www.svethardware.cz
>
>
>

mbed Device Platform: Internet věcí dle ARM

mbed Device Platform: Internet věcí dle ARM
, , aktualita
Společnost ARM ohlásila, že přichází s aktualizovanou technologickou sadou mbed Device Platform, která je určena pro Internet věcí a skládá se z potřebného hardwaru a také softwaru, čili operačního systému.reklama
ARM mbed Device Platform je hlavním tématem konference ARM TechCon 2015, která právě probíhá v kalifornské Santa Claře. V rámci této platformy je nabízena řada technologií, a to mbed Device Connector, mbed OS (zatím jako Technical Preview) a pak dvojice referenčních designů pro nositelný IoT hardware a monitorovací zařízení. Tyto technologie jsou určeny pro firmy a organizace, které mohou díky nim nasadit velké množství propojených IoT zařízení a systémů.

ARM tedy nabízí celé řešení pro Internet věcí, které má umožnit nasazení v podstatě v jakékoliv škále, tedy od malých systémů po komplexní IoT soustavy založené na tisících propojených zařízení, která tak budou moci třeba sledovat dopravní situaci v celém městě nebo monitorovat práci ve velké továrně.

mbed Device Connector je vývojářský nástroj či služba, která je k dispozici zdarma pro až 100 zařízení napojených do cloudu a umožní zpracovávat až 10.000 událostí za hodinu. Vývojáři si ji tak mohou vyzkoušet zdarma před tím, než ji jako placenou službu nasadí ve velkých projektech. ARM slibuje dobré zabezpečení, jednoduché nasazení a snadnou škálovatelnost.

Stále ve vývoji je pak mbed OS, který je tedy již k dispozici jako Technical Preview. Jedná se o modulární systém šitý na míru procesorům Cortex-M a využívající nové standardy jako například Thread. Jde o bezdrátové rozhraní, které má zajistit zabezpečené a spolehlivé připojení různých IoT zařízení, přičemž se myslelo také na spotřebu.

Nakonec tu mámedva referenční designy, a to mbed Wearable a mbed Smart City. První se točí kolem nositelných zařízení a firmám poslouží k tomu, aby zkrátili dobu vývoje samotných produktů. Ve výchozí podobě jde o náramek s bezdrátovým rozhraním, který slibuje dlouhou výdrž na baterie, a to až dva měsíce. mbed Smart City se zase zaměřuje na monitorování infrastruktur a využívá síťové protokoly Sub-GHz 6LoWPAN & CoAP

mbed IoT Device Platform má již slušnou komunitu čítající nějakých 150.000 vývojářů, a to včetně velkých firem jako Alcatel-Lucent, Delta, ON Semiconductor, PixArt, Renesas, SK Telecom a Western Digital. Využít se také bude moci s cloudovými platformami IBM Bluemix nebo Microsoft Azure.

Zdroj: ARM mbed
reklama
Nejnovější články
Týdenní šance (19.6. - 25.6.) Týdenní šance (19.6. - 25.6.)
Získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková byla od 19.6. do 25.6. naše soutěž Týdenní šance, v které jste mohli vyhrát počítačovou skříň Fractal Design Define R4. Doplněno o vyhodnocení.
Dnes,  soutěž, Karel Polívka
Skylake a Kaby Lake s Hyper-threadingem mají chybu v mikrokódu Skylake a Kaby Lake s Hyper-threadingem mají chybu v mikrokódu
Henrique de Moraes Holschuh na lists.debian.org varuje před nově nalezenou chybou v mikrokódu procesorů Intel Skylake a Kaby Lake, která může "v jistých situacích způsobit nebezpečné chování při zapnutém hyper-threadingu".
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Recept CIA pro sledování odpojených počítačů odhalen Recept CIA pro sledování odpojených počítačů odhalen
Server Wikileaks zveřejnil metody, jimiž se CIA snažila získávat data z počítačů odpojených od jakýchkoliv sítí nebo jen internetu. Nejde o žádnou sofistikovanou technologii, ale o velice jednoduchý recept. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Další hlavní stupeň Falcon 9 se znovu podíval do vesmíru Další hlavní stupeň Falcon 9 se znovu podíval do vesmíru
Můžeme očekávat, že za pár měsíců už nás nic takového nebude vzrušovat, ale nyní jde ještě o známku obrovského pokroku při vynášení nákladu na oběžnou dráhu i dále. SpaceX totiž už podruhé znovu použila první stupeň rakety Falcon 9.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
MSI vyzradilo výkon 6jádrového Coffee Lake MSI vyzradilo výkon 6jádrového Coffee Lake
Díky MSI se můžeme podívat na první výsledky testů týkajících se připravovaných 6jádrových procesorů Intel Coffee Lake. Ty byly srovnány s rovněž šestijádrovým konkurentem z řad AMD, a to Ryzen 5 1600X. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek