www.svethardware.cz
>
>
>

Micron otevřel singapurskou Fab 10, Čína má první proces FinFET

Micron otevřel singapurskou Fab 10, Čína má první proces FinFET
, , aktualita
Společnost Micron se může pochlubit čerstvě spuštěnou továrnou Fab 10 Expansion, což představuje zásadní rozšíření bývalého provozu, kde se budou vyrábět 96vrstvé NAND Flash. Čína zase má svůj první proces typu FinFET. 
K oblíbeným
reklama
Rozšíření singapurského provozu příhodně nazvané jako Fab 10 Expansion tak přinese větší kapacity pro výrobu moderních 96vrstvých pamětí 3D NAND Flash, která začne ještě letos. Přepracovaný komplex tak dostal i nové označení namísto dřívějšího Fab 10N a Fab 10X. Aktuálně zabírají tovární budovy 165 tisíc metrů čtverečných, nicméně další podrobnost už výrobce nezmiňuje. 
 
 
Micron hodlá do konce roku ještě posoudit, jaká bude v příštím roce poptávka po moderních pamětech 3D NAND Flash a tomu přizpůsobí výbavu továrny, a tedy i objem výroby. Nicméně i když bude továrna plně vybavena, počty zpracovaných waferů se nijak výrazně nezmění. Ovšem využity budou moderní technologie, takže výsledné paměti budou mít vyšší kapacitu než dříve. 
 
 
Znamená to přitom v tomto případě navyšování vrstev a čím více jich je, tím déle si také daný wafer pobude na výrobní lince uvnitř CVD strojů (Chemical Vapour Deposition) a v leptacích procesech. Řešení výrobců reagujících na prodloužený čas výroby je prosté, zvýší se počet strojů, což vyžaduje nový prostor a právě o tom byla přestavba Fab 10. Micron ještě vedle toho v Singapuru rozšířil své výzkumné a vývojové centrum, a sice NAND Center of Excellence. 
 
A co Čína? V jejím případě můžeme zmínit, že tamní největší smluvní výrobce čipů v podobě společnosti SMIC spustil komerční produkci 14nm čipů procesem FinFET. Jde tak o vůbec první výrobní linku s FinFET patřící Číně. SMIC se chlubí, že si tuto technologii vyvinula celou vlastními silami a dá se říci, že jí asi skutečně nikdo vědomě nepomáhal. Ostatně z politických důvodů jsou nejmodernější procesy Číně zapovězeny. 
 
SMIC se tak dostala do velice úzkého okruhu firem, které jsou schopny využívat 14nm FinFET či srovnatelný proces, nicméně tato firma má aktuálně jen dvě menší továrny využívající 300mm wafery a kapacita výroby tak bude velice malá, zvláště pak co se týče nejnovější technologie. Později chce firma přejít na 12nm proces a časem dokonce 10nm a 7nm, což by ji dostalo už skutečně mezi smetánku a světovou špičku. Ostatně SMIC už také koketuje s EUV a od ASML si objednalo první stroj využívající toto záření. 
 
Zdroj: Anandtech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici
Společnost Seagate si připravila dvě zajímavé novinky, a sice jednak výkonné SSD FireCuda 520, které je určeno pro čtyři linky PCIe 4.0. Vedle něj tu pak máme 4TB FireCuda Gaming Dock. K čemu bude dobrý?
Včera, aktualita, Jan Vítek
LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700 LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700
Společnost LG představila obří 42,5" monitor LG 43UN700, který má najít obrovské množství využití. Má být vhodný pro tvorbu multimédií, nenáročné hraní i kancelář. Dokáže zobrazit až 4 obrazy ze 4 různých zařízení najednou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde? Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde?
Aktualizováno: Z kuloárů se dozvídáme, že nové Apple MacBook Pro dorazí s výbavou grafických karet Radeon Pro, které ve skutečnosti využijí plnou verzi GPU Navi 14. Ta nečítá 22, ale 24 jednotek CU.  
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet
Americká NASA se rozhodla, že přispěje svým dílem k misi ARIEL, kterou připravuje primárně Evropská vesmírná agentura ESA. Mise má startovat v roce 2028 a týkat se bude studia vzdálených exoplanet. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost
Microsoft zítra odstartuje X019, dosud největší událost spojenou s konzolemi Xbox, ostatně ta dostala podtitulek BIGGEST. INSIDE XBOX. EVER. Uvidíme herní novinky a možná i informace o chystané příští konzoli. 
Včera, aktualita, Jan Vítek