www.svethardware.cz
>
>
>

Micron otevřel singapurskou Fab 10, Čína má první proces FinFET

Micron otevřel singapurskou Fab 10, Čína má první proces FinFET
, , aktualita
Společnost Micron se může pochlubit čerstvě spuštěnou továrnou Fab 10 Expansion, což představuje zásadní rozšíření bývalého provozu, kde se budou vyrábět 96vrstvé NAND Flash. Čína zase má svůj první proces typu FinFET. 
K oblíbeným
reklama
Rozšíření singapurského provozu příhodně nazvané jako Fab 10 Expansion tak přinese větší kapacity pro výrobu moderních 96vrstvých pamětí 3D NAND Flash, která začne ještě letos. Přepracovaný komplex tak dostal i nové označení namísto dřívějšího Fab 10N a Fab 10X. Aktuálně zabírají tovární budovy 165 tisíc metrů čtverečných, nicméně další podrobnost už výrobce nezmiňuje. 
 
 
Micron hodlá do konce roku ještě posoudit, jaká bude v příštím roce poptávka po moderních pamětech 3D NAND Flash a tomu přizpůsobí výbavu továrny, a tedy i objem výroby. Nicméně i když bude továrna plně vybavena, počty zpracovaných waferů se nijak výrazně nezmění. Ovšem využity budou moderní technologie, takže výsledné paměti budou mít vyšší kapacitu než dříve. 
 
 
Znamená to přitom v tomto případě navyšování vrstev a čím více jich je, tím déle si také daný wafer pobude na výrobní lince uvnitř CVD strojů (Chemical Vapour Deposition) a v leptacích procesech. Řešení výrobců reagujících na prodloužený čas výroby je prosté, zvýší se počet strojů, což vyžaduje nový prostor a právě o tom byla přestavba Fab 10. Micron ještě vedle toho v Singapuru rozšířil své výzkumné a vývojové centrum, a sice NAND Center of Excellence. 
 
A co Čína? V jejím případě můžeme zmínit, že tamní největší smluvní výrobce čipů v podobě společnosti SMIC spustil komerční produkci 14nm čipů procesem FinFET. Jde tak o vůbec první výrobní linku s FinFET patřící Číně. SMIC se chlubí, že si tuto technologii vyvinula celou vlastními silami a dá se říci, že jí asi skutečně nikdo vědomě nepomáhal. Ostatně z politických důvodů jsou nejmodernější procesy Číně zapovězeny. 
 
SMIC se tak dostala do velice úzkého okruhu firem, které jsou schopny využívat 14nm FinFET či srovnatelný proces, nicméně tato firma má aktuálně jen dvě menší továrny využívající 300mm wafery a kapacita výroby tak bude velice malá, zvláště pak co se týče nejnovější technologie. Později chce firma přejít na 12nm proces a časem dokonce 10nm a 7nm, což by ji dostalo už skutečně mezi smetánku a světovou špičku. Ostatně SMIC už také koketuje s EUV a od ASML si objednalo první stroj využívající toto záření. 
 
Zdroj: Anandtech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny
Drony jsou velkou hrozbou nejen v rukou nezodpovědných amatérských pilotů, ale také v rukou teroristických organizací. Několik dronů totiž o víkendu zaútočilo na Saúdskou Arábii a její rafinérie, přičemž produkce ropy tak v zemi klesla o 50 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC
Procesory AMD EPYC se mohou díky svým 64 fyzickým jádrům pochlubit nebývalým hrubým výkonem, který byl nyní použit pro enkoding videa v reálném čase do 8K HEVC. Na to stačí jediný EPYC 7742. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Včera, aktualita, Jan Vítek18 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře