Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA

23.1.2020, Milan Šurkala, aktualita
Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA
O společnosti Matrox se poslední dobou moc nemluví. To však neznamená, že by už nyní nevyráběla grafické karty. Zaměřila se na embedded nasazení, přičemž nyní u nové řady karet využije i čipy společnosti Nvidia.
Matrox byl jedním z mnoha konkurentů společností Nvidia a ATi (dnes spadající pod AMD), které bojovaly na trhu s grafickými kartami. To je ale už dávná minulost. Přestože však o Matroxu není moc slyšet, i nadále jde o výrobce grafických karet. Poslední dobou to jsou ale především karty pro embedded nasazení s více grafickými výstupy vhodnými např. pro video stěny skládající se z většího množství obrazovek nebo nejrůznější 24/7 průmyslové a environmentální systémy. A právě nové karty pro toto nasazení by měly vzniknout ve spolupráci s někdejším rivalem, společností Nvidia.
 
Matrox a Nvidia
 
Tyto grafické karty Matroxu budou využívat upravené GPU založené na Nvidia Quadro. Každá karta zvládne čtyři synchronizované 4K výstupy, přičemž celkem bude možné spojit až čtyři takové karty pro zobrazování na 16 displejích. Nebude chybět podpora HDCP a software Matrox PowerDesk pro snazší rozložení obrazu mezi displeje. Cenu nebo dostupnost připravovaného řešení zatím neznáme.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
Doporučujeme náš velký přehled desktopových grafických čipů.