www.svethardware.cz
>
>
>
>

Micron už opět může prodávat paměti společnosti Huawei

Micron už opět může prodávat paměti společnosti Huawei
, , aktualita
Spojené státy dříve zařadily společnost Huawei na seznam týkající se firem, s nimiž mají americké firmy zakázáno obchodovat, anebo je to alespoň značně ztíženo. Mohou žádat o zvláštní licence a jednu takovou dostal i Micron. 
K oblíbeným
reklama
Dobře známe averzi Američanů vůči společnosti Huawei, která byla obviněna ze spolupráce s Čínskou vládou, k čemuž má využívat své technologie a prodávané produkty. V reakci na to přišel zákaz obchodu s americkými firmami, ovšem Huawei už ukázala, že se bez jejich hardwarových produktů dokáže obejít.  
 
 
Obchodovat s Huawei chce již na 160 amerických firem, které si zažádaly o povolení v rámci udělované licence, na kterou se čeká nepříjemně dlouho. Nicméně notebooky Huawei se už mezitím stačily vrátit do nabídky Microsoft Store a včera Micron ohlásil, že jako jedna z prvních amerických společností takovou licenci získala a opět může firmě Huawei prodáva své paměti DRAM a NAND Flash. 
 
Micron přitom mohl do této doby obchodovat s firmou Huawei, ovšem pouze velice omezeně a s tím, co nespadalo do seznamů Export Administration Regulations a Entity List. Nebylo mu umožněno jí nabízet nové produkty, anebo uzavírat nové smlouvy, takže šlo v podstatě jen o dodávky dříve nasmlouvaného zboží a o podporu. Nyní už to neplatí, takže Huawei si bude moci od Micronu kupovat nové paměti DRAM, celá SSD, 3D NAND Flash, atp. Pokud bude mít zájem. 
 
Budou se tak muset vyjednat nové dodávky, což může zabrat řadu měsíců, a tak Micron neočekává, že v nejbližších dvou kvartálech bude mít jeho opětovná možnost obchodovat s Huaweiem vliv na tržby a zisk. 
 
Blokáda Huaweie tak moc nefunguje, ostatně tato firma nedávno představila nové počítače založené na procesorech Intel i AMD, které navíc běží na Windows 10. Procesory prý firma získala od překupníků, ale jak je to se softwarovými licencemi, toť otázka. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google Chrome 81 přichází opožděně, nabídne podporu Web NFC Google Chrome 81 přichází opožděně, nabídne podporu Web NFC
Internetový prohlížeč Google Chrome měl vyjít už před několika týdny, kvůli koronavirové pandemii se ale objevuje až teď. Navíc nemá polovinu změn, které měl dostat. Přesto získáváme podporu Web NFC i další vylepšení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Klávesnice Whirlwind FX Element zrcadlí dění na obrazovce Klávesnice Whirlwind FX Element zrcadlí dění na obrazovce
Podsvícené klávesnice vyzbrojené RGB LED diodou pod každou klávesou obvykle nabízejí celou řadu efektů, které ovšem nemají žádný praktický účel. Nyní se jej snaží ale najít společnost Whirlwind FX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Firefox 75 má přepracovaný adresní řádek - méně psaní a lepší hledání Firefox 75 má přepracovaný adresní řádek - méně psaní a lepší hledání
Prohlížeč Firefox v posledních dnech zaujal spíše svým pokračujícím poklesem popularity, kvůli čemuž se již z pozice světové dvojky dostal na třetí místo za Edge. Nyní se ale podíváme na to, co přináší verze Firefox 75. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Xbox Game Bar dostal na PC nové Widgety od jiných firem Xbox Game Bar dostal na PC nové Widgety od jiných firem
Microsoft ohlásil, že Windows 10 a jejich Xbox Game Bar dostávají nové widgety, které připravily ostatní společnosti, a to Razer, XSplit a Intel. Očekávat můžeme navíc další várku, neboť i jiné firmy vyjádřily zájem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung kvůli koronaviru prý odkládá nástup 3nm procesu Samsung kvůli koronaviru prý odkládá nástup 3nm procesu
Je to poprvé, co ve spojitosti s koronavirem způsobujícím Covid-19 slyšíme o odsunutí začátku výroby pomocí některého z procesů další generace. Ozvala se společnost Samsung, která tak nestihne nástup svého 3nm procesu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek