www.svethardware.cz
>
>
>
>

Megahonyaku, aneb japonský překládající megafon

Megahonyaku, aneb japonský překládající megafon
, , aktualita
Panasonic přijde na trh s megafonem, který umí překládat z japonštiny přímo do angličtiny i jiných jazyků. Mluvit tak do něj můžeme jedním jazykem a z něho samého se bude ozývat překlad a jsou tu i jiné funkce.
K oblíbeným
reklama
Panasonic chce svůj Megahonyaku (název kombinuje japonská slova megafon a překlad) nabídnout na trhu ještě v tomto roce, a to především firmám a institucím, které pracují s návštěvníky z cizích zemích. Uplatnit se tak má v cestovních agenturách, na nádražích, letištích či prostě v turisticky atraktivních místech. Firma by byla spokojena, kdyby ve svém fiskálním roce 2018 dodala na trh 10.000 kusů.

Megahonyaku může překládat přímo, ale má také přednastaveno 300 vět v Japonštině, které pak může "vyřknout" v cizím jazyce. Jde o obecná upozornění jako "Vlak byl zpožděn", "Postupujte k východu", apod. Pokud ale do něj něco řekneme, využije svůj systém rozpoznání řeči (aktuálně pouze japonštiny), kterou přeloží a následně promluví v angličtině, čínštině nebo korejštině. Jde tedy o takový přenosný systém podobný tomu, co nabízí Skype Translator.

Panasonic tvrdí, že jeho systém dokáže správně zachytit řeč i v hlučném prostředí, a to díky systému odfiltrování zvuků v pozadí. Uživatelé si také mohou sami přidávat vlastní fráze a megafon je pochopitelně také softwarově aktualizovatelný přes Internet, takže není vůbec vyloučeno, že se seznam jazyků, s nimiž dokáže pracovat, brzy rozšíří.

Zařízení bude k dispozici od 20. prosince za 20.000 jenů, což není tak vysoká částka (asi 4600 Kč), jenomže nejde o prodej, ale pouze o měsíční taxu za pronájem. Panasonic se navíc zavázal, že bude zařízení podporovat a vylepšovat po celou dobu maximálně tříletého pronájmu.

Zdroj: Japantimes
reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek