www.svethardware.cz
>
>
>

Micro Lego Computer: malinký počítač z kostiček

Micro Lego Computer: malinký počítač z kostiček
, , aktualita
Výrobce počítače Mini Lego Computer zveřejnil detaily o nových a ještě menších počítačích Micro Lego Computer, které budou sestaveny z plastových dílků stavebnice Lego. Jde přitom o modulární počítač, čili snadno rozšiřitelný.
K oblíbeným
reklama
Modular Micro Lego Computer staví na známé platformě Intel NUC, takže bohatě stačí, aby se do něj vešla příslušná základní deska, na které může být veškerý potřebný hardware. Ale také nemusí, a právě proto tu jsou také externí moduly pro pevný disk nebo čtečku karet s USB hubem. Vybrat si přitom budeme moci mezi modely s pátou generací (Broadwell) procesorů Intel Core i3, i5 a i7.

Micro Lego Computer od Mika Schroppa má rozměry 127 x 127 x 100 mm a je celý vytvořen z plastových kostek a sám pak vypadá jako přerostlá kostka 2x2. Ale díky tomu, že jde o Lego, jej můžeme sami všelijak přestavovat a spojovat jednotlivé moduly do jednoho celku. Prostě je to Lego. Na obrázku tak můžete vidět černý hlavní modul s deskou, červenou čtečku karet s USB porty a tenký modrý modul pro pevný disk či SSD.

Co se týče specifikací a verzí, pak nejslabší model začíná na 599 USD a obsahuje procesor Core i3-5010U s Intel HD 5500, 4 GB paměti DDR3, 120GB SSD, moderní AC Wi-Fi a Bluetooth 4.0, ventilátor Noctua pro chlazení (v Lego skříních jsou potřebné otvory) a potřebný spínaný zdroj slibující vysokou efektivitu. Nejdražší pak nabídne Core i7-5557U se svou Iris 6100 a 16 GB paměti RAM, a to za 879 USD. Pak si ale budeme moci vybrat i vlastní model, čili by neměl být problém dodat Micro Lego Computer v podobě Barebone (či snad kompletně bez hardwaru?).

Výrobce si chystá i další verze počítače z Lega, které nabídnou větší výběr barev a tvarů. Všechny budou mít společného to, že obsahují rozhraní USB 3.0, jeden audio výstup a také rozhraní Mini HDMI, Mini DisplayPort a Gb Ethernet. Chystána je také herní verze se silnější grafikou a je otázka, zda Schropp pro ni využije jen silnější integrovanou Intel Iris Pro nebo nějaké jiné řešení se samostatnou grafikou. Je naprosto zřejmé, že si bude muset vybrat něco z nabídky výrobců těchto malých desek s pravděpodobné je, že to bude Iris Pro.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů