Mass Effect Andromeda: nároky na hardware a nový systém boje

Mass Effect Andromeda: nároky na hardware a nový systém boje
, , aktualita
Již čtvrtý díl série Mass Effect, který nás však poprvé zavede do dosud nezmapované galaxie Andromeda, se už blíží. Podívat se můžeme na nově zveřejněné video se systémem boje a také na hardwarové nároky.
K oblíbeným
reklama
Mass Effect Andromeda přijde na evropský trh už 23. března, od něhož nás dělí už méně než měsíc, a tak už bylo na čase, aby firmy Bioware a Electronic Arts zveřejnily hardwarové nároky a postupně se také začneme více dozvídat o hře samotné. Nejdříve se ale podívejme na ony hardwarové nároky.

Minimální hardwarová konfigurace zahrnuje procesory Intel Core i5 3570, AMD FX-6350 nebo ekvivalentní, dálle 8 GB operační paměti, grafickou kartu úrovně GeForce GTX 660 či Radeon HD 7850 a dále 55 GB prostoru na disku. Pokud budeme chtít hrát v optimální kvalitě, zapotřebí bude procesor s výkonem modelů Core i7 4790 či AMD FX-8350, pak 16 GB paměti a grafická karta s výkonem GeForce GTX 1060 či AMD Radeon RX 480. To jsou na dnešní dobu celkem normální nároky v případě nové AAA hry.


No a jestli se chcete dozvědět více o systému boje, RPG prvcích vylepšování svých svěřenců a podobně, podívejte se na přiložené čtyřminutové video. To mluví o tuctech různých dovedností (skill), které budeme moci vylepšit více než třemi sty způsoby, přičemž nic z toho nebude omezeno třídou či druhem dané postavy. Jednotlivé dovednosti se budou rozdělovat do třech hlavních oblastí: bojové, technické a samozřejmě biotické. A jak budeme získávat ve hře jednotlivé dovednosti, odemkneme si tím přístup k profilům, jako je soldier, vanguard, explorer, infiltrator a podobně, které budou dále ovlivňovat schopnosti a výhody či nevýhody dané postavy. Jde tak o analogii pro známá povolání z RPG jako válečník, mág, zloděj, atd. Dovednosti pak budeme moci aktivovat ve skupinách, mezi nimiž se budeme přepínat přímo v akci v závislosti na tom, zda budeme chtít třeba bojovat na dálku, na blízko, s bossem, atd. Nakonec nám video ukáže využití dalších postav v týmu a možnosti spolupráce s nimi.

reklama
Nejnovější články
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Palit zřejmě chystá těžební grafiky založené na GPU generace Pascal Palit zřejmě chystá těžební grafiky založené na GPU generace Pascal
Situace na trhu s grafickými kartami je už dávno absurdní, ale zřejmě ještě nebyl v tomto ohledu dosažen vrchol. Palit si totiž zřejmě chystá vypuštění nových karet pro těžbu kryptoměn, a to modelů založených na GPU Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář