www.svethardware.cz
>
>
>

Micron na příští rok chystá 128vrstvé 3D NAND s architekturou RG

Micron na příští rok chystá 128vrstvé 3D NAND s architekturou RG
, , aktualita
Americký Micron se pochlubil 4. generací svých pamětí 3D NAND Flash, což jsou konkrétně 128vrstvé paměti postavené na architektuře RG, čili Replacement Gate. Produkty na nich založené mají nastoupit příští rok. 
K oblíbeným
reklama
Micron ještě nemá své paměti 3D NAND Flash čtvrté generace připraveny pro výrobu, to nastane až někdy v příštím roce, přičemž my se dozvídáme i o jisté nové architektuře zvané Replacement Gate (RG), která má prostě představovat jen jiné označení/značku pro CTF (Charge Trap Flash). Micron varuje, že paměti s touto architekturou budou využity jen pro jisté produkty a že pokles cen jeho pamětí 3D NAND vzhledem ke kapacitě bude příští rok jen minimální. Co to přesně znamená? 
 
 
Replacement Gate má u těchto pamětí nahradit technologii Floating Gate, kterou Micron společně s Intelem využíval dlouhé roky a to za účelem zmenšit celkovou rozlohu pamětí, a snížit tak náklady. RG má také nabídnout snadnější přechody na nové technologie, přičemž Micron si ji vyvinul sám bez přispění Intelu, což znamená, že bude vyhovovat především jeho vlastním účelům a záměrům. Do toho mají spadat i mobilní a obecně spotřebitelské modely SSD. 
 
Zpráva dále uvádí, že RG nebude v příštím roce využita na všech výrobních linkách firmy Micron, takže cena pamětí vzhledem ke kapacitě příliš neklesne. Je otázka, jak je to celé myšleno, protože je naprosto samozřejmé, že nová technologie se hned neuplatní na všech linkách a že v provozu zůstanou i ty, které budou vyrábět starší typ pamětí. Mělo by to tak znamenat to, že nová architektura nejprve nebude poskytovat takové výsledky, aby to zajistilo pokles cen (výtěžnost?). Micron pak měl slíbit výrazný pokles cen svých pamětí počínaje fiskálním rokem 2021, který u něj začne na konci září 2020. 
 
Aktuálně Micron ještě stále najíždí na výrobu 96vrstvých 3D NAND, které tak na své řádné rozšíření na trhu teprve čekají. Zmíněné 128vrstvé paměti tak zpočátku nenabídnou nižší ceny na kapacitu, což přijde až časem a co se týče chystaných 3D NAND Flash 5. generace, ty by měly přijít jako produkty tvořené již vyspělou technologií s využitím architektury RG, ale další nárůst počtu vrstev nebyl potvrzen, takže mohou zůstat na 128. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5500 XT se objevily v obchodě, jaké jsou a kolik stojí? Radeony RX 5500 XT se objevily v obchodě, jaké jsou a kolik stojí?
AMD Radeon RX 5500 XT by se měly už brzy dostat do prodeje či alespoň oficiálního předprodeje, přičemž ten neoficiální už v podstatě začal. Můžeme se tak podívat na úvodní nabídku i ceny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HIS přichází s Radeony RX 5700 XT Pink a Blue Army HIS přichází s Radeony RX 5700 XT Pink a Blue Army
Společnost HIS v posledních letech u nás v podstatě zmizela z trhu. Přesto produkuje grafické karty i nadále a přichází s novými modely AMD Radeon RX 5700 XT Pink a Blue Army. Netradiční zbarvení plně odpovídá názvu karet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD Zen 4 na 5nm procesu dle China Times přijdou na začátku 2021 AMD Zen 4 na 5nm procesu dle China Times přijdou na začátku 2021
AMD dle nejnovějších zpráv rozhodně nechce na nic čekat a hodlá v roce 2021 vypustit na trh procesory s architekturou Zen 4, které už budou založeny na 5nm procesu. O takovém záměru jsme nicméně už věděli. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Sonda Parker objevila zdroj slunečního větru Sonda Parker objevila zdroj slunečního větru
NASA konečně zveřejnila data z prvních dvou průletů sondy Parker Solar Probe kolem Slunce, respektive skrz jeho korónu. Tyto výsledky se už dostaly do několika studií a ukazují na místo vzniku slunečního větru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Z Firefoxu zmizela rozšíření Avast a AVG, sbírají příliš mnoho dat o uživatelích Z Firefoxu zmizela rozšíření Avast a AVG, sbírají příliš mnoho dat o uživatelích
Mozilla se rozhodla stáhnout z nabídky pro webový prohlížeč Firefox rozšíření Avast a AVG. Důvodem je to, že množství a rozmanitost dat, které tato rozšíření sbírala, šlo daleko za hranice tolerance. Doplněno o vyjádření Avastu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů