www.svethardware.cz
>
>
>

Mastercard začne plně podporovat vybrané kryptoměny

Mastercard začne plně podporovat vybrané kryptoměny
, , aktualita
Společnost Mastercard už nějakou dobu koketuje s kryptoměnami, které nabírají na popularitě. V tomto roce bychom se ale měli dočkat plné podpory vybraných kryptoměn, tedy bez konverzí na klasické měny.
K oblíbeným
reklama
Platit kryptoměnami pomocí systému Mastercard není nic až tak nového. Platební karty Mastercard schopné něčeho takového vydává už nějakou dobu společnost Wirex. V tomto případě sice bylo možné stahovat platební prostředky z kryptoměnového účtu, ty se ale převedly na klasickou měnu a systémem pak už putovaly klasické peněžní prostředky. To by se ale letos mělo změnit. Vybrané kryptoměny budou totiž podporovány pro přímou platbu, tedy uživatel odešle kryptoměnu a ta bude bez nadbytečných konverzí připsána obchodníkovi.
 
Mastercard
 
Mastercard samotný nechce uživatelům a obchodníkům doporučovat používání kryptoměn, chce jim ale umožnit je používat, pokud chtějí. Zatím není jasné, které kryptoměny budou vlastně podporovány. Mastercard hovoří o tom, že se chce soustředit především na stablecoiny, které jsou více regulovány a spolehlivější než v minulosti. Kryptoměny musí splňovat náročné požadavky včetně možnosti ochrany zákazníka, jeho soukromí a bezpečnost. Důležité je, aby šlo o takové typy, které budou spolehlivým platidlem a nikoli primárně prostředkem k investicím. Tak se totiž děje zejména v poslední době, kdy roste cena kryptoměn velmi rychle vzhůru (BTC je nyní za 47500 USD).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala