www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA

Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA
, , aktualita
O společnosti Matrox se poslední dobou moc nemluví. To však neznamená, že by už nyní nevyráběla grafické karty. Zaměřila se na embedded nasazení, přičemž nyní u nové řady karet využije i čipy společnosti Nvidia.
K oblíbeným
reklama
Matrox byl jedním z mnoha konkurentů společností Nvidia a ATi (dnes spadající pod AMD), které bojovaly na trhu s grafickými kartami. To je ale už dávná minulost. Přestože však o Matroxu není moc slyšet, i nadále jde o výrobce grafických karet. Poslední dobou to jsou ale především karty pro embedded nasazení s více grafickými výstupy vhodnými např. pro video stěny skládající se z většího množství obrazovek nebo nejrůznější 24/7 průmyslové a environmentální systémy. A právě nové karty pro toto nasazení by měly vzniknout ve spolupráci s někdejším rivalem, společností Nvidia.
 
Matrox a Nvidia
 
Tyto grafické karty Matroxu budou využívat upravené GPU založené na Nvidia Quadro. Každá karta zvládne čtyři synchronizované 4K výstupy, přičemž celkem bude možné spojit až čtyři takové karty pro zobrazování na 16 displejích. Nebude chybět podpora HDCP a software Matrox PowerDesk pro snazší rozložení obrazu mezi displeje. Cenu nebo dostupnost připravovaného řešení zatím neznáme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0 SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0
SK Hynix začal s dodávkami nových podnikových disků řady PE8000, které nabízí přenosové rychlosti ve výši až 6500 MB/s. Rovněž tu máme modely, které využívají nového formátu EDSFF 1U Long (E1.L).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů
Mohlo by se zdát, že valná většina lidí už využívá notebooky, pro než je webkamera už dávno standardní výbava a že na trhu jsou velké zásoby mnoha modelů, které jen tak nedojdou. Nicméně webkamery nejsou a Logitech na to reaguje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv
Komunikátor WhatsApp chce bojovat proti šíření dezinformací, jejichž počet se významně zvýšil během nynější koronavirové pandemie. Právě o viru a nemoci koluje spousta nesmyslů a omezením sdílení zpráv by se to mělo omezit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Intel Xe-HP spatřena v dokumentu: grafika pro nadšence a pracovní stanice Intel Xe-HP spatřena v dokumentu: grafika pro nadšence a pracovní stanice
Co se týče grafických karet Intelu, v posledních měsících se probírala především ukázka DG1, ovšem čeká se především na to, co předvedou modely DG2. Ty už můžeme označit za grafiky pro nadšence a vhodné i do pracovních stanic. Doufejme.
Včera, aktualita, Jan Vítek
EHT zachytil další černou díru, tentokrát vzdálenou 5 mld. světelných let EHT zachytil další černou díru, tentokrát vzdálenou 5 mld. světelných let
Event Horizon Telescope nám loni přinesl historicky první snímek černé díry, respektive jejího bezprostředního okolí. Šlo o střed galaxie M87 vzdálené cca 54 milionů světelných let. Nyní se posuneme o dva řády dál. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře