www.svethardware.cz
>
>
>
>

Máte zájem o novou výkonnou grafiku? Smůla, na trhu je vakuum

Máte zájem o novou výkonnou grafiku? Smůla, na trhu je vakuum
, , aktualita
Na začátku letošního školního roku byly představeny nové GeForce, které obrátily trh s herními grafikami naruby. Kdo si myslel, že si hned bude moci koupit zbrusu nový model, a proto se ihned zbavil toho starého, udělal nejlépe, když si to zatím rozmyslel.
K oblíbeným
reklama
Letos se soupeření mezi NVIDIÍ a AMD nebývale vystupňovalo. Máme tu nové generace grafických karet, které výjimečně přichází na trh ve stejnou dobu a do toho navíc brzy promluví i nové konzole, před nimiž má obavy především NVIDIA dle toho, jak proti nim brojí sám Jensen Huang. Objevila se nám tu ale jedna ošklivá, nepěkná věc, která vychází právě z výše popsané konstelace produktových novinek. Na trhu s výkonnými kartami je aktuálně vakuum, a to i pro ty zákazníky, kteří by z nějakého důvodu měli stále zájem o GeForce starší generace. 
 
 
Je to jednoduché: RTX 2000 mizí z trhu, RTX 3000 dorazily v naprosto nedostatečných počtech a nové Radeony se ještě nezačaly prodávat. Konkrétněji řečeno, karty RTX 2080 (Super, Ti) nejsou skladem a těžko už kdy budou. Modely RTX 2070 jsou ještě občas k dostání, ale kdo by je nyní chtěl? A pak tu máme jednu horkou novinku, a sice RTX 3070. 
 
RTX 3070 bezesporu dorazila ve větších počtech než RTX 3080, ale stále to není slavné i vzhledem k tomu, že NVIDIA si na naskladnění vyhradila více času, než původně plánovala. Kdo si včera nepočíhal na samotný začátek prodeje a neměl navíc velkou dávku štěstí, ten bude muset čekat dál. Karty RTX 3070 jsou na tom u velkých prodejců stejně jako RTX 3080, v drtivé většině případů nebyla ani stanovena cena, natož pak přibližné datum naskladnění.
 
A pak tu máme AMD, které dosud mělo na trhu první generaci Navi, jež v podobě RX 5700 XT  může nyní už konkurovat modelům RTX 2070 Super, ovšem my se nyní bavíme o výkonnějších kartách, takže Navi 10 je mimo hru. AMD tak nyní chystá pro vypuštění na trh karty, které nemají přímé předchůdce. Je tak jasné, že zde ani není co doprodávat (Radeon VII je navíc dávno nedostupný) a zákazníci si musí případně počkat až do hloubi listopadu na Radeon RX 6800 (XT).
 
Pokud se navíc do té doby situace s dostupností nových GeForce nezlepší, lze počítat s tím, že zájem o nové Radeony bude o to větší. Nyní tak budeme sledovat zvláště zprávy o tom, jaké mohou být prvotní skladové zásoby, o čemž bychom se mohli dozvědět snad už v příštím týdnu. AMD má nyní šanci zabodovat a my uvidíme, zda dostojí svému slibu (resp. slibu Franka Azora), že nástup RX 6000 nebude jen "papírový".  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy
Společnost SpaceX vyvíjí mimo jiné i kosmickou loď Starship, s níž provedla už několik zkoušek. Ještě nikdy doposud ale prototyp Starship neletěl do takové výšky, jako tomu bude u plánovaného testu.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur
Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti se chystá vstoupit na trh už za několik dní a postupně se dostává do nabídky více a více obchodů. Známe už také ceny, které postupem času spíše klesají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik7 komentářů
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek15 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek