Microsoft bude také vracet peníze za Cyberpunk 2077, ale co krabicové verze?

Microsoft bude také vracet peníze za Cyberpunk 2077, ale co krabicové verze?
, , aktualita
Už minulý týden jsme se dozvěděli, že společnost Sony stáhla Cyberpunk 2077 z nabídky her pro konzoli PlayStation 4. Nyní reaguje také Microsoft, ovšem pak tu jsou ještě ti, kteří si koupili krabicovou verzi hry. 
K oblíbeným
reklama
Cyberpunk 2077 tak v nabídce her pro PlayStation 4 už není, alespoň ne v oficiálním obchodě firmy Sony. Krabicovou verzi si stále koupit můžeme a hru si zahrajeme právě i na konzolích, ovšem v takovém případě už zákazník musí jednat ohledně případného vrácení zboží právě s daným obchodem, kde si svou kopii pořídil. Ovšem i to chce CD Projekt řešit. 
 
 
Řada tak byla na Microsoft, aby reagoval na novou nabídku Sony, která odstraněním Cyberpunku 2077 ze svého obchodu a nabídnutím refundací provedla bezprecedentní krok v případě nástupu tak významné AAA hry. A také že Microsoft nyní reaguje s nabídkou, že své peníze může až do odvolání získat zpět každý, kdo si Cyberpunk 2077 pořídil v Microsoft Store coby digitální verzi. Na jednu stranu Microsoft chápe, že vývojáři z CD Projekt Red se snažili dostat hru na trh včas v mimořádně složitých podmínkách, ale na druhé straně tu jsou velice nespokojení zákazníci, kteří se snažili Cyberpunk 2077 hrát na starších konzolích. 
 
Co se týče vracení peněz za krabicové verze či případně digitální zakoupené v některém z e-shopů, v takovém případě CD Projekt reaguje pouze na e-maily, které došly na speciálně zřízenou adresu, přičemž možnost ji využít mají zákazníci do konce dnešního dne. První lidé už dostávají odpovědi, v nichž se píše, že pokud včas dodali či dodají důkaz o pořízení dané kopie právě na adresu helpmerefund@cdprojectred.com a zažádají o vracení peněz, mělo by jim být vyhověno. 
 
Ve zprávě se ovšem nepíše nic o tom, kterých verzí této hry by se nabídka CD Projektu měla týkat, takže by to mělo platit snad i pro PC verze, které nebyly zakoupeny na některé z prodejních platforem, čili na GOGu nebo na Steamu. V takovém případě je třeba využít mechanismů dané platformy. Studio také uvedlo, že peníze bude zákazníkům vracet i z vlastní kapsy, pokud to bude nutné, na což asi v mnoha případech také dojde. 
 
Lidé z CDPR tak evidentně chtěli stihnout vydání Cyberpunku 2077 ještě před letošními Vánocemi, ale jak se ukázalo, šlo i velice špatné rozhodnutí, které by asi vedení studia nyní možná vyměnilo za možnost vrátit se zpět a ohlásit další odklad, byť třeba jen konzolových verzí. Můžeme se možná posmívat třeba "AI" chodců, kteří na motorku jedoucí krokem po chodníku reagují jako na godzillu se stometrovou tsunami v zádech, ale pravda je, že PC verze Cyberpunku 2077 na tom z hlediska technické vyzrálosti není o nic hůře, než jiné nové AAA hry.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu
Blue Origin je kosmická společnost, která v budoucnu plánuje dopravovat lidi do vesmíru. Nedávno tato firma provedla úspěšný testovací let s raketou New Shepard a vylepšenou verzí kabiny pro cestující.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář