www.svethardware.cz
>
>
>

Matrox ohlásil externí grafický adaptér pro tři monitory

Matrox ohlásil externí grafický adaptér pro tři monitory
, , aktualita
Známá společnost Matrox, která již před lety vzdala souboj s výrobci herních grafických karet, se nyní zaměřuje na profesionální řešení. V souladu se svou strategií představuje externí adaptér TripleHead2Go Digital SE, který dokáže z jednoho...
K oblíbeným
reklama
Známá společnost Matrox, která již před lety vzdala souboj s výrobci herních grafických karet, se nyní zaměřuje na profesionální řešení. V souladu se svou strategií představuje externí adaptér TripleHead2Go Digital SE, který dokáže z jednoho obrazového výstupu vytvořit až tři. Jedná se o tzv. Graphics eXpansion Module (GXM) určený pro rozhraní DisplayPort (MiniDisplayPort) nebo Thunderbolt, k němuž budeme moci připojit tři klasické monitory s rozhraním DVI.

Každý z těchto monitorů může mít rozlišení 1920 x 1080 @ 50Hz (PC) nebo 1360 x 768 @ 60Hz (Mac). Zahrnuta je také podpora HDCP pro zobrazení chráněného obsahu z disků Blu-ray a podobně. Adaptér je také kompatibilní s širokou řadu grafických procesorů běžících pod Mac OS či Windows a pro tyto systémy je také připraven software Matrox PowerDesk, který umí nastavit místo a způsob otevírání nových aplikací a nabídne i další funkce.

Díky podpoře Multi-GXM je možné zapojit dva TripleHead2Go Digital SE do jednoho systému s Windows, takže uživatel může využít najednou až šest monitorů. Zařízení bude k dispozici od listopadu za cenu 279 USD.

Zdroj: TZ Matrox
reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik11 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů