www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Martin Ashton z Intelu přestupuje do AMD jako podnikový viceprezident

Martin Ashton z Intelu přestupuje do AMD jako podnikový viceprezident
, , aktualita
V poslední době to byl spíše Intel, kdo přetahoval zaměstnance firmě AMD, ale nyní je tomu naopak. Do AMD z řad Intelu vstupuje Martin Ashton, který v něm dosud zastupoval řadu významných funkcí. 
reklama
V minulém roce AMD ztratilo svého šéfa grafické divize Raju Koduriho, který pak k sobě přibral také Chrise Hooka a Intel rovněž získal Jima Kellera, který však nikdy nebyl kmenovým zaměstancem AMD, ale značně se podílel na vývoji významných procesorových architektur jako K8 nebo Zen. 
 
Martin Ashton a David Wang 
 
Martin Ashton nezastával v Intelu jedinou pozici. V jeho profilu jsme si mohli přečíst: Vice President, Core and Visual Computing Group, Chief Engineer, VTT a Director of Hardware a Co-Director of Architecture, VPG at Intel. Nyní má ve svém profilu jako pracovní pozici jediné, a sice podnikový viceprezident (Corporate Vice President, AMD, Santa Clara, California). 
 
V Intelu se však Martin Ashton neohřál dlouho a i když pracoval na více pozicích, působil tam jen rok a devět měsíců. Nejdelší část své dosavadní kariéry věnoval britské firmě Imagination Technologies, kde pracoval bezprostředně předtím, a to jako výkonný viceprezident PowerVR Multimedia IP. V této firmě strávil více než 25 let, a to tedy ještě v době, kdy se jmenovala VideoLogic. Jde o člověka, který se významně zasloužil o rozvoj grafických technologií PowerVR. 
 
Nyní se bude Martin Ashton přímo zodpovídat Davidu Wangovi, který sám do AMD přišel teprve letos v lednu jako nový senior vice president of engineering v RTG. Wang tak má na starosti část úkolů, které Koduri opustil, a sice rozvoj technologické strategie, architektur, harwaru a softwaru pro grafické produkty. 
 
AMD tak po odchodu Koduriho značně posiluje vedení své grafické divize a my můžeme doufat, že se to co nejdříve ukáže na jeho produktech. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Traffic Googlu mířil do Ruska a Číny, za vše mohl ISP z Nigérie Traffic Googlu mířil do Ruska a Číny, za vše mohl ISP z Nigérie
Před dvěma dny zaznamenaly některé služby Googlu více než hodinový výpadek, kdy data místo do Googlu proudila přes Čínu a Rusko. Celý problém měl ale zdroj v překvapivém místě, u poskytovatele internetu v Nigérii.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice 3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice
Technologie 3D tisku začne být asi brzy posuzována i ze zdravotního hlediska. Další studie totiž ukázala, že jsou při 3D tisku uvolňovány nebezpečné nanočástice, což trápí např. i přímovstřikové motory v autech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter
AMD nedávno představilo své procesory EPYC s kódovým označením Rome, ale my se nyní můžeme z Říma přesunout do Milána a přibrat na cestu následovníka Volty od firmy NVIDIA. Tato kombinace bude tvořit Perlmutter pro DOE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí
SpaceX se svými raketami Falcon 9 nemá zcela "čistý rejstřík" ovšem v poslední době si není na co stěžovat. Na cestě je také certifikace pro vynášení astronautů na Mezinárodní vesmírnou stanici, ale SpaceX nyní získala jinou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci
Microsoft se konečně odhodlal opět vypustit na trh Windows 10 October 2018 Update (verze 1809), který původně přišel už před měsícem, ale rychle zase musel být stažen kvůli závažné chybě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář