www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Martin Ashton z Intelu přestupuje do AMD jako podnikový viceprezident

Martin Ashton z Intelu přestupuje do AMD jako podnikový viceprezident
, , aktualita
V poslední době to byl spíše Intel, kdo přetahoval zaměstnance firmě AMD, ale nyní je tomu naopak. Do AMD z řad Intelu vstupuje Martin Ashton, který v něm dosud zastupoval řadu významných funkcí. 
reklama
V minulém roce AMD ztratilo svého šéfa grafické divize Raju Koduriho, který pak k sobě přibral také Chrise Hooka a Intel rovněž získal Jima Kellera, který však nikdy nebyl kmenovým zaměstancem AMD, ale značně se podílel na vývoji významných procesorových architektur jako K8 nebo Zen. 
 
Martin Ashton a David Wang 
 
Martin Ashton nezastával v Intelu jedinou pozici. V jeho profilu jsme si mohli přečíst: Vice President, Core and Visual Computing Group, Chief Engineer, VTT a Director of Hardware a Co-Director of Architecture, VPG at Intel. Nyní má ve svém profilu jako pracovní pozici jediné, a sice podnikový viceprezident (Corporate Vice President, AMD, Santa Clara, California). 
 
V Intelu se však Martin Ashton neohřál dlouho a i když pracoval na více pozicích, působil tam jen rok a devět měsíců. Nejdelší část své dosavadní kariéry věnoval britské firmě Imagination Technologies, kde pracoval bezprostředně předtím, a to jako výkonný viceprezident PowerVR Multimedia IP. V této firmě strávil více než 25 let, a to tedy ještě v době, kdy se jmenovala VideoLogic. Jde o člověka, který se významně zasloužil o rozvoj grafických technologií PowerVR. 
 
Nyní se bude Martin Ashton přímo zodpovídat Davidu Wangovi, který sám do AMD přišel teprve letos v lednu jako nový senior vice president of engineering v RTG. Wang tak má na starosti část úkolů, které Koduri opustil, a sice rozvoj technologické strategie, architektur, harwaru a softwaru pro grafické produkty. 
 
AMD tak po odchodu Koduriho značně posiluje vedení své grafické divize a my můžeme doufat, že se to co nejdříve ukáže na jeho produktech. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bing se zlepšuje, řeší matematické rovnice, má i OCR Bing se zlepšuje, řeší matematické rovnice, má i OCR
Vyhledávač Microsoft Bing u nás není příliš populární, nicméně dostal pár vylepšení, které by jeho popularitu mohly o něco zvýšit. Je to např. systém pro řešení matematických rovnic nebo vylepšené vyhledávání podle obrázku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cooler Master CK550: bez nesmyslů a kompromisů? Cooler Master CK550: bez nesmyslů a kompromisů?
Žádné nesmysly ani kompromisy, pod tímto heslem Cooler Master nabízí svou novou podsvícenou klávesnici CK550 a my můžeme vytušit, že se tak snaží poukazovat na jednoduchou a kvalitní mechanickou klávesnici.
Dnes, recenze, Jan Vítek
Vyhledávač Googlu pro Čínu sváže dotazy s telefonními čísly Vyhledávač Googlu pro Čínu sváže dotazy s telefonními čísly
Šušká se, že Google vytváří speciální aplikaci vyhledávače pro Čínu, která bude cenzurovaná a neumožní vyhledávat např. dotazy k lidským právům. Navíc ale všechny dotazy prováže s telefonním číslem jeho autora.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Recenze GeForce RTX 2080 a 2080 Ti jsou tu Recenze GeForce RTX 2080 a 2080 Ti jsou tu
NVIDIA konečně umožnila vypustit do světa recenze svých nových karet GeForce RTX 2080 a 2080 Ti, a to oproti staršímu plánu pěkně společně. Můžeme se tak už podívat na to, zda tyto karty konečně stojí za to koupit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Firefox Reality je browser pro AR a VR, zatím toho moc neumí Firefox Reality je browser pro AR a VR, zatím toho moc neumí
Podobně tomu, jak pomalu se rozjíždí celý trh s virtuální, smíšenou a rozšířenou realitou na PC se rozjíždí i webový prohlížeč Firefox Reality. Zatím mají stát celé roky vývoje a zkoumání toho, co jako uživatelé chceme. Co tedy?
Včera, aktualita, Jan Vítek