Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Mate07

| Digimanie
Registrace: 8.5.2007
Komentářů: 10, score 3.8 | Digimanie: 1/0.0
Účast v Expertiádách: 58 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 1 (přehled)
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 1.3.2024 s hodnocením +10:
Já bych si takovou kartu taky nikdy nekoupil, ale nechápu tyto tupé názory. Snad ať si každý koupí co chce. V každém oboru jsou top produkty za které si lidi rádi připlatí. Kdyby měla Nvidia skutečnou konkurenci tak by ceny vypadaly jinak. Zvlášť když neschopné AMD nevydá v další generaci highend.
Komentář z 18.4.2020 s hodnocením +5:
Někdo může říct podívej jak je iPhone vpodstatě levný, vždyť stojí jen to co čtyři kolečka pro MacPro a to toho umí mnohem víc... :­) Z jakého vlastně materiálu ty kolečka jsou? Titan, platina nebo jde o tajný materiál z vesmíru. Pak bych tu cenu pochopil ;­)
Ne neobhajuji to, je to zlodějna.
Komentář z 1.3.2024 s hodnocením +4:
Já tedy nevím na co jim ty čipletové karty jsou, když Nvidia s monolitem má ve všech výkonnostních kategoriích energeticky efektivnější karty. Pokud je někdo technologický leader tak je to Nvidia. Vždyť AMD se v technologiích jen dotahuje a se zpožděním se snaží vše okopírovat i když ne vždy s úspěchem se jim to podaří. Stačí se podívat jak je Nvidia úspěšná a určitě to nebude tím, že mají v hlavách prázdno a nerozumí tomu co dělají. Stejné šance měla kdysi i ATI ­(dokonce jeden čas měla větší podíl na trhu než Nvidia­), ale bohužel tento okamžik promarnili.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 5.3.2024 s hodnocením +1:
Uplně přesně nechápu co řešíte? Vy jste spokojen se svou 7900xt a někdo zase s 4090. Zboží má takovou hodnotu jakou je zákazník za něj ochoten zaplatit. Zatím se Nvidia prodává více než dobře. Až se prodávat nebude, bude Nvidia řešit cenu. Náklady na změnu technologie jsou stále vyšší, rostou exponenciálně nikoliv násobně. Každé zmenšení procesu stojí více a více neboť se dostáváme ne na hranu technologií, ale na hranu fyziky materiálů a pohyby elektronů. Před 5ti a více lety se řešili ­"mnohem jednodušší­" problémy než dnes. Přechod z 5nm na 3nm je větší výzva než např. z 130nm na 90nm a to i v kontextu možností tehdejších a dnešních technologií.
Komentář z 2.3.2024 s hodnocením +1:
Jestli někde pracují retardi tak je to v AMD v divizi GPU. Takhle zahodit šanci dokáže jen naprostý diletant Ty si můžeš nalhávat co chceš, ale realita je úplně jinde.
Komentář z 15.9.2021 s hodnocením +2:
Lithium tvoří cca pouze 2% z obsahu baterie, takže určitě ho nebudou v osobním automobilu desítky kilogramů, ale spíše nižší jednotky kilogramů. Baterii dále tvoří 3% kobaltu, 10% hliníku a až 85% niklu. Takže cena lithia nemá v podstatě žádný vliv na cenu baterií. Tím se samozřejmě nezastávám elektromibilů, které jsou v současné podobě čiré zlo. Jen jsem chtěl dát na pravou míru množství lithia v elektromobilu ;)