Microsoft brání v prodeji verzí her pro Xbox Series X v podobě DLC

Microsoft brání v prodeji verzí her pro Xbox Series X v podobě DLC
, , aktualita
Herní nakladatelé si dle VideoGamesChronicle chtějí v některých případech přilepšit tím, že by zákazníky nutili kupovat si již jednou zaplacené hry v podobě DLC, a to v případě, že by je chtěli hrát na nové konzoli Xbox Series X. To se nelíbí Microsoftu.
K oblíbeným
reklama
Není ani divu, že Microsoft chce takovým praktikám dle VideoGamesChronicle bránit, protože jednak z nich těžko bude přímo profitovat, a přitom se může hněv zákazníků svalit i na jeho hlavu. I proto odstartoval iniciativu Smart Delivery, která znamená, že si danou hru koupíme pouze jednou a budeme mít možnost ji hrát jak na Xbox One, tak na nové Xbox Series X. Problém je ale v tom, že Smart Delivery je veskrze dobrovolná záležitost a někteří vývojáři se naopak snaží vydělat na prodeji samostatných verzí her pro konkrétní konzole, a to především aktualizace na verzi pro Xbox Series X v podobě DLC. 
 
 
Microsoft se tak prý snaží využít svého vlivu k tomu, aby vývojáři nabízeli obě verze hry, respektive aktuální pro Xbox One s možností bezplatné aktualizace na Xbox Series X. Další možnost pak je nabízet zvlášť verzi pro Xbox One a Xbox Series X a k tomu navíc i Deluxe verzi pro obě konzole, i když zde není zrovna patrný velký rozdíl mezi tímto přístupem a nutností platit později za DLC. Alespoň ale zákazník ihned a dopředu vidí, co se po něm bude chtít. 
 
Oba případy se už objevily v praxi, a to jednak díky společnosti Electronic Arts, která u svého fotbalového Madden 21 nabídne upgrade pro Xbox Series X zdarma. 2K Games zase nabízí právě i Deluxe verzi své basketbalové NBA 2K21, která ale nedávno zaujala i tím, že základní verze už nemá obvyklou "AAA cenovku" 60 dolarů, ale rovnou 70 dolarů, což by mohlo předznamenat celkové zdražování na herním trhu, které tu nebylo dlouhých 15 let. 
 
Je také zřejmé, že samotná studia patřící pod Microsoft budou spadat do programu Smart Delivery a vedle toho se k němu upsali také polští CD Projekt Red a francouzský Ubisoft. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu
Společnost Toshiba se úplně zbavuje divize počítačů Dynabook. Výrazně většinový podíl tu už nějakou dobu měl Sharp a nyní mu prodala i zbývající pětinu. Toshiba tak končí s produkty, které ji pomohly proslavit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře