www.svethardware.cz
>
>
>
>

Megahonyaku, aneb japonský překládající megafon

Megahonyaku, aneb japonský překládající megafon
, , aktualita
Panasonic přijde na trh s megafonem, který umí překládat z japonštiny přímo do angličtiny i jiných jazyků. Mluvit tak do něj můžeme jedním jazykem a z něho samého se bude ozývat překlad a jsou tu i jiné funkce.
K oblíbeným
reklama
Panasonic chce svůj Megahonyaku (název kombinuje japonská slova megafon a překlad) nabídnout na trhu ještě v tomto roce, a to především firmám a institucím, které pracují s návštěvníky z cizích zemích. Uplatnit se tak má v cestovních agenturách, na nádražích, letištích či prostě v turisticky atraktivních místech. Firma by byla spokojena, kdyby ve svém fiskálním roce 2018 dodala na trh 10.000 kusů.

Megahonyaku může překládat přímo, ale má také přednastaveno 300 vět v Japonštině, které pak může "vyřknout" v cizím jazyce. Jde o obecná upozornění jako "Vlak byl zpožděn", "Postupujte k východu", apod. Pokud ale do něj něco řekneme, využije svůj systém rozpoznání řeči (aktuálně pouze japonštiny), kterou přeloží a následně promluví v angličtině, čínštině nebo korejštině. Jde tedy o takový přenosný systém podobný tomu, co nabízí Skype Translator.

Panasonic tvrdí, že jeho systém dokáže správně zachytit řeč i v hlučném prostředí, a to díky systému odfiltrování zvuků v pozadí. Uživatelé si také mohou sami přidávat vlastní fráze a megafon je pochopitelně také softwarově aktualizovatelný přes Internet, takže není vůbec vyloučeno, že se seznam jazyků, s nimiž dokáže pracovat, brzy rozšíří.

Zařízení bude k dispozici od 20. prosince za 20.000 jenů, což není tak vysoká částka (asi 4600 Kč), jenomže nejde o prodej, ale pouze o měsíční taxu za pronájem. Panasonic se navíc zavázal, že bude zařízení podporovat a vylepšovat po celou dobu maximálně tříletého pronájmu.

Zdroj: Japantimes
reklama
Nejnovější články
Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude? Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?
PC systémy virtuální reality tvoří stále spíše jen okrajový trh a zatím nic nenapovídá tomu, že by se to mohlo brzy zlepšit. Tuto oblast je však zajímavé přinejmenším sledovat, respektive její vývoj a ten zajistí i nový HTC Vive Cosmos.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Indie má tři nové superpočítače, brzy chce postavit dalších 57 Indie má tři nové superpočítače, brzy chce postavit dalších 57
Indie už rozjela svou National Supercomputing Mission, velkolepý plán, jak v zemi zprovoznit celkem šedesát superpočítačů s různými účely a s využitím pokud možno vlastních technologií. První tři už byly zprovozněny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gigabyte vyzradil chystané sady Intel Z490, H470, B460 a H410 Gigabyte vyzradil chystané sady Intel Z490, H470, B460 a H410
V příštím roce očekáváme 14nm procesory Intel Comet Lake-S, čili desktopové Core 10. generace, které pochopitelně přijdou na trh s novými čipovými sadami. Společnost Gigabyte nyní vyzradila, jaké to budou. 
14.9.2019, aktualita, Jan Vítek14 komentářů
Jezera na Titanu mohla být vytvořena podzemními explozemi Jezera na Titanu mohla být vytvořena podzemními explozemi
Spíše než postupnou erozí prý mohla být jezera na měsíci Titan vytvořena podstatně rychleji pomocí podzemních explozí. Mluví o tom nová studie, která si všímá toho, jak vznikají krasové jevy a co v tomto ohledu je a není možné.
14.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala