www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Martin Ashton z Intelu přestupuje do AMD jako podnikový viceprezident

Martin Ashton z Intelu přestupuje do AMD jako podnikový viceprezident
, , aktualita
V poslední době to byl spíše Intel, kdo přetahoval zaměstnance firmě AMD, ale nyní je tomu naopak. Do AMD z řad Intelu vstupuje Martin Ashton, který v něm dosud zastupoval řadu významných funkcí. 
reklama
V minulém roce AMD ztratilo svého šéfa grafické divize Raju Koduriho, který pak k sobě přibral také Chrise Hooka a Intel rovněž získal Jima Kellera, který však nikdy nebyl kmenovým zaměstancem AMD, ale značně se podílel na vývoji významných procesorových architektur jako K8 nebo Zen. 
 
Martin Ashton a David Wang 
 
Martin Ashton nezastával v Intelu jedinou pozici. V jeho profilu jsme si mohli přečíst: Vice President, Core and Visual Computing Group, Chief Engineer, VTT a Director of Hardware a Co-Director of Architecture, VPG at Intel. Nyní má ve svém profilu jako pracovní pozici jediné, a sice podnikový viceprezident (Corporate Vice President, AMD, Santa Clara, California). 
 
V Intelu se však Martin Ashton neohřál dlouho a i když pracoval na více pozicích, působil tam jen rok a devět měsíců. Nejdelší část své dosavadní kariéry věnoval britské firmě Imagination Technologies, kde pracoval bezprostředně předtím, a to jako výkonný viceprezident PowerVR Multimedia IP. V této firmě strávil více než 25 let, a to tedy ještě v době, kdy se jmenovala VideoLogic. Jde o člověka, který se významně zasloužil o rozvoj grafických technologií PowerVR. 
 
Nyní se bude Martin Ashton přímo zodpovídat Davidu Wangovi, který sám do AMD přišel teprve letos v lednu jako nový senior vice president of engineering v RTG. Wang tak má na starosti část úkolů, které Koduri opustil, a sice rozvoj technologické strategie, architektur, harwaru a softwaru pro grafické produkty. 
 
AMD tak po odchodu Koduriho značně posiluje vedení své grafické divize a my můžeme doufat, že se to co nejdříve ukáže na jeho produktech. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iCloud pro Čínu běží na čínských kontrolovaných serverech Apple iCloud pro Čínu běží na čínských kontrolovaných serverech
Čínská vláda je posedlá kontrolou svých obyvatel a Applu dala nepříjemné ultimatum, které jde proti firemní politice. Ta ctila soukromí svých uživatelů, nicméně Čína vyžadovala, aby měla kontrolu nad daty čínských uživatelů v iCloudu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Příští Ryzeny by mohly mít až 16 jader Příští Ryzeny by mohly mít až 16 jader
Dle serveru WCCFTech by AMD mohlo začít ještě víc tlačit na pilu. Obecně se očekává, že se počet jader v procesorech Ryzen v rámci další generace zvýší. Otázka je, o kolik a nyní se mluví až o 16 jádrech pro nová desktopová CPU.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
I nové GeForce se budou podílet na výrazném růstu tržeb TSMC I nové GeForce se budou podílet na výrazném růstu tržeb TSMC
Společnost TSMC se těší na opětovný růst tržeb, které jí mimo jiné zajistí také výroba nové generace grafických čipů GeForce. Poslední období přitom pro TSMC nepatřilo mezi nejlepší, takže nyní se chce firma zahojit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
World of Warcraft si už nemusíme kupovat, stačí předplatné World of Warcraft si už nemusíme kupovat, stačí předplatné
World of Warcraft postihla jedna významná změna, která se dotkne peněženek hráčů, a to v pozitivním slova smyslu. Nebude už nutné si kupovat přímo hru a její expanze, takže nám postačí si pořídit jen předplatné.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CHKO Brdy úspěšně chrání policejní dron CHKO Brdy úspěšně chrání policejní dron
Drony nejsou vždy určeny jen k zábavě, ale najdou využití i u záchranných složek. Policie CŘ je např. používá k ochraně CHKO Brdy, kde pomáhá hledat nelegální tábořiště. Dle zkušeností se ji to daří.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů