www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft by mohl v dohledné době zrušit staré Ovládací panely

Microsoft by mohl v dohledné době zrušit staré Ovládací panely
, , aktualita
Ovládací panely jsou v současnosti stále neodmyslitelnou součástí systémů Windows, a to včetně nejnovější verze Windows 10. Už brzy by ale dle serveru Windows Central mohly zmizet, ale jsou na to Windows 10 připraveny?
K oblíbeným
reklama
Microsoft se snaží postupně nahradit staré Ovládací panely už od éry Windows 8 a s nástupem desítek se možnosti nového Nastavení ještě prohloubily. Pochvalu si ale rozhodně nezaslouží, protože výsledkem je schizofrenní nastavení rozházené všude možně. Bez Ovládacích panelů se neobejdeme a Microsoft nebyl schopen s tím za dlouhé roky nic udělat, i když to je možná ku prospěchu věci vzhledem k tomu, jak okleštěné nové Nastavení je. 
 
Asi každý by ocenil, kdyby Microsoft konečně nabídl jednotné rozhraní, ale můžeme mít obavy o to, aby disponovalo stejnou funkčností, jakou dnes poskytují právě Ovládací panely. 
 
 
Dle Windows Central jsou v posledním sestavení Windows 10 nová Feature ID, která značí nahrazení funkcí nebo jejich přesměrování z Ovládacích panelů na Nastavení. Jde konkrétně o HideSystemControlPanel, SystemControlPanelFileExplorerRedirect and SystemControlPanelHotkeyRedirect. Ta jsou v daném sestavení neaktivní, ale jsou tam, což značí, že je Microsoft testuje. 
 
Pokud taková změna přijde, nejspíše ne v tomto roce a dle Windows Central by to mohlo být spíše v první polovině příštího roku, nebo i později vzhledem k tomu, jaký vliv má probíhající pandemie. 
 
Zatím také nemáme šanci ani tušit, jakým způsobem může Microsoft nahradit Ovládací panely. Kdyby si dal tu nejmenší práci, pak by mohl jen odstranit jejich hlavní rozhraní, čili rozcestník zobrazený v článku nahoře a do Nastavení přidat odkazy na jednotlivé nástroje, například pro nainstalování hardwaru či odinstalování aplikací. V takovém případě by ale asi sklidil nejmenší ovace a spíše nejeden pomyslný kopanec do zadnice, protože by to znamenalo jen to, že bychom měli o to větší problém najít příslušnou funkci a nastavení. 
 
Microsoft ale už měl více než dost času na to, aby mohl přijít se zcela novým nastavením svého OS, což by znamenalo radikální změnu, ale rozhodně lepší, než je dosavadní salámovitá metoda. Třeba bychom se už taky konečně dočkali toho, že jednou zvolené nastavení vydrží i větší aktualizaci systému, i když to se někdy ani nedá označit za chybu, jako spíše záměr Microsoftu ve snaze vnutit uživateli jeho vlastní produkt (viz souborové asociace). 
 
Stejně ale nezbývá než počkat si, co to nakonec bude. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek