www.svethardware.cz
>
>
>

Matrox na svých kartách využije GPU od AMD

Matrox na svých kartách využije GPU od AMD
, , aktualita
Společnost Matrox pamatujeme jako rivala společností ATI, NVIDIA a dalších. Kdysi dávno, když si ve světě grafických karet konkurovalo mnohem více firem než dnes, byl Matrox známý i mezi hráči PC her. Takže vrací se, nebo ne?
K oblíbeným
reklama
Matrox pochopitelně z trhu s grafickými kartami nezmizel, jen přestal konkurovat firmám NVIDIA a ATI, dnes tedy AMD. Orientuje se především na profesionální karty, které nabízí mnoho grafických výstupů, takže už stojí mimo hlavní proud. Ovšem nyní se rozhodl, že využije čipy konkurenční společnosti AMD, čímž se z něj v podstatě stane AIB partner.

Výsledkem mají i nadále být grafické karty určené pro profesionály a ne hráče, které se na trhu prý objeví již brzy. Využity budou pochopitelně čipy architektury Graphics Core Next vyráběné 28nm procesem, a to konkrétně čipy skládající se z 1,5 miliardy tranzistorů. Matrox konkrétní typ neprozradil, ale dle počtu tranzistorů by mělo jít o čipy Cape Verde XT, které jsou součástí karet Radeon R7 250X. Odpovídá tomu i další údaj, a sice 128bitové paměťové rozhraní.

Matrox ještě zmínil, že použité čipy jsou kompatibilní s DirectX 12, OpenGL 4.4, OpenCL 1.2 a Shader Model 5.0. I zde se pak uplatní software Matrox PowerDesk, který slouží ke správě obrazových rozhraní. Na informace o konkrétním produktu su však budeme muset počkat. Jisté je jen to, že Matrox se nyní nebude spoléhat pouze na vlastní grafické procesory a využije konkurenční řešení. Nezařadí se tak ale mezi klasické AIB partnery firmy AMD, protože se bude i nadále věnovat profesionálním řešením.

Zdroj: TZ Matrox
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů