na daném srovnání to nejdůležitější. To by vskutku byl, pokud by ovšem Intel zaručil v obou případech stejné podmínky, a ty stejné rozhodně nejsou už jen kvůli tomu, že jde o dva rozdílné počítače, mimochodem intelovský s 15,6" úhlopříčkou a tloušťkou 27,5 mm a druhý se 14" a 22 mm. To by se samozřejmě vzhledem k tomu, že jde o mobilní platformu, ještě dalo akceptovat, ale testy se týkají her, čili jsou daleko více svázány s výkonem grafické karty než s procesorem. Čili co tu máme za grafiky? 
 
Na straně Intelu je mobilní NVIDIA GeForce RTX 2060 a AMD disponuje grafikou RTX 2060 Max-Q. Rozdíl je markantní (i dle srovnání na NotebookCheck), jak ukazují zveřejněné specifikace, dle nichž grafika pracující vedle Core i7 má TDP 90 W a takty 1005 až 1560 MHz, zatímco MaxQ v sestavě s procesorem AMD má 65W TDP a takty 975 až 1185 MHz. Můžeme se pak divit, že sestava s Intelem je pak ve hrách až o 23 procent rychlejší? To opravdu ne a stejně tak uhozené je i cenové srovnání, kde se Intel chlubí nižší částkou za notebook MSI GL65, aniž by jakýmkoliv způsobem bral v potaz celkové konfigurace obou systémů a také to, že nejde o stejný formát. 
 
Zdroj: _rogame


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MSI Optix G32CQ4: herní monitor se zakřiveným VA panelem a 165 Hz MSI Optix G32CQ4: herní monitor se zakřiveným VA panelem a 165 Hz
MSI přidává do své nabídky další monitor pro hráče. Model Optix G32CQ4 používá rozlišení WQHD či panel se zakřivením. Obnovovací frekvence dosahuje až 165 Hz a podporována je také technologie FreeSync.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty
Asus se svým nejnovějším Wi-Fi 6 routerem cílí na hráče, kteří neváhají pro vyšší výkon své domácí sítě utratit balík peněz. Model RT-AX89X AX6000 poznáte podle netradičního vzhledu s osmi anténami, ale zaujme i další výbavou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware
Firefox Send je užitečná služba, která umožňuje sdílení souborů mezi uživateli. V posledních měsících si ovšem funkci oblíbili hackeři, kteří jejím prostřednictvím šířili malware. Mozilla se proto rozhodla zasáhnout.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD 100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD
Před dvěma lety oznámila společnost Nimbus svá nová SSD ExaDrive. Model DC100 sliboval nebývale vysokou kapacitu 100 TB. Nyní dostává i cenovku a stojí více než základní verze elektromobilu Tesla Model 3
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
TikTok může být zakázán i v USA: vláda ho podezřívá, že jde o spyware TikTok může být zakázán i v USA: vláda ho podezřívá, že jde o spyware
Sociální síť TikTok možná bude mít další problém. Poté, co byla zakázána v Indii kvůli obavám ze špehování uživatelů, hrozí totéž i v USA. I zdejší vláda se obává toho, že jde o spyware s vazbami na čínskou vládu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů