www.svethardware.cz
>
>
>

Micro Lego Computer: malinký počítač z kostiček

Micro Lego Computer: malinký počítač z kostiček
, , aktualita
Výrobce počítače Mini Lego Computer zveřejnil detaily o nových a ještě menších počítačích Micro Lego Computer, které budou sestaveny z plastových dílků stavebnice Lego. Jde přitom o modulární počítač, čili snadno rozšiřitelný.
K oblíbeným
reklama
Modular Micro Lego Computer staví na známé platformě Intel NUC, takže bohatě stačí, aby se do něj vešla příslušná základní deska, na které může být veškerý potřebný hardware. Ale také nemusí, a právě proto tu jsou také externí moduly pro pevný disk nebo čtečku karet s USB hubem. Vybrat si přitom budeme moci mezi modely s pátou generací (Broadwell) procesorů Intel Core i3, i5 a i7.

Micro Lego Computer od Mika Schroppa má rozměry 127 x 127 x 100 mm a je celý vytvořen z plastových kostek a sám pak vypadá jako přerostlá kostka 2x2. Ale díky tomu, že jde o Lego, jej můžeme sami všelijak přestavovat a spojovat jednotlivé moduly do jednoho celku. Prostě je to Lego. Na obrázku tak můžete vidět černý hlavní modul s deskou, červenou čtečku karet s USB porty a tenký modrý modul pro pevný disk či SSD.

Co se týče specifikací a verzí, pak nejslabší model začíná na 599 USD a obsahuje procesor Core i3-5010U s Intel HD 5500, 4 GB paměti DDR3, 120GB SSD, moderní AC Wi-Fi a Bluetooth 4.0, ventilátor Noctua pro chlazení (v Lego skříních jsou potřebné otvory) a potřebný spínaný zdroj slibující vysokou efektivitu. Nejdražší pak nabídne Core i7-5557U se svou Iris 6100 a 16 GB paměti RAM, a to za 879 USD. Pak si ale budeme moci vybrat i vlastní model, čili by neměl být problém dodat Micro Lego Computer v podobě Barebone (či snad kompletně bez hardwaru?).

Výrobce si chystá i další verze počítače z Lega, které nabídnou větší výběr barev a tvarů. Všechny budou mít společného to, že obsahují rozhraní USB 3.0, jeden audio výstup a také rozhraní Mini HDMI, Mini DisplayPort a Gb Ethernet. Chystána je také herní verze se silnější grafikou a je otázka, zda Schropp pro ni využije jen silnější integrovanou Intel Iris Pro nebo nějaké jiné řešení se samostatnou grafikou. Je naprosto zřejmé, že si bude muset vybrat něco z nabídky výrobců těchto malých desek s pravděpodobné je, že to bude Iris Pro.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Xbox Cloud Gaming zamířil na Windows PC a iOS. Jak novinku vyzkoušet? Xbox Cloud Gaming zamířil na Windows PC a iOS. Jak novinku vyzkoušet?
Microsoft zítra spustí webovou aplikaci Xbox Cloud Gaming, která umožní hraní v cloudu také na počítačích s Windows 10 a mobilních zařízeních od Applu. Dostupná bude i v ČR, ale bez pozvánky a předplatného Xbox Game Pass Ultimate se neobejdete.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Patriot uvádí SSD Viper VP4300 s PCIe Gen4 Patriot uvádí SSD Viper VP4300 s PCIe Gen4
Patriot rozšířil nabídku svých SSD o modely VP4300. Ty mají formát M.2 a využívají sběrnice PCIe Gen4 x4. Díky tomu mohou dosahovat velmi vysokých přenosových rychlostí až 7400 MB/s a 800K IOPS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung G9 ani Acer EI491CRG9 nemá DisplayHDR 2000, šlo o podvod Samsung G9 ani Acer EI491CRG9 nemá DisplayHDR 2000, šlo o podvod
VESA (Video Electronics Standards Association) potvrdila, že certifikace DisplayHDR 2000 nemůže být ve specifikacích monitorů Samsung Odyssey G9 ani Acer EI491CRG9, a to jednoduše proto, že neexistuje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Amazon zrušil MMO hru Lord of the Rings, nedohodl se s Tencentem Amazon zrušil MMO hru Lord of the Rings, nedohodl se s Tencentem
Amazon Game Studios zrušilo další hru. Tentokrát je to online hra na motivy Pána prstenů. Problémem je herní studio Athlon Games, ke kterému má nyní Amazon velmi složitou cestu přes nového vlastníka, firmu Tencent.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výrobce pamětí už slibuje i DDR5-10000 Výrobce pamětí už slibuje i DDR5-10000
Nástup paměťového standardu DDR5 přinese vítanou možnost opět skokově posunout výkon, respektive reálnou datovou propustnost moderních PC. Nejde jen o efektivní takty, ale právě o nich bude tato aktualita. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře