www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Martin Ashton z Intelu přestupuje do AMD jako podnikový viceprezident

Martin Ashton z Intelu přestupuje do AMD jako podnikový viceprezident
, , aktualita
V poslední době to byl spíše Intel, kdo přetahoval zaměstnance firmě AMD, ale nyní je tomu naopak. Do AMD z řad Intelu vstupuje Martin Ashton, který v něm dosud zastupoval řadu významných funkcí. 
reklama
V minulém roce AMD ztratilo svého šéfa grafické divize Raju Koduriho, který pak k sobě přibral také Chrise Hooka a Intel rovněž získal Jima Kellera, který však nikdy nebyl kmenovým zaměstancem AMD, ale značně se podílel na vývoji významných procesorových architektur jako K8 nebo Zen. 
 
Martin Ashton a David Wang 
 
Martin Ashton nezastával v Intelu jedinou pozici. V jeho profilu jsme si mohli přečíst: Vice President, Core and Visual Computing Group, Chief Engineer, VTT a Director of Hardware a Co-Director of Architecture, VPG at Intel. Nyní má ve svém profilu jako pracovní pozici jediné, a sice podnikový viceprezident (Corporate Vice President, AMD, Santa Clara, California). 
 
V Intelu se však Martin Ashton neohřál dlouho a i když pracoval na více pozicích, působil tam jen rok a devět měsíců. Nejdelší část své dosavadní kariéry věnoval britské firmě Imagination Technologies, kde pracoval bezprostředně předtím, a to jako výkonný viceprezident PowerVR Multimedia IP. V této firmě strávil více než 25 let, a to tedy ještě v době, kdy se jmenovala VideoLogic. Jde o člověka, který se významně zasloužil o rozvoj grafických technologií PowerVR. 
 
Nyní se bude Martin Ashton přímo zodpovídat Davidu Wangovi, který sám do AMD přišel teprve letos v lednu jako nový senior vice president of engineering v RTG. Wang tak má na starosti část úkolů, které Koduri opustil, a sice rozvoj technologické strategie, architektur, harwaru a softwaru pro grafické produkty. 
 
AMD tak po odchodu Koduriho značně posiluje vedení své grafické divize a my můžeme doufat, že se to co nejdříve ukáže na jeho produktech. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk
Elon Musk se opět rozpovídal o tom, co chystá jeho automobilka Tesla. Podle něj by se už brzy měl objevit autopilot v takové podobě, že půjde o plně autonomní vozy. Dočkat se máme prý už v příštím roce.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery
Soukromí uživatelů je poslední dobou čím dál víc probírané téma a čím dál víc také narušováno. Singapore Airlines to teď schytaly za instalaci kamer mířících přímo na pasažéry každého cestujícího v letadle.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Valve na Steamu ruší video sekci Valve na Steamu ruší video sekci
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví
Výzkumníci firmy Google se zaměřili na podstatu exploitů Spectre a Meltdown, aby zodpověděli otázku, nakolik představují problém nejen pro Intel, ale i jiné společnosti ne nutně vyrábějící procesory x86. Co k tomu mohou říci?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino
Společnost Sphero rozjela na Kickstarteru kampaň, která se týká financování dálkově ovládaného autíčka, které bude kompatibilní s minipočítači Raspberry Pi, Arduino i BBC micro:bit. Zájem je obrovský a cílová částka padla během chvíle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek