www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Micron nakonec opravdu získal Elpidu

Micron nakonec opravdu získal Elpidu
, , aktualita
Dle zatím oficiálně nepotvrzených informací dopadly námluvy Micronu, který se ucházel o problémovou Elpidu, pozitivně a tento americký výrobce opravdu získal posledního japonského výrobce DRAM. My jsme se naposled zmiňovali o tom, že Micron...
K oblíbeným
reklama
Dle zatím oficiálně nepotvrzených informací dopadly námluvy Micronu, který se ucházel o problémovou Elpidu, pozitivně a tento americký výrobce opravdu získal posledního japonského výrobce DRAM. My jsme se naposled zmiňovali o tom, že Micron zvýšil svou nabídku a v reakci na to firmy Toshiba a SK Hynix z jednání vycouvaly, nebo snad byly vyřazeny poskytnutím exkluzivity Micronu. Zástupce Elpidy totiž mělo zaujmout to, že se Micron zavázal ponechat stávající stavy zaměstnanců.

Nyní se již říká, že padlo konečné rozhodnutí, dle nějž Micron zaplatí 200 miliard jenů, tedy asi 2,5 miliardy dolarů. Z toho 140 miliard půjde přímo do kapes věřitelům Elpidy, což znamená, že 67 procent jejího dluhu nakonec nebude splaceno. Ostatní peníze půjdou na účty obchodních partnerů a smluvních dodavatelů.

Společnost Micron se díky tomu stane druhým největším výrobcem pamětí DRAM na světě a prý se chystá do továren Elpidy investovat 100 miliard jenů, aby mohl zvýšit produkci pamětí LPDDR, LPDDR2 i nedávno ohlášených LPDDR3.

Zdroj: Nordichardware
reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková