reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Microsoft chystá nový operační systém

, , aktualita
Jak nám sdělil jeden z našich zdrojů blízkých Microsoftu, rozhodl se tento softwarový gigant brzy uvést dva nové operační systémy. První ponese název Windows RG (Realy Good Edition). Jeho hlavním devizou by měla být zejména stabilita. Za...
Jak nám sdělil jeden z našich zdrojů blízkých Microsoftu, rozhodl se tento softwarový gigant brzy uvést dva nové operační systémy. První ponese název Windows RG (Realy Good Edition). Jeho hlavním devizou by měla být zejména stabilita. Za žádných okolností se zde prý už nesetkáme s všem známou "modrou obrazovkou smrti". Docíleno toho bylo prý velmi jednoduchou úpravou. Modrá barva byla nahrazena barvou červenou... Programátoři pak systém "očistili" od potenciálně nebezpečných komponent jako je Direct X či Media Player, který prý stejně nikdo nepoužívá. Součástí dodávky pak bude bezpečnostní záplata na potenciálně nejnebezpečnější díru Internet Exploreru: RJ45. Půjde o balíček velmi kvalitní čínské plastelíny, která by zkušeným uživatelům měla vystačit i k zacelení RJ11.


Jinak názew Windows RG není můj nápad (to ostatní už jo :-), a proto chcete-li si užít srandy, kliněte na obrázek, stojí to za to! :-)

Druhý produkt jistě potěší vyznavače Linuxu. Zde se nechal Microsoft inspirovat tvůrci systému Lindows, který by měl přenést příjemné uživatelské rozhraní do jinak velmi stabilního a zejména bezpečného jádra Linuxu. Systém ponese název Windux a k jeho vzniku dali impuls samotní uživatelé Linuxu, protože, jak nám sdělil náš zdroj: "... se cítili diskriminování, protože by si také rádi užili Linuxu ve svých oblíbených Windows, čímž by si ušetřili přeinstalaci počítače bez ztráty problémů s kompatibilitou... Linux prý taky řadu z nich připravil o jejich dení dávku nestability operačního systému." Hlavní doménou Winduxu pak bude linuxovsky strohé rozhraní s garancí nulové bezpečnosti.
reklama
reklama
reklama